Help for English

Little / few

Komentáře k článku: Little / few

 

Toto téma si omílám stále dokola a pořád si ho nepamatuju. Ale možná, že když si toho čaroděje nakreslím a postavím na stůl… :-)

To se mi líbí

Tohle je tak pěkný základ této učební látky, že je možné si to dobře zapamatovat i podle Vašeho obrázku. Já si troufám říci, že to už umím dobře, ale čaroděj mi určitě ještě mnohokrát pomůže.

Obrázek s čarodejem

Přidávám pochvalu. Jeden obrázek je někdy více jak tisíc slov.

čarodejník

Krásne, to si určite zapamätám…to je také výstižné a hneď sa ľahšie učí :-)

Re:

Jo takovejch jednoduchejch témat, co vypadají, že je to jasný jak facka, že se ani není co učit, mám víc… a už se to učím taky poněkolikáté :-))

Re: dotaz

Nebojte, mám o 10 víc a taky jsem tu školáček.

málo

Jaké slovíčko mohu použít, když není vyjádřen předmět? Nebo je předmět zájmeno Např, Málo znám, udělal toho málo, atd?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

málo

Jaké slovíčko mohu použít, když není vyjádřen předmět? Nebo je předmět zájmeno Např, Málo znám, udělal toho málo, atd?

Re: málo

LITTLE. Např. HE KNOWS VERY LITTLE (Zná toho hodně málo).

OK ďakujem za rýchlu odpoveď keď som to tu napísal nebol som prihlásení takže som mužského rodu. :-D

Re: pomoc

Tuto žádost napište do diskusního fóra – kniha přání, také bych článek o modálních slovesech přivítala.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 15 lety

Re: pomoc

Tuto žádost napište do diskusního fóra – kniha přání, také bych článek o modálních slovesech přivítala.

Re: Re: pomoc

Jinak je tu článek pro Intermediate : Gramatika – slovesa – modální slovesa – minulá modální slovesa.

Re: Re:

no ja sa povazujem za upper-intermediate a napriek tomu som si neuvedomoval rozdiel medzi „a few“ a „few“. Vdaka za clanok ;)

Renata-Vary

ted jsem trochu zmatena a kdy se pouziva slovicko a bit?
děkuji za odpoved

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Renatkavary vložený před 15 lety

Renata-Vary

ted jsem trochu zmatena a kdy se pouziva slovicko a bit?
děkuji za odpoved

Re: Renata-Vary

Z čeho jste zmatená?

that nebo it?

Jsem trochu zmaten u jedné věty v tomto článku: Few people know THAT.(Málo lidí to ví)
Šlo by tam místo that dát it? That se přeci používá když na něco ukazujeme. To that tam asi bude, ale mohl by mi prosím někdo vysvětlit proč?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.