Help for English

Jak na to: GRAMMAR

Komentáře k článku: Jak na to: GRAMMAR

 

Zapomněl jsem se zeptat ještě na writing. V sekci „jak na to“ jsem tipy na writing nenašel a tak bych byl velice rád, kdybyste mi mohl nějaké tipy na zlepšení writingu napsat, zvláště na testy typu FCE, IELTS…
Díky moc.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od HoogerBooger vložený před 15 lety

Dobrý den,
chtěl bych se Vás zeptat, jakou učebnici popřípadě formu výuky byste mi doporučil. Jsem na úrovni CAE, IELTS cca 6.5 az 7.0. Pravidelně sleduju anglické filmy, seriály, pořady a poslouchám BBC. Také se snažím co nejvíc číst knížky jak přepsané, tak i v originále. Přečetl jsem zhruba 15 knížek. Je vhodné si pořizovat učebnici na gramatiku? Popřípadě jakou byste doporučoval?
Předem Vám děkuji za odpověd.
Martin

Re:

Zkuste DESTINATION C1 & C2 (Macmillan), popř. Grammar and Vocabulary for Advanced and Proficiency (Longman)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od HoogerBooger vložený před 15 lety

Zapomněl jsem se zeptat ještě na writing. V sekci „jak na to“ jsem tipy na writing nenašel a tak bych byl velice rád, kdybyste mi mohl nějaké tipy na zlepšení writingu napsat, zvláště na testy typu FCE, IELTS…
Díky moc.

Re:

Existují na to taky specializované knížky, podívejte se na englishbooks.cz. Určitě něco najdete.

Jak na to: WRITING snad někdy dokončím. :-)

Writting a Langmaster

Dobrý den,
mohl byste sem prosím dát také téma writting, které tu postrádám. Chápu, že mnoho lidí řekně, že když se naučím gramatiku, poslech, slovíčka a budu číst články v AJ tak to pujde samo. Na druhou stranu Na druhou stranu takové složitější věty při psaní nějakého textu …

Děkuji a fandím Vám

P.S. Ještě by mě zajímalo jaký máte názor na výukový software Langmaster. Ja jsem si ho před měsícem koupila a mam pocit, že bud ho neumím používat ( a to jsem si setavila učební plán, a prolouskala všechny možnosti) nebo jsem zbytečně vyhodila 3.500,–

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Vendy24 vložený před 15 lety

Writting a Langmaster

Dobrý den,
mohl byste sem prosím dát také téma writting, které tu postrádám. Chápu, že mnoho lidí řekně, že když se naučím gramatiku, poslech, slovíčka a budu číst články v AJ tak to pujde samo. Na druhou stranu Na druhou stranu takové složitější věty při psaní nějakého textu …

Děkuji a fandím Vám

P.S. Ještě by mě zajímalo jaký máte názor na výukový software Langmaster. Ja jsem si ho před měsícem koupila a mam pocit, že bud ho neumím používat ( a to jsem si setavila učební plán, a prolouskala všechny možnosti) nebo jsem zbytečně vyhodila 3.500,–

Re: Writting a Langmaster

WRITING se už připravuje.

Na LANGMASTER svůj názor nebudu veřejně vyjadřovat, protože jsem jejich konkurent.

www.bbc.co.uk

Dobrý večer,
pro studenty všech úrovní mohu doporučit stránky BBC
www.bbc.co.uk/czech/
Rádio BBC už u nás sice nevysílá, ale na těchto stránkách je archív mnoha kurzů, které jsou namluveny anglicky a česky.
A na stránkách www.bbc.co.uk je nepřeberné množství kurzů a testů. Pro ty, co mají málo času doporučuji countdown quiz
Petr
www.bbc.co.uk/…ntdown.shtml

Re: Ako sa ucit gramatiku

Mne na tohle nejvic pomohla kniha Raymonda Murphyho English in Use. Taky jsem vzdycky byla spis pres mluveni a porozumeni a myslela jsem si, ze gramatiku moc nepotrebuju. Kdyz jsem se ale zacala pripravovat na FCE, doslo mi, ze takhle to nepujde, tak jsem si koupila Murphyho a kazdy den si kousek prosla, udelala nejake to cviceni a hlavne jsem nesla dal, dokud jsem naprosto nepochopila dany jev. Kriteriem mi pritom nebylo to, abych v tom jevu neudelala zadnou chybu, ale abych naprosto pochopila, PROC jsem tu chybu udelala, PROC tam nemuze byt to moje, ale to, co maji oni v klici. Od te doby (cca 5 let) jsem gramatiku uz nikdy nezapomnela a bez problemu ji pouzivam v beznem mluveni.

Překlad

Marku, chtěl bych se zeptat, co přesně myslíte překladem?
Překlad z čj do aj nebo z aj do čj? Myslím, že z aj do čj by to byla, s prominutím, pěkná blbost, ale z čj do aj to nemusí být tak strašné. Kdyby měl po nás učitel chtít ať mu napíšeme krátký text na nějaké téma, s použitím dané gramatiky, tak by to bylo asi dost časově náročné, kontrolovat každý text zvlášť ne? Ale jak říká náš učitel biologie Míra Dvořák, „Všeho s mírou.“

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Berffaith vložený před 12 lety

Překlad

Marku, chtěl bych se zeptat, co přesně myslíte překladem?
Překlad z čj do aj nebo z aj do čj? Myslím, že z aj do čj by to byla, s prominutím, pěkná blbost, ale z čj do aj to nemusí být tak strašné. Kdyby měl po nás učitel chtít ať mu napíšeme krátký text na nějaké téma, s použitím dané gramatiky, tak by to bylo asi dost časově náročné, kontrolovat každý text zvlášť ne? Ale jak říká náš učitel biologie Míra Dvořák, „Všeho s mírou.“

Re: Překlad

Myslím tím překlad oběma směry. Nejde o to umět překládat, ale umět anglicky. A to jde i bez překladů.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 12 lety

Re: Překlad

Myslím tím překlad oběma směry. Nejde o to umět překládat, ale umět anglicky. A to jde i bez překladů.

Když to máš těžké… Poté, co se mi mnohokrát stalo, že studenti používali nějaký jev či slovo a přitom netušili, co přesně (někdy ani vzdáleně) znamená, osvěčilo se mi používat překlad přinejmenším jako ověření porozumění anglickému textu.
Protože když někdo říká třeba “I should…” a myslí tím “I could…”, tak se to opravdu na první pohled nepozná… :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.