Help for English

Multiple choice: The Golden Girls

Komentáře k článku: Multiple choice: The Golden Girls

 

Děkujeme

Mě bylo divný, že byste tu byl Marku tak dlouho do noci a říkal jsem si, že máte něco za lubem… a měl jsem pravdu! Dík. :-)

Tackle x Tackles

Chtel bych se zeptat, proc je v predposledni polozce spravna odpoved TACKLE. Nemelo by tam byt …it tackles…?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pavel vložený před 16 lety

Tackle x Tackles

Chtel bych se zeptat, proc je v predposledni polozce spravna odpoved TACKLE. Nemelo by tam byt …it tackles…?

Re: Tackle x Tackles

Právě nad tím taky přemýšlím.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pavel vložený před 16 lety

Tackle x Tackles

Chtel bych se zeptat, proc je v predposledni polozce spravna odpoved TACKLE. Nemelo by tam byt …it tackles…?

Re: Tackle x Tackles

Má to být samozřejmě TACKLES. Napravím.

mám dotaz ohledně poslední položky-vím že se používá each of these-každý z nich/těch ale nedal jsem to ptž. to bylo ve spojení s were.Nemělo by to být each of these was ale all of these were? Resp. je vazba each of these were správná?Díky

Unlike Sophia's stories, hers rarely have any point to them.

V teto vete me zmatlo to „to them“. Proc tam neni jen …have any point. Slo by to i takto samostatne?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 16 lety

mám dotaz ohledně poslední položky-vím že se používá each of these-každý z nich/těch ale nedal jsem to ptž. to bylo ve spojení s were.Nemělo by to být each of these was ale all of these were? Resp. je vazba each of these were správná?Díky

Re:

Je fakt, že by tam asi měl být singulár… ale např. Michael Swan v tomto tak striktní není. Samotné EACH je singulár, to je bez debat. EACH STUDENT je singulár, bez debat. O EACH OF + plurál M. Swan píše, že za tím je ‚obvykle jednotné číslo‘.

Já to tu pro jistotu opravím.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 16 lety

Unlike Sophia's stories, hers rarely have any point to them.

V teto vete me zmatlo to „to them“. Proc tam neni jen …have any point. Slo by to i takto samostatne?

Re:

Kdybyste řekl jen RARELY HAVE ANY POINT, mohlo by to znamenat, že skoro nikdy nemají smysl. Když tam dáte to TO THEM, je jasné, že to znamená, že prostě nemají pointu.

Ale u nás tento seriál neběží a není známý? Asi nerozumím.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

Ale u nás tento seriál neběží a není známý? Asi nerozumím.

Re:

Ne, asi neběží… nevím, jestli ho někdy dávali.

zdravím všechny na těchto stránkách

U druhého výběru mě celkem zarazilo, že tam nebyla možnost THEM.. vážně by se toto nemohlo použít?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mr. flibble vložený před 16 lety

U druhého výběru mě celkem zarazilo, že tam nebyla možnost THEM.. vážně by se toto nemohlo použít?

Re:

Kdyby to byla samostatná věta tak ano. Tady je to ale vedlejší věta vztažná, tam by THEM opravdu být nemohlo.

Pri prvom

ma pomýlilo, že tam bol udaný čas odkedy dokedy to šlo. Významovo mi sedelo „run“, ale nebolo v minulom čase…

Fajn testík

100% bezva :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.