Help for English

Cloze: Devil's Footsteps

Komentáře k článku: Cloze: Devil's Footsteps

 

Víc těchto cvičení :)

tato cvičení jsou přesně ta co mi dělají problémy. A myslím, že nejenom mně. Takže dneska mě „potěšilo“ 60 pct i když to mohlo, díky spellingu, být více..

S timhle jsem mela vzdycky taky neuveritelny problem,a stale jeste mam.Ale je to fakt vsechno jen o slovni zasobe :?
Super testik, kdyby ste treba mel moznost dat sem dalsi,budeme asi vetsina radi, myslim, ze to dela obrovske potize vsem.

Dekuju moc za test,mejte se

průměr

zatím držím průměr, ještě že mám takovou fantazii :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gabčule vložený před 15 lety

S timhle jsem mela vzdycky taky neuveritelny problem,a stale jeste mam.Ale je to fakt vsechno jen o slovni zasobe :?
Super testik, kdyby ste treba mel moznost dat sem dalsi,budeme asi vetsina radi, myslim, ze to dela obrovske potize vsem.

Dekuju moc za test,mejte se

Re:

Určitě těchto testů bude více. Největší problém je sehnat na to texty.

73

73 % – sám jsem sebou příjemně překvapen :-), tipoval jsem se tak do padesáti.

mazec

„mazec“ sem byl já,jen sem byl v práci a nepihlásil sem se 8-)

no tak oficiálně 67%…nic moc, ale škoda pár procent jenom kvůli přepsání se :oops:
jinak můžu se zeptat, co znamená přesně to as opposed to v kontrastu? já si to nedokážu nějak normálně přeložit tu větu, díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 15 lety

no tak oficiálně 67%…nic moc, ale škoda pár procent jenom kvůli přepsání se :oops:
jinak můžu se zeptat, co znamená přesně to as opposed to v kontrastu? já si to nedokážu nějak normálně přeložit tu větu, díky

Re:

ano, je tam dané do kontrastu OVER a AROUND.

RE::-(

hele jestli to nezlepšite tak jako je to hruza vsechno spatne jako co si dovolujete si davat take testy!!! :o

opposed to

marku,můžu ještě jeden dotaz k tomu opposed to?Ta věta tedy říká : stopy vedly PŘES, místo toho aby šly OKOLO překážek…myslím si to dobře?předem dík :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Honza vložený před 15 lety

opposed to

marku,můžu ještě jeden dotaz k tomu opposed to?Ta věta tedy říká : stopy vedly PŘES, místo toho aby šly OKOLO překážek…myslím si to dobře?předem dík :-)

Re: opposed to

Ano, jako že ty stopy např. prošly zdí, nebo jim stál v cestě strom a tak ho neobešly, ale prošly přímo tím stromem. Prostě to v textu slouží jen jako upozornění, že nepřecházeli PŘES překážky jjen jako přes ně, ale zdůrazňují to PŘES tím, že to dávají do protikladu tomu AROUND.

Asi budu nemocnej, ale zdá se, že bacil zatím mozek nezasáhl, prožože 73% procent je celkem slušný výsledek.

Mám ale dva dotazy:
1) Mohlo by být množné číslo WAYS ve větě:
… obstacles that came in their WAYS …

2) Skutenčně není povolené spojení WITNESS STATEMENTS nebo to znamená něco jiného?

Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 15 lety

Asi budu nemocnej, ale zdá se, že bacil zatím mozek nezasáhl, prožože 73% procent je celkem slušný výsledek.

Mám ale dva dotazy:
1) Mohlo by být množné číslo WAYS ve větě:
… obstacles that came in their WAYS …

2) Skutenčně není povolené spojení WITNESS STATEMENTS nebo to znamená něco jiného?

Děkuji

Re:

IN THEIR WAYS nepřipadá v úvahu. Česky: … do jim přišlo DO CESTY. Taky nemůžete říci CO JIM PŘISLO DO CEST.

WITNESS STATEMENTS je oficiální výpověď, kterou dají policii, soudu apod. Tady jen něco vyprávěli novinářům. WITNESS STATEMENTS bych zde tedy nepoužil.

Mohu se zeptat, proč nelze říct „…not a single person has been CAPABLE to interpret…“ ? Asi tak úplně necítím rozdíl mezi CAPABLE a ABLE. Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Janakin vložený před 15 lety

Mohu se zeptat, proč nelze říct „…not a single person has been CAPABLE to interpret…“ ? Asi tak úplně necítím rozdíl mezi CAPABLE a ABLE. Díky

Re:

CAPABLE se pojí s předložkou OF a gerundiem. V tom je rozdíl. ABLE se pojí s infinitivem.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.