Help for English

Fotografování

Komentáře k článku: Photograph, photography, photographer

 

Re: Re:

Připouští se i „SHOOT A PICTURE“?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Methyloranž vložený před 17 lety

Re: Re:

Připouští se i „SHOOT A PICTURE“?

Re: Re: Re:

Ano, je to možné, ale tato fráze se spíš používá pro natáření filmů:
SHOOT A PICTURE = natočit film
Používá se ale i ve významu ‚fotografování‘, ale častější je rozhodně TAKE A PICTURE

make a picture

chtel bych se zeptat jestli je mozne pouzit make a picture?nekde jsem to slysel a porad nevim jestli se to da pouzit.diky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jirka vložený před 17 lety

make a picture

chtel bych se zeptat jestli je mozne pouzit make a picture?nekde jsem to slysel a porad nevim jestli se to da pouzit.diky

Re: make a picture

Ne, pro fotografování se toto spojení nepoužívá.

Zajímavý:)
Takže Vyfotím tě bude I will take your picture/I will take a picture of you. Nebo místo pic. photo Správně?
A „Lidé namají rádi, když jsou focení…“ Jak to prosím bude? nějaký trpná rod? A nebo Lidé nesnáší, když je někdo fotí.
A do třetice:
je správně věta:
I won´t take her picture till she takes mine.
Nevyfotím ji, dokud ona nevyfotí mě.
?

Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od onyd vložený před 17 lety

Zajímavý:)
Takže Vyfotím tě bude I will take your picture/I will take a picture of you. Nebo místo pic. photo Správně?
A „Lidé namají rádi, když jsou focení…“ Jak to prosím bude? nějaký trpná rod? A nebo Lidé nesnáší, když je někdo fotí.
A do třetice:
je správně věta:
I won´t take her picture till she takes mine.
Nevyfotím ji, dokud ona nevyfotí mě.
?

Díky

Re:

1) Ano.
2) Nemaj rádi focení – They don't like their picture taken.
3) ano, ok.

Přidám se také s dotazem. Co takhle: Dát se vyfotit, třeba na řidičák. Bude věta tvořena s have nebo get jako dát si něco udělat? Jek by tedy zněla věta: Musím/Potřebuji se dát vyfotit.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Saxana vložený před 16 lety

Přidám se také s dotazem. Co takhle: Dát se vyfotit, třeba na řidičák. Bude věta tvořena s have nebo get jako dát si něco udělat? Jek by tedy zněla věta: Musím/Potřebuji se dát vyfotit.

Re:

I need to have my picture taken.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.