Help for English

Prefixes - anglické předpony

Komentáře k článku: Prefixes (anglické předpony)

 

Moc dekuji za clanek. Takovy prehled mi chybel :-)

Opravdu výborný článek. Díky za něj. BTW: Bylo by možno udělat i nějaký testík na procvičení?

hustý, jakože pro lidi co jsou na úrovni upper nebo advanced tak je to fakt super ale myslím že intermediate to este tak moc neoceni..

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 16 lety

Opravdu výborný článek. Díky za něj. BTW: Bylo by možno udělat i nějaký testík na procvičení?

Re:

Díky. :-) Já myslím, že brzo bude, ale nejprve mám v plánu přípony :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 16 lety

hustý, jakože pro lidi co jsou na úrovni upper nebo advanced tak je to fakt super ale myslím že intermediate to este tak moc neoceni..

Re:

No já si právě myslím, že pro intermedate je ten článek tak akorát. Pár věcí vědí, a zbytek se můžou podle článku doučit.
Upper nebo advanced by měli znát většinu, takže by je to asi moc neoslovilo :-)

Supr

Proč vlastně chodit do školy? Když tady je všechno a tak nádherně přehledně :-D

konečně

Děkuji za skvělý článek, toto téma jsem zde postrádala 8-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 16 lety

Re:

No já si právě myslím, že pro intermedate je ten článek tak akorát. Pár věcí vědí, a zbytek se můžou podle článku doučit.
Upper nebo advanced by měli znát většinu, takže by je to asi moc neoslovilo :-)

Re: Re:

no, v mojí třídě děláme z učebnic intermediate a garantuji vám, že až na pár vyjímek by jim tento váš článek pořádně zamotal hlavu…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 16 lety

Re: Re:

no, v mojí třídě děláme z učebnic intermediate a garantuji vám, že až na pár vyjímek by jim tento váš článek pořádně zamotal hlavu…

Re: Re: Re:

A teď myslíte ty příklady předpon nebo příklady slov?

Uznávám, že slova mohou být občas obtížnější, ale ty předpony by podle mého názoru měli znát…

Kromě toho závěru, ale i tam by měli znát minimálně polovinu…a konrétně předpona (a pak i přípona) EN je věc, která se bohužel ve škole moc nebere, ale je velice užitečná. Jako předpona sice není zas tak častá, ale jako přípona určitě :-) (viz článek)

Možná to bude tím, že se předpony a přípony docela podceňují a přitom velice rozšiřují slovní zásobu :-)

PS: mohu se jen pro zajímavost zeptat jakou učebnici používáte?

mimo téma

chtělo by to zřídit nějakou schránku, do které bysme my,čtenáři, mohli posílat např. návrhy na napsání nějakého článku, který tu ještě chybí apod.Vy, autoři, byste alespoň věděli, o co je největší zájem a mohli byste (ale také nemuseli) se tím řídit. Zároveň tímto už poněkolikáté chválím tyto webovky-SUPEEEEER!!!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od zednar vložený před 16 lety

mimo téma

chtělo by to zřídit nějakou schránku, do které bysme my,čtenáři, mohli posílat např. návrhy na napsání nějakého článku, který tu ještě chybí apod.Vy, autoři, byste alespoň věděli, o co je největší zájem a mohli byste (ale také nemuseli) se tím řídit. Zároveň tímto už poněkolikáté chválím tyto webovky-SUPEEEEER!!!

Re: mimo téma

V diskusním fóru je ‚kniha přání a stížností‘, kde je taky možnost zadat ‚článek na přání‘.

Chcem sa spytat na zapor slovesa like:
I don't like to watch TV.
I dislike to watch TV.

Je vyznam ten isty? Mozem pouzit oboje? je to tak povediac jedno?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martin0703 vložený před 13 lety

Chcem sa spytat na zapor slovesa like:
I don't like to watch TV.
I dislike to watch TV.

Je vyznam ten isty? Mozem pouzit oboje? je to tak povediac jedno?

Re:

dislike watching, ale raději se zatím zaměřte na LIKE :-)

Romane, narazil jsem na slovo “dispirited”. Předpokládám, že předpona je zde pouze di- (nikolik běžné dis-). Napadá tě ještě nějaké (více) používané slovo, kde by se tento prefix používal? Díky

Předpona DI- může být předpona vyjadřující dvojku, ale taky varianta předpony DIS- – tedy předpona se stejným významem (od sebe, pryč…). Proč je ale DISPIRIT jen jedno S a DISSOLVE jsou dvě, to nevím.

Ale je to stejná předpona jako např. DIGEST, DILATE, DIVIDE, DIGRESS apod.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.