Help for English

Podmínkové věty: úvod a přehled

Komentáře k článku: Podmínkové věty: přehled

 

skvělýý

fakt dííky za tohle vysvětlení..pou­žíváme už zmíněné knížky od pana Peprníka a tam jsem to nepochopila..docela šíílenéééé..až tady mi to došlo :-D takže thanks :-)

super

Kvalitka to rozhodopádně :o)

Skvělě a hlavně srozumitelně napsáno :-) díky

Super stránky je to tu dobře vysvětleno. Jen se to naučit.

další typ kondicionálu?

Narazil jsem v učebnici na spojení prvního a třetího kondicionálu: If you're so clever, you wouldn't have locked your keys in the car.

V tomto článku jsem na to nenarazil, znamená to, že není běžný?
děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MartyIX vložený před 16 lety

další typ kondicionálu?

Narazil jsem v učebnici na spojení prvního a třetího kondicionálu: If you're so clever, you wouldn't have locked your keys in the car.

V tomto článku jsem na to nenarazil, znamená to, že není běžný?
děkuji

Re: další typ kondicionálu?

Není to běžné, jedná se o ‚mixed conditional‘. Smíšené kondicionály jsou docela časté, ale nejvíce to bývá kombinace druhého a třetího (viz článek o smíšených kondicionálech).

dakujem

taaaaato stranka je velmi kvalitna a velmi mi pomohla..dakujem

Moc děkuji za skvělou anglickou gramatiku. Jsem takový never ending student a podmínky pro mne byly vždycky strašlivá nenaučitelná věc. Taď už ne. Moc díky

Dotaz

Jak by se třeba řekla anglicky tato věta: " Kdyby bůh existoval jmenoval by se Peter Tägtgren ". :-)

Děkuji za odpověď a za skvělé stránky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od heethen vložený před 16 lety

Dotaz

Jak by se třeba řekla anglicky tato věta: " Kdyby bůh existoval jmenoval by se Peter Tägtgren ". :-)

Děkuji za odpověď a za skvělé stránky

Re: Dotaz

If there was a god, his name would be P.T.

Mohu mít dotaz jaké další spojky mohou být v podmínkových větách použity ? Píšete že nejčastější je if..což tedy znamená že další jsou…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lenka Kallyova vložený před 15 lety

Mohu mít dotaz jaké další spojky mohou být v podmínkových větách použity ? Píšete že nejčastější je if..což tedy znamená že další jsou…

Re:

IF, UNLESS, PROVIDED, PROVIDED THAT, SUPPOSING, ON CONDITION THAT apod.

co takové until,as soon as, before ci after ? dostala jsem od lektorky ofocené testy a tyto spojky se tam objevují, tak trošku váhám..

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lenka Kallyova vložený před 15 lety

co takové until,as soon as, before ci after ? dostala jsem od lektorky ofocené testy a tyto spojky se tam objevují, tak trošku váhám..

Re:

Ty jsou časové a ne podmínkové. Viz časové věty.

Jezis uzasnej cklanek.. Nad timhle druhem vet jsem uz dlouho premejslela a tady jste mi vysvetlili behem par minut zaklady.. Kdybych si to neprecetla, jeste tak rok bych asi vubec nevedela, jak se tyto vety tvorej! Diky!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.