Help for English

Jak na to: SPEAKING

Komentáře k článku: Jak na to: SPEAKING

 

Kurzy

Ahojky, pls. ja jsem dostala informaci, ze na teto strance by mely byt informac o jazykovych kurzech anglictiny v Londyne. Jenze ja je nemuzu najit. Pomoc! Piste na mail AjiceKralicek@seznam.cz

Polyglot Scliemann

Objaviteľ Tróje Henry Schliemann
sa učil hovoriť tak, že si zaplatil neznámeho človeka, ktorý u neho sedel na stoličke a Schliemann na neho hovoril.Platil mu za mlčanie. Jedna známa sa priznala ,že z nedostatku príležitosti anglicky hovori na svojho obľúbeného plyšového medvedíka. A viete,že to skvele funguje?

super

Myslím, že tohle je velmi výstižně napsáno :-D

Ahoj Marku.Chtěl bych se jen zeptat.Chodim v praci jednou týdně na angličtinu a máme konverzaci s angličanem a teď jsme se zrovna dost bavili o fotbale a myslím že je to nejlepší věc na naučení.Minule se mě zeptal jak se řekne české jídlo vepřo-knedlo-zelo,protože s tim v češtině měl problémy.Nevěděl bys co mu mam povědět? :-) Dík

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Honza vložený před 16 lety

Ahoj Marku.Chtěl bych se jen zeptat.Chodim v praci jednou týdně na angličtinu a máme konverzaci s angličanem a teď jsme se zrovna dost bavili o fotbale a myslím že je to nejlepší věc na naučení.Minule se mě zeptal jak se řekne české jídlo vepřo-knedlo-zelo,protože s tim v češtině měl problémy.Nevěděl bys co mu mam povědět? :-) Dík

Re:

vepřo-knedlo-zelo těžko přeložíte do angličtiny, přečtěte si můj článek o pomlázce (Jak se řekne anglicky pomlázka).

Anglicky bez koktání

Zdravím,
hned v úvodu článku zmiňujete „…mluvit anglicky plynule, bez koktání“. Myslím, že pro zvýšení sebevědomí při mluvení je dost užitečné naučit se a používat takovou tu slovní vatu, čímž myslím výrazy jako např. abych byl upřímný, ať tak či onak, vezmeme-li v úvahu apod.
Právě na tyto výrazy se soustředí knížka Anglicky bez koktání od Lukáše Vodičky. Je dobře členěna podle toho, co dotyčný chce vyjádřit, a ke každé vazbě obsahuje několik příkladů. Opravdu doporučuji, neboť myslím, že skutečně pomůže s odbouráním koktání.

Dobrý den, já jsem se chtěla zeptat, jak se opravdu vyslovuje např. here, protože učím se britskou angličtinu a vyslovujeme to s učitelkou jako to máte namluvené v americké? Přitom má manžela brita, tak si myslím, že výslovnost bude mít správnou. Díky za odpověď

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dáša vložený před 16 lety

Dobrý den, já jsem se chtěla zeptat, jak se opravdu vyslovuje např. here, protože učím se britskou angličtinu a vyslovujeme to s učitelkou jako to máte namluvené v americké? Přitom má manžela brita, tak si myslím, že výslovnost bude mít správnou. Díky za odpověď

Re:

vyslovuje se to tak, jak máme v přepisu výslovnosti, američani to čtou na konci s R. Tedy nejen američané, i některé britské dialekty. Ono ‚britská angličtina‘ je pojem téměř nesmyslný. V británii je spousta různých přízvuků a dialektů. To, čemu většinou říkáme ‚britská výslovnost‘ je tzv RP (received pronunciation) nebo ‚BBC English‘, kterou v Anglii mluví jen hodně málo lidí.

Re: Polyglot Scliemann

to je haluz :D

Diky

Mnohokrat dekuji za inspiraci, i kdyz jsem ji objevila trochu pozde. Koncim pulrocni pracovni pobyt v UK a moc by se mi to v zacatcich hodilo. Ale na takove rady neni nikdy pozde. Dik za vasi praci a hodne zdaru. :-D

překlep

V odstavci „Mluvit mluvit mluvit“ je ve větě: „Nestačí, když se učíte z učebnice či sešity, když si věci říkáte v duchu či polohlasně.“ překlep. Asi tam má být „sešitu“. :-)

Jinak děkuju za užitečný článek. Angličtinu potřebuju skoro každý den, ale bohužel jen pasivně. Bez nejmenších problémů rozumím i složitým odborným textům, ale pokud mám mluvit … katastrofa. V poslední době mě moje neschopnost mluvit naštvala tak, že to překonalo i vrozenou lenost, což je co říct. :-)
Něco z Vámi doporučovaného určitě zkusím.

Kde najdu „pěknou“ angličtinu?

Rád bych se rozvíjel směrem k „pěkné“ angličtině. Myslíte, že třeba Fawlty Towers nebo Červený trpaslík je dobrý tip? A poradíte mi případně nějaké jiné nebo další?
Díky všem

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mojmir vložený před 16 lety

Kde najdu „pěknou“ angličtinu?

Rád bych se rozvíjel směrem k „pěkné“ angličtině. Myslíte, že třeba Fawlty Towers nebo Červený trpaslík je dobrý tip? A poradíte mi případně nějaké jiné nebo další?
Díky všem

Re: Kde najdu „pěknou“ angličtinu?

Co ale myslíte tou ‚pěknou‘ angličtinou???

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: Kde najdu „pěknou“ angličtinu?

Co ale myslíte tou ‚pěknou‘ angličtinou???

Re: Re: Kde najdu „pěknou“ angličtinu?

Hledal jsem správné slovo a nenašel :>)
Myslel jsem hovorovou angličtinu, ale ne nějaký výrazný slang nebo něco takového – myslel jsem angličtinu, kterou se baví dospělí, řekněme středního věku a střední vrstvy, v práci, v hospodě, doma a tak…
Ještě mě napadl Hercule Poirot.

Speaking – výslovnost

Já si myslím, že tento web je super pro samouky, ale co tu chybí, je výslovnost.Já mám v hlavě spoustu vět a odpovědí, ale jen v „duchu“. Asi hlavní problém samouků. Našla jsem na Englishbooks učebnici pro výslovnost – jmenuje se English Pronunciation in Use – a myslím, podle předběžného náhledu, že to může pomoci. Starterovi moc asi nepomůžou filmy, jetli ani nerozumí, co se tam říká. Kdesi jste měl připomínku, že pokud neumíte dobře vyslovovat, tak nemůžete ani dobře slyšet. Chtěla bych se tedy zaměřit na výslovnost. Vždyť jenom A se v angličtině vyslovuje proti psané formě na čtyři způsoby. Váš speeling program je super, ale nedalo by se tam něco přidat?Už to máte zavedené a výslovnost je opravdu důležitá.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.