Help for English

Jak na to: Hovorová angličtina

Komentáře k článku: Jak na to: Hovorová angličtina

 

Musím uznat, že tento článek je doopravdy skvělý jako ty předchozí, opradu poučné.

časy

To, že se v hovorové angličtině ani nemusí používat správné časy je docela poučné. Bylo by docela fajn, kdyby jste udělal někdy článek o tom co vše se dá vynechávat, měnit apod. Alespoň pak nebude člověk zmatený až se s tím někde setká. :)

A místo toho předpřítomného se tam používá normálně přítomný prostý čas? Nebo se „hraje“ i na přítomný prostý či minulý?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 17 lety

časy

To, že se v hovorové angličtině ani nemusí používat správné časy je docela poučné. Bylo by docela fajn, kdyby jste udělal někdy článek o tom co vše se dá vynechávat, měnit apod. Alespoň pak nebude člověk zmatený až se s tím někde setká. :)

A místo toho předpřítomného se tam používá normálně přítomný prostý čas? Nebo se „hraje“ i na přítomný prostý či minulý?

Re: časy

Předpřítomný čas se nepoužívá tolik, jako ve spisovné angličtině, často si vystačí jen s minulým časem. Někdy se mu ale ani v hovorové angličtině nevyhnete.

Re: Jsou věci, který nechápu

Pokud náš robot označil váš komentář jako nevhodný, je to proto, že z vaší IP byly poslány jiné nevhodné či neslušné komentáře. Nemusel jste to být vy, ale pokud váš počítač používá víc lidí nebo je zapojen v síti a sdílí tak IP s více počítači, bude to asi ten případ.

Denně máme několik desítek kometářů a není v našich silách je všechny procházet. Pokud se tedy někdo chová nevhodně, všechny jeho další příspěvky jsou označeny jako nevhodné. To se hlavně stává ve školách. Nemůžeme si dovolit, aby na hlavní stránce, kterou všichni vidí, byla neslušná slova.

Pokud se vy chováte vhodně a je to kvůli jiným uživatelům, omlouváme se. Jinak toale řešit nehodláme. Promazávat denně 50 komentářů dětiček, které se ve škole nudí, opravdu nebudu, mám na práci jiné věci.

Re: Jsou věci, který nechápu

Odkazy nejde vkládat, protože to je jedna z nejúčinějších obran proti spamu. Pokud by tu tato funkce nebyla, asi bysmě nedělali nic jiného, než mazali spam a vymýšleli, jak se bránit stále důmyslnějším spamovacím robotům.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 17 lety

Re: Jsou věci, který nechápu

Pokud náš robot označil váš komentář jako nevhodný, je to proto, že z vaší IP byly poslány jiné nevhodné či neslušné komentáře. Nemusel jste to být vy, ale pokud váš počítač používá víc lidí nebo je zapojen v síti a sdílí tak IP s více počítači, bude to asi ten případ.

Denně máme několik desítek kometářů a není v našich silách je všechny procházet. Pokud se tedy někdo chová nevhodně, všechny jeho další příspěvky jsou označeny jako nevhodné. To se hlavně stává ve školách. Nemůžeme si dovolit, aby na hlavní stránce, kterou všichni vidí, byla neslušná slova.

Pokud se vy chováte vhodně a je to kvůli jiným uživatelům, omlouváme se. Jinak toale řešit nehodláme. Promazávat denně 50 komentářů dětiček, které se ve škole nudí, opravdu nebudu, mám na práci jiné věci.

Re: Re: Jsou věci, který nechápu

Více o třídění komentářů najdete v článku v sekci INFORMACE.

Re: Jsou věci, který nechápu

Odkaz na CHAT je zde proto, že se na to někdo ptal, protože chat v angličtině v článku doporučuji.

Trochu jsem to již s těmi filmy zkoušel,ale zatím jaksi nestíhám. Ještě nejsem tak dobrej ve spisovné angličtině,takže slang nechám raději na dýl,ale je fajn vědět,že lámat si hlavu s časama ve slangu není až tak důležitý. Moc pěkný článek.

marek1978

ja pracujem v britanii/wales a v robote mi jeden chlap vysvetloval, ze v hovorenej mozes normalne pouzit na tretiu osobu tak ako na prvu osobu.a je to pravdu, tu to naozaj pouzivaju…for exemple: I don;t like ham.
He/she don;t like ham........takze namiesto he doesn;t like…vpohode pouziju he don;t like.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od marek1978 vložený před 17 lety

marek1978

ja pracujem v britanii/wales a v robote mi jeden chlap vysvetloval, ze v hovorenej mozes normalne pouzit na tretiu osobu tak ako na prvu osobu.a je to pravdu, tu to naozaj pouzivaju…for exemple: I don;t like ham.
He/she don;t like ham........takze namiesto he doesn;t like…vpohode pouziju he don;t like.

Re: marek1978

Ano, to můžete, nepoužívají to tak ale všichni, je to běžné především v určitých oblastech nebo ezi některými skupinami lidí. Podobně se v češtině např. špatně používají pády: ‚Máme dome tři králici‘ – v některých regionech to uslyšíte běžně, v jiných by to nikdy nikdo neřekl… každý ví, že to je špatně.

Qualitní článek. :-)

psaní

Dobrý den potřebovala bych se zeptat na to jaxe píše pro mě už dost dlouho hledané slovo aprišiejt..dík za odpověd

jo a ještě ležr…to bych taky potřebovala nutně vědět jaxe to píše:-)

dotaz

Dobrý den, líbí se mi Váš web moc. učil jsem se na e-academy, určitě to znáte, váš web se mi zdá lepší a myslím si že se toho tady dosti naučím. Avšak se ptám jestli se dá dobře naučit na vašich stránkách jazyk, pokud pojedu od začátečníka až po poslední obtížnost. Mám na mysli, domluvit se v pohodě v Anglii nebo Americe, žádnou obchodní angličtunu nepotřebuju, stačí normální běžná. Případně jestli by jste mi neporadil nějakou metodu s kterou učení jde nejlépe, sledovat zahraniční filmy poslouchat, atd… předem děkuji za odpověď. S pozdravem Světnický

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Alexandr Svetnicky vložený před 16 lety

dotaz

Dobrý den, líbí se mi Váš web moc. učil jsem se na e-academy, určitě to znáte, váš web se mi zdá lepší a myslím si že se toho tady dosti naučím. Avšak se ptám jestli se dá dobře naučit na vašich stránkách jazyk, pokud pojedu od začátečníka až po poslední obtížnost. Mám na mysli, domluvit se v pohodě v Anglii nebo Americe, žádnou obchodní angličtunu nepotřebuju, stačí normální běžná. Případně jestli by jste mi neporadil nějakou metodu s kterou učení jde nejlépe, sledovat zahraniční filmy poslouchat, atd… předem děkuji za odpověď. S pozdravem Světnický

Re: dotaz

Na našich stránkách je již obrovská spousta materiálů, ale taky jich ještě spousta chybí… na webu neustále pracujeme.

Abyste se domluvili v pohodě v anglicky mluvící zemi, budete potřebovat i nějakou tu konverzaci, a tu na našich stránkách budete hledat asi marně. Pročtěte si ale články v sérii JAK NA TO (sekce Tipy a Triky).

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.