Help for English

Přepis vět #3

Komentáře k článku: Přepis vět 3

 

suggest that sb. SHOULD

u jedničky mi to odpověď:
„She suggested he should quit his job.“ vyhodnotilo jako špatnou… :?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: kocka

PASS není úplně ta nejlepší volba. PASS většinou používáme, když trávíme nějaký čas nějakou činností, abychom se nenudili, aby nám lépe utekl. Takže např. I passed the day skiing – trávil jsem den lyžováním.

Zkoušel jsem to hledat na googlu, a vůbec nikoho nikdy nenapadlo použít toto spojení s kočkou. S lidmi tu a tam, ale s kočkou ne.
Gramaticky to je ale v pořádku.

Re: Re: kocka

Presne tak, mela jsem tam mezeru navic, ale nevadi, dulezity je, ze to bylo dobre..:-)
diky za vysvetleni s pass. Ma to hlavu a patu, ja jsem francouzstinar, to se nekdy projevuje, cpe se mi to do AJ. Le chat a passé sa journée a dormir:-)

Re: Re:

Mohla bych se zeptat mimo test, jen čistě ze zvědavosti? Šla by formulace „All she always does is (to) complain about something.“? Byla by takto postavená věta správná? Děkuji předem za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od amanita vložený před 15 lety

Re: Re:

Mohla bych se zeptat mimo test, jen čistě ze zvědavosti? Šla by formulace „All she always does is (to) complain about something.“? Byla by takto postavená věta správná? Děkuji předem za odpověď.

Re: Re: Re:

Jééé, promiňte, už to vidím – to měla být vlastně správná verze testu. Nějak jsem se nechala unés diskuzí a zapomněla na samotný test :-D.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od amanita vložený před 15 lety

Re: Re: Re:

Jééé, promiňte, už to vidím – to měla být vlastně správná verze testu. Nějak jsem se nechala unés diskuzí a zapomněla na samotný test :-D.

Re: Re: Re: Re:

No, to ALWAYS zž tam nepatří, to ALL SHE DOES IS… vyjadřuje to samé, jako původní SHE'S ALWAYS DOING sth…, tedy kritiku něčího chování. Není důvod, aby tam bylo ALL a ALWAYS najednou.

MEZERY NAVÍC snad VYŘEŠENY

Ahoj,
tak Petr Hudík už aktualizoval kód na serveru, který by měl zařídit, že se budou nadbytečné mezery ignorovat, takže odmítnutí správných odpovědí z tohoto důvodu už by nemělo nastávat.
Tak si to zkuste (schválně dejte víc mezer – třeba jako nepřihlášení, aby se Vám nezhoršilo skóre :-) ).
Ovšem doporučuju po zobrazení tohoto testu nechat stránku „natvrdo reloadnout“ (stisknout Ctrl + F5) nebo tlačítko prohlížeče s tou smyčkou „Reload Page“), aby se určitě nahrála aktuální verze javascript kódu, který to vyhodnocování dělá.

lolut

Pomněrně těžký test…

Re: Re:

musím říct, že jsem malinko znejistěla, jestli jsem to tam teda napasala jo, ale jsem si tak na 95% jistá, že ano, protože právě protoooo mi to přišlo tak divné, když jsem fakt měla…ale to nic niicc :-)

tak takhle slabej test jsem tu ještě neměla… stydím se a moc.. :oops: intermidiate je v poho.. 90%… ale tohle mě nějak dorazilo…

Tyhle testy jsou snad nejhorší na zvládnutí..ale jsou opravdu poučné! Díky za ně.

Re: bodování

celkem dávají dva body za každou větu. Věta je rozdělená na dvě půlky, máte-li jen jednu z nich, máte tedy alespoň jeden bod. Přijatelná podoba obou půlek je daná.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví pavel
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: bodování

celkem dávají dva body za každou větu. Věta je rozdělená na dvě půlky, máte-li jen jednu z nich, máte tedy alespoň jeden bod. Přijatelná podoba obou půlek je daná.

Re: Re: bodování

velice Vám děkuji

30

To je bída, to je bída… dawn upon asi neukecám, že? (Webster's Revised Unabridged Dictionary 1913 ) :?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dupinožka vložený před 15 lety

30

To je bída, to je bída… dawn upon asi neukecám, že? (Webster's Revised Unabridged Dictionary 1913 ) :?

Re: 30

Ale ano, sice je to jako z roku 1913, ale je to správně. :-)

Nemohla by být u 5. také možnost" All WHAT she does is to complain"?děkuju…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.