Help for English

Jak na to: GRAMMAR

Komentáře k článku: Jak na to: GRAMMAR

 

Angličtina na každý deň

Na Vašej webovej stránke, ktorej fandím, by som uvítal ešte ako listy v kalendári rubriku Angličtina na každý deň, ktorá by obsahovala

1.Rozšírte si dnes slovnú zásobu – s fonetickou nahrávkou a prekladom.
2.Trochu gramatiky -stručne ako na ťaháku.
3.Bleskové cvičenie -stačila by jedna veta ku gramatike
4.Citát na zamyslenie – na webe ich je plno.
5.Tipy a triky -stačí stručne jeden tip
6.Nápady čitateľov – spätná väzba je dôležitá i v škole , talentovaní budú web manažersky vylepšovať. Úspešné relácie v televízii majú vždy v štúdiu divákov, ich reakcie vždy citlivo vníma réžia
Všetko najlepšie v prvom výročí vášho webu

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Peter vložený před 17 lety

Angličtina na každý deň

Na Vašej webovej stránke, ktorej fandím, by som uvítal ešte ako listy v kalendári rubriku Angličtina na každý deň, ktorá by obsahovala

1.Rozšírte si dnes slovnú zásobu – s fonetickou nahrávkou a prekladom.
2.Trochu gramatiky -stručne ako na ťaháku.
3.Bleskové cvičenie -stačila by jedna veta ku gramatike
4.Citát na zamyslenie – na webe ich je plno.
5.Tipy a triky -stačí stručne jeden tip
6.Nápady čitateľov – spätná väzba je dôležitá i v škole , talentovaní budú web manažersky vylepšovať. Úspešné relácie v televízii majú vždy v štúdiu divákov, ich reakcie vždy citlivo vníma réžia
Všetko najlepšie v prvom výročí vášho webu

Re: Angličtina na každý deň

TO je určitě výborný nápad. Pokusím se něco takového dát dohromady.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví an
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 17 lety

Re: Angličtina na každý deň

TO je určitě výborný nápad. Pokusím se něco takového dát dohromady.

Re: Re: Angličtina na každý deň

To by opravdu byl skvělý nápad. Každý den pár slovíček a trocha gramatiky, které by se daly vytisknout a kdykoli během dne se učit. Určitě by to bylo velmi přínosné a člověk by nemusel s sebou v metru vláčet celou učebnici.
Díky za tyto super stránky!!!

Re: Re: Angličtina na každý deň

Dalo by sa to napríklad aj takto:

TYŽDEŇ S ANGLIĆTINOU

KAŽDÝ PONDELOK ? 7×7 slovíčiek na tento týždeň. Teda 2500 ročne

KAŽDÝ UTOROK ? Počúvajme a čítajme.
Výber napríklad odstavcu z Malého princa s fonetickou nahrávkou. Pre pokročilých plný text a pre začiatočníkov zjednodušené vety bez fonetickej nahrávky. Postupne by sa prebrali všetky texty na webe.

KAŽDÚ STREDU ? Precvičme si gramatiku
Vybraná gramatika s testom

KAŽDÝ ŠTVRTOK ? Zamyslime sa
Citát, príslovie alebo porekadlo na zamyslenie

KAŽDÝ PIATOK ? Tipy a triky alebo ako sa efektívnejšie učiť cudzí jazyk

Myslím, že by sa takto celý už dosť košatý web raz do roka otočil.

Re: Re: Angličtina na každý deň

Nerobte to zadarmo! Každá práca musí byť odmenená. S kolegom robíte angličtine osvetu a návštevníci webu, z ktorých nejeden dal tisíce za zázračné kurzy, vás radi podporia.
Angličtina na každý deň by mala mať heslo. Aspoň symbolicky, za ľudovú cenu by bolo možné to zaplatiť napríklad aj tak, že mobilom zavolám raz do týždňa na vami vytvorené číslo a dostanem najlepšie cez SMS heslo na daný týždeň. Keď si už raz za niečo zaplatím, tak to obyčajne vyskúšam.

Ako sa ucit gramatiku

JA by som sa vas pan Vit chcela spytat ako sa ucit podla Vas najlepsie gramatiku? S porozumenim a rozpravanim problem nemam.MAm precitanych asi 50 knih v anglcitine, (obtiaznost neviem urcit, ekdze su to originaly), ale ta gramatika mi proste nejde. NEviem , jak si nacpat, tie poucky do hlavy.NEjake rady???

Odkaz na příspěvek Příspěvek od laurika vložený před 17 lety

Ako sa ucit gramatiku

JA by som sa vas pan Vit chcela spytat ako sa ucit podla Vas najlepsie gramatiku? S porozumenim a rozpravanim problem nemam.MAm precitanych asi 50 knih v anglcitine, (obtiaznost neviem urcit, ekdze su to originaly), ale ta gramatika mi proste nejde. NEviem , jak si nacpat, tie poucky do hlavy.NEjake rady???

Re: Ako sa ucit gramatiku

Na to těžko v kostce odpovědět… ale asi takto: neučte se poučky, snažte se pochopit a cvičte cvičte cvičte.

ako sa ucit gramatiku

Dik, este mam jednu otazku. Mam moznost sa zlepsit v gramatike ak citam knihy, komunikujem a pocuvam, ci pozeram telku??myslim, ze som tu videla niekde dotaz, o tom, ze v knihach sa gramatika pouziva uplne inak.TAk ako to je???

Re: ako sa ucit gramatiku

Samozřejmě, ale to je všechno pouze pasivní. Potřebujete ji procvičovat a učit se ji také aktivně. Ideální je, když se něcoi naučíte, zkoušet to používat a pak si daného jevu výborně všimnete při čtení či poslechu, a lépe si to zažijete. Pokud budete trénovat např. minulý průběhový čas nějak prakticky, potom při četbě každou chvilku ten čas uvidíte… a vždy si na tom uvědomíte, co přesně tím vlastně člověk říká…

Re: Re:

jo taky to delavam…

Re: Poradíte mi učebnici?

Jde o to, jestli je nutné, any učebnice byla česká, nebo ne. Osobně raději používám britské učebnice. I když se jedná o začátečníky, tím možná spíš.

Učebnice pada profesora Peprníka je dle mého názoru zcela nevhodná, a to především pro začátečníky. Tento pán je výborný lingvista, ale učebnice by mohla sloužit jako odstrašující případ, jak by učebnice angličtiny nikdy vypadat neměla.

Re: Re: Re: Poradíte mi učebnici?

Samozřejmě cvičené pan Peprník nabízí hodně, ale bohužel to jsou často cvičení, kde člověk dokáže celé vyplnit pouze podle příkladové věty v úvodu. Sám si na to vzpomínám ze školy – i ti, kdo vůbec nechápali o co jde, dokázali při troše dobré vůle cvičení doplnit.

Hlavní problém učebnice pana Peprníka je, že se v celé knize, ani v jedné ze série, nenachází ANI JEDINÉ cvičení na porozumění (jak čtení, tak poslechu), a ANI JEDINÉ komunikativní cvičení. A přece porozumění a komunikace – to je to hlavní, proč se vůbec někdo jazyk učí. Podle Peprníka se může naučit vyplňovat gramatická cvičení a překládat věty.

Sám jsem se podle těchto knih na střední škole učil. A ještě dnes se potýkám s ‚peprníkovou školou‘ u mnoha studentů, kterým musím často vyvracet spoustu zavádějících polopravidel apod.

Pan profesor je očividně teoretik. V dnešní době je ale daleko důležitá znalost současného jazyka prakticky, učit se slovíčka a spojení která se používají, způsobem, jakým se používají. Je potřeba naučit se rozumět a dorozumět se.

Abych to shrnul – pan profesor je vynikající lingvista a odborník na pravém místě, univerzitní profesor… jeho učebnice pro jazykové školy však byl omyl. Možná se hodila do té doby, dnes jsou však jiné jak trendy ve vzdělávání, tak především potřeby lidí, kteří se anglicky učí.

K vašemu druhému dotazu – soukromému vyučování se už téměř nevěnuji, čas mi moc dalších aktivit nedovolí.

Jak hodnotíte Moderní učebnici angličtiny od Trymla/Gotthe­inerové? Jsem u 26 lekce, gramatika dobrá, ale mluvení nic moc, o porozumění slyšenému ani nemluvě.

Grammar in Use

Ahoj, musím říct, že cvičebnici Grammar in Use mám doma a ačkoliv je to anglicky, tak je to dobře pochopitelné. Nejsem zatím moc daleko, ale vyhovuje mi to. Není nejlevnější, ale myslím, že pro ty, kteří se chtějí anglicky naučit, je to dobrá kniha.
Spojuje se tam spousta věcí. Gramatika, anglicky psaný text – slovní zásoba, psaní různých typů cvičení. :-)Vřele doporučuju (mě ji doporučili na kurzu). Myslím, že není problém ji v jakémkoliv větším knihkupectví sehnat.

Dobrý den,
chtěl bych se Vás zeptat, jakou učebnici popřípadě formu výuky byste mi doporučil. Jsem na úrovni CAE, IELTS cca 6.5 az 7.0. Pravidelně sleduju anglické filmy, seriály, pořady a poslouchám BBC. Také se snažím co nejvíc číst knížky jak přepsané, tak i v originále. Přečetl jsem zhruba 15 knížek. Je vhodné si pořizovat učebnici na gramatiku? Popřípadě jakou byste doporučoval?
Předem Vám děkuji za odpověd.
Martin

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.