Help for English

Místní předložky #1 - doplňte dle obrázků

Komentáře k článku: Místní předložky 1 - doplňte dle obrázků

 

Ahoj, lze u otázky č. 5 použít „beside the tree“? Díky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Adík vložený před 16 lety

Ahoj, lze u otázky č. 5 použít „beside the tree“? Díky.

Re:

Ano, BESIDE je synonymum předložky BY.

Neviem rozmyslat anglicky… Pri poslednom obrazku mi prislo logicke, ze panacik sedi na strome… hmmmm a on je v strome :-D

:-) :-) :-) 100%super

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re:

Ano, BESIDE je synonymum předložky BY.

Re: Re:

Díky. :-)

Těšení

Po dlouhém týdnu, kdy jsem neměla přístup na moje milované stránky jsem zase tu a hned jsem se těšila, co nového tu pro mě je. A au, au ono cvičeníčko, mučeníčko, ale zvládla jsem to na 100%. Kdo se učí podle stránek pana Víta, nemůže zapomenout. Jen tak dál s předložkami.
Teď bude takové období prázdnin, dovolených, jak to bude vypadat na Vašem, našem webu Marku? Jsme trochu rozmazlení a těšíme se na Vaše denní dávky novinek. Mohu se těšit dál?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

Těšení

Po dlouhém týdnu, kdy jsem neměla přístup na moje milované stránky jsem zase tu a hned jsem se těšila, co nového tu pro mě je. A au, au ono cvičeníčko, mučeníčko, ale zvládla jsem to na 100%. Kdo se učí podle stránek pana Víta, nemůže zapomenout. Jen tak dál s předložkami.
Teď bude takové období prázdnin, dovolených, jak to bude vypadat na Vašem, našem webu Marku? Jsme trochu rozmazlení a těšíme se na Vaše denní dávky novinek. Mohu se těšit dál?

Re: Těšení

Určitě se můžete těšit dál… i když tu a tam nějaká dovolená bude taky a první dva týdny bude v našem bytě probíhat docela zásadní rekonstrukce, ale plánuju pracovat na notebooku a články přidávat odkud to bude možné. Ale uvidíme. Rozhodně ale o prázdninách nechci zahálet. Loni se právě o prázdninách sekce ANGLIČTINA PRO ZAČÁTEČNÍKY rozjela a já teď pevně doufám, že ji zase trochu popoženu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: Těšení

Určitě se můžete těšit dál… i když tu a tam nějaká dovolená bude taky a první dva týdny bude v našem bytě probíhat docela zásadní rekonstrukce, ale plánuju pracovat na notebooku a články přidávat odkud to bude možné. Ale uvidíme. Rozhodně ale o prázdninách nechci zahálet. Loni se právě o prázdninách sekce ANGLIČTINA PRO ZAČÁTEČNÍKY rozjela a já teď pevně doufám, že ji zase trochu popoženu.

Re: Re: Těšení

Děkuji moc za odpověď i za Vaši píli. Já už jsem si dovolenou vybrala, takže teď budu zase denně přilepená na tyto stránky.
Samozřejmě potřebujete také odpočinek, nechceme Vás přetěžovat, ale Vaše články jsou tak nádherné!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

Re: Re: Těšení

Děkuji moc za odpověď i za Vaši píli. Já už jsem si dovolenou vybrala, takže teď budu zase denně přilepená na tyto stránky.
Samozřejmě potřebujete také odpočinek, nechceme Vás přetěžovat, ale Vaše články jsou tak nádherné!

Re: Re: Re: Těšení

A nápady ještě lepší!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

Re: Re: Re: Těšení

A nápady ještě lepší!

Re: Re: Re: Re: Těšení

Tak tohle mě moc těší. Díky. :-)

Hm, tak já jsem zazmatkoval u židle u stolu. Chěl bych se zeptat, jestli je v tomto případě zcela nepřípustné použít „at“. The chair is at the table.
Chápu to správně, že „at“ se používá jen pro osoby? Např. He is sitting at the table. Somebody is at the door.
She is standing at the window.

Nebo to jde použít i pro věci. Např. The trash is at the door (odpadky jsou u dveří). I mean the table at the window (myslím tím ten stůl u okna).

Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 16 lety

Hm, tak já jsem zazmatkoval u židle u stolu. Chěl bych se zeptat, jestli je v tomto případě zcela nepřípustné použít „at“. The chair is at the table.
Chápu to správně, že „at“ se používá jen pro osoby? Např. He is sitting at the table. Somebody is at the door.
She is standing at the window.

Nebo to jde použít i pro věci. Např. The trash is at the door (odpadky jsou u dveří). I mean the table at the window (myslím tím ten stůl u okna).

Děkuji

Re:

THE CHAIR IS AT THE TABLE by znamenalo, že židle sedí u stolu a např. obědvá.

THE TRASH IS AT THE DOOR by znamenalo, že odpadky stojí u dveří a tlučou, a chtějí dovnitř.

:-D
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re:

THE CHAIR IS AT THE TABLE by znamenalo, že židle sedí u stolu a např. obědvá.

THE TRASH IS AT THE DOOR by znamenalo, že odpadky stojí u dveří a tlučou, a chtějí dovnitř.

:-D

Re: Re:

… a nebo ven :-) Takové odpadky budocnosti.

Re:

Tak to jsme na tom stejně, taky jsem myslel, že sedí na stromě. Ale teď vím, že musím říkat ve stromě. :-)

Re: Re: dotaz

Hmm, tak tohle slyším poprvé, že by se předložka AT pojila jen s lidmi. Dosud jsem normálně používala „AT the table/window/door“ i pro věci. Taky jsem se nikde nedopátrala, že by to tak nemohlo být. Ani google mi nepotvrdil, že by to tak nemohlo být. Dokonce našel o mnoho více možností „chairs at the table“ s předložkou AT než NEAR/NEXT TO. Teď jsem teda trochu zmatená. Mohl byste mi prosím poradit nějaký zdroj?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.