Help for English

Pádová osobní zájmena

Komentáře k článku: Pádová osobní zájmena

 

5. pád

Trochu si rýpnu :D. Zájmena 5. pád nemají.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od B01D vložený před 15 lety

5. pád

Trochu si rýpnu :D. Zájmena 5. pád nemají.

Re: 5. pád

Věřím, že nejste sám, kdo tohle ví, proto jsem to vyjádřil jednoduše čísly 2–7. Že by někdo díky mému článku vymýšlel zájmena v pátém pádě, jsem nepředpokládal.

she-her

Pod žarovkou je špatný překlad. Asi jste změnil větu ale ponechal starý překlad.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lenocka vložený před 15 lety

she-her

Pod žarovkou je špatný překlad. Asi jste změnil větu ale ponechal starý překlad.

Re: she-her

Díky, opraveno.

Trošku si šplhnu

You are good students – I like teaching you. >>> You are a good teacher – we like you.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lidka vložený před 15 lety

Trošku si šplhnu

You are good students – I like teaching you. >>> You are a good teacher – we like you.

Re: Trošku si šplhnu

:-)

Come with us! Pojď s námi.Marku jde poznat jestli se jedná o vykání nebo tykání?Já jsem si to přeložila pojd'te s námi.Což jsem zjistila,že je špatně!Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Simona vložený před 15 lety

Come with us! Pojď s námi.Marku jde poznat jestli se jedná o vykání nebo tykání?Já jsem si to přeložila pojd'te s námi.Což jsem zjistila,že je špatně!Díky

Re:

Angličtina nejen že nerozlišuje tykání a vykání, ale nai jednotné a množné číslo.

COME WITH US tedy může znamenat celkem 4 věci:
tykání jedné osobě
tykání více osobám
vykání jedné osobě
vykání více osobám

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

Angličtina nejen že nerozlišuje tykání a vykání, ale nai jednotné a množné číslo.

COME WITH US tedy může znamenat celkem 4 věci:
tykání jedné osobě
tykání více osobám
vykání jedné osobě
vykání více osobám

Re: Re:

Děkuji.Tak,že i můj překlad byl správný.

Chtěl bych se zeptat, jak je to s větou “Jsi on?”. V seriálech slyším “Are you him?”, ale ta otázka je s prvním pádem, ne?

Dobrý den . Když budu mluvit např. o ještě nenarozeném dítěti u kterého není známé pohlaví, jaké mám použít zájmeno ? Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lennuk vložený před 10 lety

Dobrý den . Když budu mluvit např. o ještě nenarozeném dítěti u kterého není známé pohlaví, jaké mám použít zájmeno ? Děkuji.

it

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 10 lety

it

Děkuji

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.