Help for English

Cloze: A Jellyfish Nightmare

Komentáře k článku: Cloze: A Jellyfish Nightmare

 

mohlo by být „a dozen of problems“ u devítky?A nemá bát náhodou „in his 30-year career“ nebo „in his 30 years' career“? Díky

Mohlo by v poslední větě být „is likely to close until it recieves emergency help“?

Mohlo by v poslední větě být „is likely to close until it recieves emergency help“?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marrible vložený před 15 lety

Mohlo by v poslední větě být „is likely to close until it recieves emergency help“?

Re:

Já bych řekl, že spíš ne, ptž. emergency help jako pomoc ve stavu nouze by se měla obdržet hned, co nejdřív, čili říct, že pravděpodobně zavřou do té doby dokud neobdrží okamžitou pomoc-to si vlastně odporuje. Ale možná se pletu, v tom případě sorry :-D

60 %

takže pěkný testík takhle v neděli :shock: vůbec sem nevěděl první a poslední slovo a když sem to vyhodnotil tak sem myslel,že si asi vyškubu všechny vlasy jak to bylo jasný :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 15 lety

Re:

Já bych řekl, že spíš ne, ptž. emergency help jako pomoc ve stavu nouze by se měla obdržet hned, co nejdřív, čili říct, že pravděpodobně zavřou do té doby dokud neobdrží okamžitou pomoc-to si vlastně odporuje. Ale možná se pletu, v tom případě sorry :-D

Re: Re:

Právě v tomto duchu jsem právě chtěl odpovědět.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 15 lety

mohlo by být „a dozen of problems“ u devítky?A nemá bát náhodou „in his 30-year career“ nebo „in his 30 years' career“? Díky

Re:

Ne, bylo by buď A DOZEN PROBLEMS, nebo DOZENS OF PROBLEMS. Jtejně jako buď A HUNDRED PEOPLE nebo HUNDREDS OF PEOPLE.

jednička

Kdybych do jedničky chtěl napasovat „lowered“, asi by tam muselo být „…business by around a…“, že?
(Myslím, že wikipedia v nejbližších dnech zaznamená zvýšený výskyt dotazů na „Pelagia noctiluca“ :-).)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 15 lety

jednička

Kdybych do jedničky chtěl napasovat „lowered“, asi by tam muselo být „…business by around a…“, že?
(Myslím, že wikipedia v nejbližších dnech zaznamená zvýšený výskyt dotazů na „Pelagia noctiluca“ :-).)

Re: jednička

:-) Jo, taky jsem si tu potvoru vyhledával. :-)
LOWERED by určitě bylo s BY, ale navíc by tam asi mělo být, že to snížilo něco jiného, než ten business, ale např. kapitál, hodnotu, atd atd.

Mně dalo zabrat to poslední a potom jsem se mlátil do hlavy u as if, které mě nějak nenapadlo použít – díky!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 15 lety

mohlo by být „a dozen of problems“ u devítky?A nemá bát náhodou „in his 30-year career“ nebo „in his 30 years' career“? Díky

Re:

pomlčkou se spojují slova, tedy např. five-year-old. Jakmile použijete číslici, pomlčkou ji se slovem spojit nemůžete.

Re:

nejde o ironii, jde o strukturu a gramatiku. Verze s BE nejde. Ano, s neurčitým členem by to bylo lepší, ale stejně. Chybělo by tam i takové to „ZA“.

DIE OF/FROM – žádný rozdíl, obojí správně.

Ahojky, chtela jsem se zeptat, mam s timto typem testu neuveritelne problemy.Nemohl byste mi poradit jak na to??Vim, ze je to z vetsiny o slovni zasobe,ale jsem fakt v tomto pripade bezradna.Ucit se ucit se ucit se?nebo na to je nejaky figl :-(

Dekuju moc

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gabčule vložený před 15 lety

Ahojky, chtela jsem se zeptat, mam s timto typem testu neuveritelne problemy.Nemohl byste mi poradit jak na to??Vim, ze je to z vetsiny o slovni zasobe,ale jsem fakt v tomto pripade bezradna.Ucit se ucit se ucit se?nebo na to je nejaky figl :-(

Dekuju moc

Re:

Číst, cvičit, učit se nejrůznější vazby a struktury, a zase číst a zase cvičit. Pořád dokola. Jiný fígl na to asi není.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gabčule vložený před 15 lety

Ahojky, chtela jsem se zeptat, mam s timto typem testu neuveritelne problemy.Nemohl byste mi poradit jak na to??Vim, ze je to z vetsiny o slovni zasobe,ale jsem fakt v tomto pripade bezradna.Ucit se ucit se ucit se?nebo na to je nejaky figl :-(

Dekuju moc

Re:

Já zas mám v těchto testech tendenci snažit se do prázdných polí automaticky „narvat“ nějakou spojku nebo předložku (příp. částici), a pak jsem překvapenej, když tam mnohdy patří „obyčejné“ přídavné jméno :-).

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.