Help for English

Učíme se anglicky s televizními seriály

Komentáře k článku: Učíme se anglicky s televizními seriály

 

Výborný článek s řadou praktických rad. Dík moc za něj.

Skvělej článek :-D Chtěla jsem se jen zeptat, v článku zmiňujete, že existují programy, které umí z filmu vytáhnout jen zvuk. Neznáte nějaký konkrétní? Dost by mi to pomohlo, už delší dobu nějaký takový hledám :?

Souhlasím, článek je super. Tyhle články mám rád, po přečtení mě vždycky motivují k učení.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Michelle Lynn vložený před 15 lety

Skvělej článek :-D Chtěla jsem se jen zeptat, v článku zmiňujete, že existují programy, které umí z filmu vytáhnout jen zvuk. Neznáte nějaký konkrétní? Dost by mi to pomohlo, už delší dobu nějaký takový hledám :?

Re:

Z divX formátu (běžné avi) to umí např. Virtual Dub (ten je zadarmo), vyexportuje to ve formátu WAV ale to se dá už do mp3 převést jednoduše.

Z DVD filmu to jde pomocí jiného, pokusím se ho někde najít až se vrátím z práce. Teď si nevybavuju název.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Michelle Lynn vložený před 15 lety

Skvělej článek :-D Chtěla jsem se jen zeptat, v článku zmiňujete, že existují programy, které umí z filmu vytáhnout jen zvuk. Neznáte nějaký konkrétní? Dost by mi to pomohlo, už delší dobu nějaký takový hledám :?

Re:

Dobrý program je Any Audio Converter. (freeware)

www.stahuj.centrum.cz/…o-converter/

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JK vložený před 15 lety

Re:

Dobrý program je Any Audio Converter. (freeware)

www.stahuj.centrum.cz/…o-converter/

Re: Re:

Any Audio Converter, ten z DVD umí.

Já to říkám pořád že koukání na seriálky s eng titulkama k něčemu je :-)sleduju teda spíš Prison break,lost atd..ale třeba House to už je s EN titulema mazec a bez slovníčku to nejde :-) vždycky si to chci zastavit ale koukám dál a už se nepřinutim potom :-) nová slovíčka a fráze je bezva dávat do Lang Lab a pak se z nich zkoušet a mít na každý seriál vlastní skupinu vytvořenou …btw super soft Marku,mám ho 2 tejdny a mooooc všude chválim :-)

Dík za výborný článek. Teď už jen sehnat oblíbený seriál /doufám, že nějaký jednou vyhraju/. V poslední době se dá koupit spoustu DVD s filmy za nízkou cenu, ale bohužel titulky jsou tam jen české.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lidka vložený před 15 lety

Dík za výborný článek. Teď už jen sehnat oblíbený seriál /doufám, že nějaký jednou vyhraju/. V poslední době se dá koupit spoustu DVD s filmy za nízkou cenu, ale bohužel titulky jsou tam jen české.

Re:

To máte pravdu, to je škoda. Máte nějaký konkrétní, který byste sháněla?

protože angličtina je jediny predmet co jsem schopná se učit a navic me to bavi, tak tuhle metodu jsem už okusila, pravidelne se koukám na Six feet under v anglickém znění, a pak si to pustim s českými titulky…kolikrát se divím, jak až jsem rozumela ale nekdy si myslim, že řekli to, a ono z toho posléze vyleze něco uplně jiného. Skusim stáhnout anglické titulky a třeba to bude lepší na porozumění…

Nelegální stahování

Marku. Nikdy jsem z internetu nestáhl jediný film nebo seriál, moc se mi vaše stránky líbí, ale to strašení o nelegálním stahování, to není pravda.

Český zákon říká, že stahování díla veřejně přístupného (rádio, televize, takže hudba a filmová tvorba obecně) pro vlastní potřebu je legální (u software už to neplatí). Takže pokud si někdo stáhne „pro vlastní potřebu“ třeba Friends z internetu, nemůže za to být nijak stíhám ani mu nehrozí žádná pokutu. To pouze kdyby takový materiál šířil dál (sdílení, upload), což už je ale věc jiná (jak se to na internet dostalo). I kvůli/díky tomu platíme autorské poplatky při zakoupení prázdného DVD nebo HDD.

Tohle není doporučení, ať někdo běží na internet a začne stahovat. Každý má svoji hlavu, každý zodpovídá za to, co dělá. Ale takováhle nepravdivá informace potom kvalitu tak pěkného článku trochu snižuje.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomáš Tkáč vložený před 15 lety

Nelegální stahování

Marku. Nikdy jsem z internetu nestáhl jediný film nebo seriál, moc se mi vaše stránky líbí, ale to strašení o nelegálním stahování, to není pravda.

Český zákon říká, že stahování díla veřejně přístupného (rádio, televize, takže hudba a filmová tvorba obecně) pro vlastní potřebu je legální (u software už to neplatí). Takže pokud si někdo stáhne „pro vlastní potřebu“ třeba Friends z internetu, nemůže za to být nijak stíhám ani mu nehrozí žádná pokutu. To pouze kdyby takový materiál šířil dál (sdílení, upload), což už je ale věc jiná (jak se to na internet dostalo). I kvůli/díky tomu platíme autorské poplatky při zakoupení prázdného DVD nebo HDD.

Tohle není doporučení, ať někdo běží na internet a začne stahovat. Každý má svoji hlavu, každý zodpovídá za to, co dělá. Ale takováhle nepravdivá informace potom kvalitu tak pěkného článku trochu snižuje.

Re: Nelegální stahování

Jo, české zákony. :-) Je to jen otázka času.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomáš Tkáč vložený před 15 lety

Nelegální stahování

Marku. Nikdy jsem z internetu nestáhl jediný film nebo seriál, moc se mi vaše stránky líbí, ale to strašení o nelegálním stahování, to není pravda.

Český zákon říká, že stahování díla veřejně přístupného (rádio, televize, takže hudba a filmová tvorba obecně) pro vlastní potřebu je legální (u software už to neplatí). Takže pokud si někdo stáhne „pro vlastní potřebu“ třeba Friends z internetu, nemůže za to být nijak stíhám ani mu nehrozí žádná pokutu. To pouze kdyby takový materiál šířil dál (sdílení, upload), což už je ale věc jiná (jak se to na internet dostalo). I kvůli/díky tomu platíme autorské poplatky při zakoupení prázdného DVD nebo HDD.

Tohle není doporučení, ať někdo běží na internet a začne stahovat. Každý má svoji hlavu, každý zodpovídá za to, co dělá. Ale takováhle nepravdivá informace potom kvalitu tak pěkného článku trochu snižuje.

Re: Nelegální stahování

Trochu jsem to pozměnil. Lepší? :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JK vložený před 15 lety

Re: Re:

Any Audio Converter, ten z DVD umí.

Re: Re: Re:

Jo, tento converter je vynikající.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Nelegální stahování

Jo, české zákony. :-) Je to jen otázka času.

Re: Re: Nelegální stahování

Tak pokud někdo žije v jiné zemi a čte tyto stránky, potom by mohl být za stahování stíhán. Na to jsem trošku zapomněl :-) Ale jinak bych to s tím strašením zase tolik nepřeháněl. Já používám pouze Linux (kdy bude verze vašeho programu pro Linux? ;-), takže já mám na počítači vše legální a to samé doporučuju samozřejmě i všem ostatním.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.