Help for English

Oxford Learner's Thesaurus

Komentáře k článku: Oxford Learner's Thesaurus

 

Opravdu skvělý thesaurus

Souhlasím s vámi Marku, ten Thesaurus je opravdu skvělý a těch 100 % si zaslouží.

Nejvíc si na něm cením toho, že to není jenom slovník, který zobrazí na stránce vždycky jenom synonyma, ale je to slovník co se skutečně zabývá i rozdíly mezi jednotlivými slovy, co, kde a jak se používá atd.

Kdo nemá, tak IMHO je to naprostá povinnost. :-)

Mám ho taky, a opravdu bomba, také doporučují

Já si ho určitě koupím, vypadá opravdu super! :)

Otvírat a číst:)

Díky za recenzi! Jsem rád, že tu zase jednou padlo 100%!

Jedna poznámka – cituji: „Těchto dotazů by rapidně ubylo, kdyby si každý student pořídil knihu, o které je zde řeč: Oxford Learner's The­saurus.“

Moje zkušenost: je to jen první krok – ač ho mám pár měsíců, tak to chce ještě jednu věc: POUŽÍVAT.

Tímto chci povzbudit všechny,co jsou jako já sběratelé, aby tak skvělé materiály častěji používali:)

Myslíte, že má cenu si pořizovat tento tezaurus když už mám ten, který je součástí Macmillian English Dictionary?

Také na Vánoce

I já jsem si dopřála tento Thesaurus na Vánoce, i když jsem měla upozornění, že pro mou úroveň znalostí to ještě není – nelituji. Já si svoje slovíčka najdu a kromě toho mě hrozně baví si v něm číst, a kromě toho miluju interaktivní CD-ROMY a tady je dokonalý.
A také mne těší, že tento anglický Thesaurus mne bude doprovázet dlouhá léta, Investice se vyplatila.

úroveň

Podle mě ta úroveň článku mohla být možná nižší o úroveň.

Podle mě je intermediate tak akorát.
Psané je to tam bych řekl poměrně srozumitelně a to složení slovíček není zas tak tak obrovské aby to menší úroveň nějak zmátlo, nebo něco.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 15 lety

úroveň

Podle mě ta úroveň článku mohla být možná nižší o úroveň.

Podle mě je intermediate tak akorát.
Psané je to tam bych řekl poměrně srozumitelně a to složení slovíček není zas tak tak obrovské aby to menší úroveň nějak zmátlo, nebo něco.

Re: úroveň

Ano, to je fakt, původně jsem tam měl nastavené „intermediate“… no ale v úvodní tabulce tu úroveň myslím mám dobře. Oni soce tvrdí, že je to B2-C2, já to ale posunul na B1-C1… a ten barevný proužek jsem volil jako střední cestu mezi B1 a C1.

Ještě to ale zvážím.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od oswald vložený před 15 lety

Myslíte, že má cenu si pořizovat tento tezaurus když už mám ten, který je součástí Macmillian English Dictionary?

Re:

Když už nějaký dobrý thesaurus máte, je jasné, že se to nevyplatí zase tolik. Ale oba jsou dělané trochu jinak. Macmillan je obsáhlejší coi se týče počtu hesel, má thesaurový zápis skutečně na každé heslo ve slovníku. Oxfordský knižní thesaurus naopak má hesel daleko méně, ale zato se podrobně věnuje rozdílům mezi slovíčky, v použití, v „patternech“ apod.

kompatibilita

Chcem sa spýtať, či je CD kompatibilne s Windows Vista. Dakujem

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jannine vložený před 15 lety

kompatibilita

Chcem sa spýtať, či je CD kompatibilne s Windows Vista. Dakujem

Re: kompatibilita

Ano. Mám doma.

Re: Opravdu skvělý thesaurus

nezostava mi nic ine, ako len suhlasit.
Osobne kedze som student, tak vsetko najprv stahujem ilegalne a az ked sa mi to fakt paci, tak kupujem original – a v tomto pripade musim povedat, ze si objednavam original – tento thesaurus si to fakt zasluzi…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomy Novella vložený před 15 lety

Re: Opravdu skvělý thesaurus

nezostava mi nic ine, ako len suhlasit.
Osobne kedze som student, tak vsetko najprv stahujem ilegalne a az ked sa mi to fakt paci, tak kupujem original – a v tomto pripade musim povedat, ze si objednavam original – tento thesaurus si to fakt zasluzi…

Re: Re: Opravdu skvělý thesaurus

hoc si dovolim vytknut, ze niektore slovicka nema uvedene, ktore mi mozno trosku chybaju a musim sa potom obraciat na iny thesaurus. Ako to vsak bolo v recenzii povedane, na ukor tych slov sa tu stretavame s o to lepsou kvalitou vykladu rozdielov atd ;)

osobne ho teda hodnotim na 95% :)

Oxford College Thesaurus je pre pokrocilejsich studentov?

konečně vím, co to je a k čemu to je. Díky moc.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.