Help for English

Budoucí čas

Komentáře k článku: Budoucí čas

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pavel Kuba vložený před 16 lety

Můžu to používat

ahoj, dneska nám učitel říkal, že se slovesy – expect, hope, think, behave, I'm sure/afraid se skoro vždy používá will. Tak se chci zeptat jestli toto pravidlo můžu používat? jestli tam nejsou výjimky??
Děkuji

Re: Můžu to používat

No, je to spíš taková pomůcka než pravidlo. Mohl bych vám tu napsat příklady, kdy po těchto slovech bude GOING TO. Spíš je dobré pochopit rozdíl mezi WILL a GOING TO, než si pomáhat jednotlivými slovíčky.

A mimochodem, po HOPE se daleko častěji používá jen přítomný prostý než budoucí.

rozdíly v časech

Prosím můžete mi poradit,plete se mi to trochu s přítomným průběhovým…jak řeknu „jde zpívat“ v přítomném průběhovém a jak „bude zpívat“ s použitím vazby going to.
Nebo jak tu máte „I´m going shoping“ (zkráceno z I´m going to go shoping), jak by se to řeklo v přítomném průběhovém?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jejda vložený před 16 lety

rozdíly v časech

Prosím můžete mi poradit,plete se mi to trochu s přítomným průběhovým…jak řeknu „jde zpívat“ v přítomném průběhovém a jak „bude zpívat“ s použitím vazby going to.
Nebo jak tu máte „I´m going shoping“ (zkráceno z I´m going to go shoping), jak by se to řeklo v přítomném průběhovém?

Re: rozdíly v časech

1) jak myslíte větu „jde zpívat“ – kdyby to bylo jako že jde na hodinu zpěvu, tak by tu bylo např. SHE'S GOING TO HER SINGING LESSON.
2) I'M GOING SHOPPING – jak to chcete říct ještě víc v průběhovém čase? I'M GOING SHOPPING – jdu na nákup / půjdu na nákup, I'M GOING TO GO SHOPPING – hodlám jít na nákup, mám v úmyslu jít…

Dobrý den

Chtěla bych se vás zeptat, jestli jsou i na budoucí čas nějaká nepravidelná slovesa a jestli se v budoucím čase používá vždy ve všech tří osobách slovo WILL, a nebo jestli jsou nějaké vyjímky. :?:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od klaratautermannova vložený před 15 lety

Dobrý den

Chtěla bych se vás zeptat, jestli jsou i na budoucí čas nějaká nepravidelná slovesa a jestli se v budoucím čase používá vždy ve všech tří osobách slovo WILL, a nebo jestli jsou nějaké vyjímky. :?:

Re: Dobrý den

Nepravidelná slovesa se týkají jen minulého času a tzv. minulého příšestí. Ostatní je pravidelné, např. přítomné časy jsou pravidelné, budoucí atd.

WILL se používá ve všech osobách. Není to ale jediný způsob tvoření ‚budoucího času‘.

Re: Re: Dobrý den

Aha, a jak jinak se dá věta budoucí tvořit? Myslím že vím ale nevím to jistě: I am going to read. jde to i takhle?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od symanska vložený před 15 lety

Re: Re: Dobrý den

Aha, a jak jinak se dá věta budoucí tvořit? Myslím že vím ale nevím to jistě: I am going to read. jde to i takhle?

Re: Re: Re: Dobrý den

Vždyť o tom je celý tento článek, ne? Takto se samozřejmě budoucnost vyjadřuje taky.

going to

Dobry den, je to spravne? nebo mne tam chybi „you“? I am going to send it today afternoon. Dekuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Esterinka vložený před 15 lety

going to

Dobry den, je to spravne? nebo mne tam chybi „you“? I am going to send it today afternoon. Dekuji

Re: going to

I'M GOING TO SEND IT – pošlu to. Proč by tam muselo být YOU?

No v překladu: Chystám Ti to poslat…budu to posílat někomu…Možná by bylo lepši, kdybych použila I will send it today afternoon. Nevím?!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Esterinka vložený před 15 lety

No v překladu: Chystám Ti to poslat…budu to posílat někomu…Možná by bylo lepši, kdybych použila I will send it today afternoon. Nevím?!

Re:

ne,
plánuji – I'M GOING TO
slibuji – I WILL

DOBRE DEKUJI

Omlouvam se predem ale znova se zeptam:I WILL NEED. IT-BUDU TO POTREBOVAT,I WILL CRY.-BUDU PLAKAT,I WILL SLEEP.-BUDU SPAT,A WILL ANGRY BUDU NASTVANY,a co takhle :I WILL HAPPY._Je muj preklad spravny pane Marku,vim ze uz ste na toto odpovidal milionkrat ale ja to stale nechapu.Dekuji predem :-D :-D :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Homeboy vložený před 14 lety

Omlouvam se predem ale znova se zeptam:I WILL NEED. IT-BUDU TO POTREBOVAT,I WILL CRY.-BUDU PLAKAT,I WILL SLEEP.-BUDU SPAT,A WILL ANGRY BUDU NASTVANY,a co takhle :I WILL HAPPY._Je muj preklad spravny pane Marku,vim ze uz ste na toto odpovidal milionkrat ale ja to stale nechapu.Dekuji predem :-D :-D :-D

Re:

to I WILL HAPPY bych prelozil jako budu stasten

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Homeboy vložený před 14 lety

Omlouvam se predem ale znova se zeptam:I WILL NEED. IT-BUDU TO POTREBOVAT,I WILL CRY.-BUDU PLAKAT,I WILL SLEEP.-BUDU SPAT,A WILL ANGRY BUDU NASTVANY,a co takhle :I WILL HAPPY._Je muj preklad spravny pane Marku,vim ze uz ste na toto odpovidal milionkrat ale ja to stale nechapu.Dekuji predem :-D :-D :-D

Re:

Je to samozřejmě špatně a v článku najdete PROČ.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.