Help for English

Jak na to: Hovorová angličtina

Komentáře k článku: Jak na to: Hovorová angličtina

 

reagovat

zdravim,,chcel by som velmi pozitivne naladeny s tejto stranky a vdaka tomu ma opat chytalo to vzdelavanie sa v angline,,hlavne ma zaujali tie texty piesni na doplnanie.),dakujem

učení při filmu

Zdravím, po přečtení Vašeho příspěvku jsem zkusil učení při filmu. Zapl jsem si nějaký americký film. Jazyk anglický, titulky anglické Už ve 2 větě to bylo pro mě špatné, moc tomu nerozumím. Vždy jsem to stopl a překládal jsem slova, která jsem v titulkách neznal. Takhle jsem to dělal hooodněkrát a dostal jsem se jen asi do 5 minut od začátku filmu. Nic moc jsem si nepamatoval a z filmu jsem nic neměl. Měl by jste nějakou radu prosím ? Zdá se mi, že s filmi to učení je dobrý nápad, jen nevím jak správně na to. Předem děkuji
A.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Alexandr Svetnicky vložený před 16 lety

učení při filmu

Zdravím, po přečtení Vašeho příspěvku jsem zkusil učení při filmu. Zapl jsem si nějaký americký film. Jazyk anglický, titulky anglické Už ve 2 větě to bylo pro mě špatné, moc tomu nerozumím. Vždy jsem to stopl a překládal jsem slova, která jsem v titulkách neznal. Takhle jsem to dělal hooodněkrát a dostal jsem se jen asi do 5 minut od začátku filmu. Nic moc jsem si nepamatoval a z filmu jsem nic neměl. Měl by jste nějakou radu prosím ? Zdá se mi, že s filmi to učení je dobrý nápad, jen nevím jak správně na to. Předem děkuji
A.

Re: učení při filmu

Tato metoda je dobrá, když už máte něco v angličtině za sebou. Záleží hodně na úrovni vaší pokročilosti a taky na filmu, který vyberete.

uf

ja vas obdivujem..fak­t…skoda ze sa nemozem zobudit a len tak vsetkemu rozumiet … :-( ale tak hadam ked sa posnaziiiiim.­.............­.............­............pa­pa 8-)

Úplnou náhodou jsem narazila na tyto stránky, a fakt mě to potěšilo. Chviličku jsem žila v Londýně, a faktem je, jakmile z toho člověk vypadne, rychle zapomíná, zvlášť je-li to samouk jako já. Přeji všem hodně trpělivosti a úspěchů při studiu. PS. Já jsem se v Londýně nejvíc naučila právě při sledování televize.

Re: jak na mluvení

Zkoušela jste tipy ve článku JAK NA TO: SPEAKING?

Re:

něco jako ‚vyšperkuj moje fáro‘

Re:

dobry den neviete mi prosim vas povedat ci to stoji za to si kupit knihu ktora vysla 1998–velky americko-cesky slovnik pretoze som sa na vasej stranke docital ze uz sa z tolkych rokov nepouzivaju take slova frazy…atd ??dakujem

Dobrý deň

chcel by som sa opýtať, či sa skrátené výrazy ako napr.

He's
wasn't
isn't

atď… tiež považujú za určitý druh neformálneho štýlu a trebárs nepatria do esejov,dopisov a podobne.

Pýtam sa, lebo prednedávnom som sledoval prejav britského premiéria Camerona v parlamente a vyjadroval sa veľmi pekne – He is, He was not.....

Ďakujem.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.