Help for English

ZODIAC (zvěrokruh)

Komentáře k článku: Znamení zvěrokruhu (signs of the zodiac)

 

Moc pěkný a šikovný článek :)

such a great article
tuns of useful words

Díky za zajímavý článek se spoustou užitečných výrazů :-)

Když jsem viděl CANCER, tak jsem se celkem zalekl… :? :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Senad vložený před 15 lety

Když jsem viděl CANCER, tak jsem se celkem zalekl… :? :-)

Re:

Ano, ‚rakovina‘ je v češtině taky odvozená od ‚raka‘. V angličtině je to stejné slovo, CANCER. Myslím, že v polštině je ‚rakovina‘ jen ‚rak‘.

A např. THE TROPIC OF CANCER je ‚obratník raka‘.

slovíčka

jejda, vždycky mi ta adjektiva s vlastnostmi dělala potíže, teď je musím nacpat do Language Labu a učit se a učit se… děkuju za velmi užitečný přehled

Já jsem se nikdy moc o zodiak nezajímal, naopak ty denní horoskopy, které bylo možno zaslechout třeba v rádiu, mě spíš nadzvedávaly.
Nicméně ty vlastosti mi u kozoroha celkem sedí
resp. v některých jsem se i našel :-).
Supr článek.

Re: Re:

este zo zaujimavosti dodam, ze po madarsky je rakovina tiez „rák“ a spolusediaci, co je chorvat mi tiez povedal, ze sa tiez rakovina povie u nich „rak“…
Zaujimave by bolo zistit, ze preco sa tato choroba nazyva v tolkych jazykoch rovnako, ako rak…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomy Novella vložený před 15 lety

Re: Re:

este zo zaujimavosti dodam, ze po madarsky je rakovina tiez „rák“ a spolusediaci, co je chorvat mi tiez povedal, ze sa tiez rakovina povie u nich „rak“…
Zaujimave by bolo zistit, ze preco sa tato choroba nazyva v tolkych jazykoch rovnako, ako rak…

Re: Re: Re:

prý původně se tak říkalo nádorům, protože naběhlé cévky okolo nich vypadaly jako nohy raka.

Prima článek plný užitečných slovíček :-D

Akorát mi u býka chybí – nerozhodný, jinak to celkem i sedí…

výslovnost

nakonec jsem to opravdu všechno vypsala a leccos jsem se i naučila, pospojovala synonyma a opačné výrazy, největší práci jsem ale měla s výslovností, ta slova se vyslovují často tak divně :-)

krááása :-)

Parádny článok, ďakujem :) už by to len chcelo článok s ostatnými súhezdiami na nočnej oblohe :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.