Help for English

O zkoušce CAE

Komentáře k článku: O zkoušce CAE

 

Studium v zahraničí

Jaký stupeň znalosti angličtiny je podle vás nutný na zvládnutí studia na nějaké britské/americké škole? Díky moc

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Thelvyn vložený před 17 lety

Studium v zahraničí

Jaký stupeň znalosti angličtiny je podle vás nutný na zvládnutí studia na nějaké britské/americké škole? Díky moc

Re: Studium v zahraničí

Určitě B2 a výše. V USA vyžadují většinou zkoušku TOEFL, ta je zaměřená na americkou angličtinu a má právě úroveň B2/C1

Re: CAE versus mimino

No, ono to je pěkné takto plánovat, ale aby to mělo potřebný efekt, je dobré, aby dítě vědělo, k čemu to je dobré. Když se např. s tatínkem domluví jen anglicky a s mamkou jen česky (či naopak), potom si to jasně od sebe oddělí a pochopí smysl – komunikovat, domluvit se. Pokud to bude jen takové to občas na dítě mluvit, potom to moc velký efekt nemá. Dítě pochopí, že to vlastně k životu (k dorozumívání) nepotřebuje. ‚Paseky‘ bych se ani tak nebál, ale spíš toho efektu.

Mám dvě děti, a taky jsem si hodně věcí plánoval. Ono potom člověk stejně nemůže být úplně důsledný, tech starostí je potom tolik, a už vůbec není možné dítěti simulovat biligvní rodinu, aby to mělo efekt. Když jsem si představil, že po Přelouči jezdím s kočárkem a mluvím na své děti anglicky… lidi okolo by si ťukali na čelo a říkali by si, že tohle je ten pomatený učitel angličtiny. :-)

Ale teď vás nechci odradit. Určitě můžete dítěti říkat básničky, zpívat písničky v angličtině… Držím vám palce.

Re: Re: Re: CAE versus mimino

no, myslím tím dětské básničky a říkadla, která jsou spíš o rytmu a melodii než o nějakém básnění.
A bát se nemusíte, dětem to rozhodně neublíží. Myslím, že takto bude mít vždycky jasně oddělený jazyk, kterým komunikuje, který slyší od rodičů, a angličtinu, která bude jen otázkou zábavy.

Re:

To je hodně individuální, někomu by nepomohly ani dva roky v USA. Záleží, jak si s tím pobytem člověk poradí. Takže zkuste cvičné testy a budete vědět, na čem jste.

Zajímalo by mě, jaký rozdíl bude mezio starou a novou verzí testu CAE. Bude to těžší? Četl jsem, že se má vydat na toto téma nějaký článek. NIkde jsem ho ale nenašel…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od zaoraljj vložený před 16 lety

Zajímalo by mě, jaký rozdíl bude mezio starou a novou verzí testu CAE. Bude to těžší? Četl jsem, že se má vydat na toto téma nějaký článek. NIkde jsem ho ale nenašel…

Re:

Rozdíly nebudou nijak podstatné a těžší to rozhodně nebude. Bude to jen trošku jiné (myslím, že změnili jen pár cvičení). Úroveň to bude pořád stejná.

Re: Re:

Jak bych se měl na tuto zkoušku tedy připravit? Doporučil by jste mi nějakou učebnici, která koresponduje s novou verzí testu?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od zaoraljj vložený před 16 lety

Re: Re:

Jak bych se měl na tuto zkoušku tedy připravit? Doporučil by jste mi nějakou učebnici, která koresponduje s novou verzí testu?

Re: Re: Re:

Většina učebnic, které platily pro minulou verzi zkoušek nyní mají nálepku, že jsou vhodné pro přípravu i na nové zkoušky. Prostě nic zásadního se nezměnilo.

Doporučuju např. OBJECTIVE CAE nebo CAE Testbuilder. Ale těch učebnic je spousta.

nové CAE

dobrý den Marku, chtěla jsem se zeptat, jak byste popsal hlavní změny mezi novými CAE a těmi starými? co se tolik změnilo? děkuji za odpověd z.šípová

Odkaz na příspěvek Příspěvek od zzzzzuzanka37 vložený před 16 lety

nové CAE

dobrý den Marku, chtěla jsem se zeptat, jak byste popsal hlavní změny mezi novými CAE a těmi starými? co se tolik změnilo? děkuji za odpověd z.šípová

Re: nové CAE

Článek o změnách je už skoro hotový, v nejbližších dnech se objeví online.

Re: CAE versus mimino

Dobrý den,
zaujal mě tento dotaz, tak bych k tomu jen ráda uvedla zajímavou historku, kterou jsem zažila – jely jsme s kámoškou stopem do Chorvatska a někde ve Slovinsku nám zastavila paní, která uměla i anglicky. Pak jsme si všimly, že AJ mluví i na své 2 dcery (cca 3 a 8 let) a já úplně koukala, že ta starší skoro bez problémů komunikuje a ta mladší aspoň rozumí. Pak jsem se ptala jestli je otec taky Slovinec nebo ne a ona mi řekla, že ano, že se jen snaží holky naučit další jazyk. Takže podle mě to fakt význam má…

Kniha ke gramatice k CAE

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, která učebnice by se hodila pro přípravu na zkoušky CAE. Nedávno jsem skládal FCE, největší problémy mívám s gramatikou, kde se občas spletu či mám mírně odlišný názor. V mluvené řeči je vše OK :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jakub Kovář vložený před 15 lety

Kniha ke gramatice k CAE

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, která učebnice by se hodila pro přípravu na zkoušky CAE. Nedávno jsem skládal FCE, největší problémy mívám s gramatikou, kde se občas spletu či mám mírně odlišný názor. V mluvené řeči je vše OK :)

Re: Kniha ke gramatice k CAE

Knih je spousta, např. OBJECTIVE CAE.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Kniha ke gramatice k CAE

Knih je spousta, např. OBJECTIVE CAE.

Re: Re: Kniha ke gramatice k CAE

Díky moc, až pozdě jsem si všiml, že jste na podobné dotazy již odpovídal :-[

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.