Help for English

Oxford Essential Dictionary

Komentáře k článku: Oxford Essential Dictionary

 

Lepší tedy mít menší slovník, kterému rozumím a používám ho, než vlastnit velký obsáhlejší slovník, který je pro mě obtížný a brzy se ocitne na polici, kde zůstane ležet bez povšimnutí.
-------------------------------
No, to jak já, investoval jsem do slovníku Oxford Wordpower Dictionary a pak jsem si uvědomil, že slovník Oxford Essential Dictionary by byl pro mě daleko vhodnější (po přečtení této recenze). Když si koupím ted Oxford Essential Dictionary, tak to nebude určitě taky na škodu. Ten druhý slovník urřitě využiju taky za nějaký ten rok až budu mít větší slovní zásobu. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JK vložený před 17 lety

Lepší tedy mít menší slovník, kterému rozumím a používám ho, než vlastnit velký obsáhlejší slovník, který je pro mě obtížný a brzy se ocitne na polici, kde zůstane ležet bez povšimnutí.
-------------------------------
No, to jak já, investoval jsem do slovníku Oxford Wordpower Dictionary a pak jsem si uvědomil, že slovník Oxford Essential Dictionary by byl pro mě daleko vhodnější (po přečtení této recenze). Když si koupím ted Oxford Essential Dictionary, tak to nebude určitě taky na škodu. Ten druhý slovník urřitě využiju taky za nějaký ten rok až budu mít větší slovní zásobu. :-)

Re:

Ano, myslím, že se to vyplatí, obzvlášť pokud třeba máte problém s porozuměním hesel ve WORDPOWER. Záleží na tom, k čemu slovník využíváme. Pokud je to jen pro občasné vyhledávání, pak je to asi celkem jedno. Ale pokud ho chceme mít jako učební pomůcku, pak je potřeba to tak skutečně brát. Učebnici (kurz) si taky nekoupíte rovnou INTERMEDIATE, když víte, že jste tak někde mezi ELEMENTARY a PRE-INTERMEDIATE.

A tyhle slovníky jsou zamýšleny hlavně tak, že se s nimi člověk učí.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 17 lety

Re:

Ano, myslím, že se to vyplatí, obzvlášť pokud třeba máte problém s porozuměním hesel ve WORDPOWER. Záleží na tom, k čemu slovník využíváme. Pokud je to jen pro občasné vyhledávání, pak je to asi celkem jedno. Ale pokud ho chceme mít jako učební pomůcku, pak je potřeba to tak skutečně brát. Učebnici (kurz) si taky nekoupíte rovnou INTERMEDIATE, když víte, že jste tak někde mezi ELEMENTARY a PRE-INTERMEDIATE.

A tyhle slovníky jsou zamýšleny hlavně tak, že se s nimi člověk učí.

Re: Re:

Slovník chci používat hlavně jako učební pomůcku.

česko anglický slovník

dobrý den,
je to trochu OT, ale jaký byste doporučil nejvhodnější česko-anglický slovník pro advanced learners. připravuji se na státnice a k jedné z jejích částí (esej) bude slovník povolen…děkuji mnohkrát za radu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od irisa vložený před 16 lety

česko anglický slovník

dobrý den,
je to trochu OT, ale jaký byste doporučil nejvhodnější česko-anglický slovník pro advanced learners. připravuji se na státnice a k jedné z jejích částí (esej) bude slovník povolen…děkuji mnohkrát za radu.

Re: česko anglický slovník

To nevím, české slovníky používám jen velmi málo kdy, a potom je mi jedno, jaký použiju, stejně si vše raději ověřím v nějakém výkladovém slovníku.

hmm asi si tam teda vezmu radši oba dva, čs i výkladový. dík.

super

Tento výkladový slovník jsem si koupila a s menšími problémy při stáhnutí /s pomocí odborníka/ se mi zdá. že je to super.Myslím přiložené DVD. Líbí se mi, že výkladům dokáži rozumět a ještě je to učení zábavnou formou. Vaše recenze jsou inspirující a nikdy jsem nesáhla vedle. Nevěděl byste ještě o pronunciation pro začátečníky? Více recenzí bych bych určitě uvítala./A prav­děpodobně i englishbooks/ Koupila jsem si Headway pronunciation, ale moc mě neoslovia, ani nenadchla. Pro procvičování výslovnosti u začátečníků určitě je i něco lepšího. Díky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

super

Tento výkladový slovník jsem si koupila a s menšími problémy při stáhnutí /s pomocí odborníka/ se mi zdá. že je to super.Myslím přiložené DVD. Líbí se mi, že výkladům dokáži rozumět a ještě je to učení zábavnou formou. Vaše recenze jsou inspirující a nikdy jsem nesáhla vedle. Nevěděl byste ještě o pronunciation pro začátečníky? Více recenzí bych bych určitě uvítala./A prav­děpodobně i englishbooks/ Koupila jsem si Headway pronunciation, ale moc mě neoslovia, ani nenadchla. Pro procvičování výslovnosti u začátečníků určitě je i něco lepšího. Díky.

Re: super

Myslím, že lepší je PRONUNCIATION IN USE od Cambridge University Press. Ale zkušenosti s ní moc nemám. Prozkoumám a orecenzuji.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli je v tomto slovníku označeno, že jde o poč.či nepočitatelná slova? Píšete, že na to upozorňuje lupa, ale dozvím se to u všech podstatných jmen? Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dáša vložený před 16 lety

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli je v tomto slovníku označeno, že jde o poč.či nepočitatelná slova? Píšete, že na to upozorňuje lupa, ale dozvím se to u všech podstatných jmen? Děkuji

Re:

Pokud se jedná o ‚nepočitatelné‘, je zde uvedeno ‚no plural‘, jako že dané slovo nemá plurál.

Re: Re:

Přesně to jsem chtěl sem teďka napsat. Půjčil jsem si schválně oba tyto slovníky abych je porovnal a Wordpower je sice trošku obsáhlejší a je v něm více gramatiky k jednotlivým slovíčkům, ale OED je oproti němu pro mě o dost lepší na porozumnění výkladu, ikdyž ten Wordpower je taky hezky psaný. Jako první si koupím OED. :)

super

Dlouho jsem váhal jestli si tento slovník pořídit, ale po pravdě si teď říkám proč už jsem si ho nekoupil dávno :-) je to opravdu pro mě velká pomůcka a vřele můžu doporučit

dictionary v CD

Prosim vás, ptám se toho kdo tento slovník má. Nejde mi spustit slovník v počítači po nainstalování CD z tohoto slovníku.
Píše mi to : A required security module can not be activated.This program can not be executed.
Nevíte co je potřeba ? děkuju

pomoc s CD

Potřeboval bych pomoc ohledně CD se slovníkem ke knize. Slovník normálně naistaluju, ale když ho chci spustit tak mi to napíše Wrong disc inserted, Please insert the OSD CD. Ale přitom tam mám originál CD přímo z knihy. Tak jsem se chtěl zeptat jest-li nemá někdo s tím zkušenosti nebo jest-li neví co s tím.

Mám a vřele doporučuju!!vůbec už nepotrebuju cesko-anglickej slovník, tenhle je bezvadne udelanej a prehlednej ☺

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.