Help for English

Pleteme si: FOOD / MEAL / DISH

Komentáře k článku: Pleteme si: FOOD / MEAL / DISH

 

Něco navíc:-)

Dovolím si jen přidat pár slovíček:
„cuisine“ – je národní jídlo (národní kuchyně)
a dvě velmi neformální slůvka pro „meal“ – „grub“ (bývá viděno na ručně psaných tabulých u anglických dálnic, které informují, že na dalším odpočivadle bude FastFood) a „nosh“ (sami angličani toto slovo nazývají jako old-fashioned, ale můžete ho slyšet třeba ve filmu nebo číst v knize „Harry Potter And The Prisoner of Azkaban“,kdy teta Marge říká: „Excellent nosh, Petunia.“)
Osobně jsem tyto dvě slova v hovoru neslyšela, ale jedna moje učitelka (rodilá angličanka) nám v hodině tvrdila, že jsou moc běžné – tak nevím:-)

FOOD vs. MEAL

Kdyz jsem chodil na jazykovou skolu, nase lektorka nam vysvetlovala rozdil mezi slovy FOOD a MEAL tak, ze FOOD je spise surovina, kdezto MEAL je uz to co mame hotove na taliri.(knedlik=FO­OD, vepro-knedlo-zelo=MEAL)

Re: foods

FOODS jsou obecně potraviny, pro specialitu by člověk použil napřč. slovo DISH. Protože specialita je nějaký pokrm.

Moc hezky vysvětleno :-)

full-fool

Jo ještě jsem se chtěl zeptat, jestli můžu říct „I´m full“ ve smyslu že jsem se najedl? Zní mi to divně jako „I´m fool“ :-).Raději bych asi použil I´ve had enough. Dík

Ahoj,
četl jsem Váš článek a zároveň také vtip na vašich stránkách s nadpisem „A Serious Illness“.

výtažek z vtipu … For lunch make him a healthy meal …

MEAL – tento výraz se používá pro jídla dne, tedy SPÍŠE pro události než pro konkrétní věci …

Tzn. že meal můžu použít i pro určitý pokrm, ale častěji pro snídani, …?

A jestli jsem to tedy pochopil správně, šlo by v tomto případě meal nahradit slovem dish?

Díky moc NEJEN za tenhle článek.

Re: full-fool

Pokud se nemylim, I am full se bezne uziva. A taky treba I am stuffed – jsem precpany

Re:

hotovo – Finished.

pizza a pizza

Když si objednám pizzu nebo když si ji koupim zmraženou a následně ohřeju, je to food.

Když si sám upeču pizzu – rozválím těsto, poliju kečupem atd., tak je to dish.

Správně?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Aleš vložený před 15 lety

pizza a pizza

Když si objednám pizzu nebo když si ji koupim zmraženou a následně ohřeju, je to food.

Když si sám upeču pizzu – rozválím těsto, poliju kečupem atd., tak je to dish.

Správně?

Re: pizza a pizza

FOOD je úplně jakékoliv jídlo, cokoliv se jí. DISH je nějaký hotový pokrm, např. svíčková s knedlíky a omáčkou.

Your favourite meals / dishes

Tell me what your favourite meals / dishes are and how you cook them.
Podle definic výše by tam mělo být jednoznačně „dishes“ – je to tak?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od brain vložený před 14 lety

Your favourite meals / dishes

Tell me what your favourite meals / dishes are and how you cook them.
Podle definic výše by tam mělo být jednoznačně „dishes“ – je to tak?

Obojí je správně.

Dík za článek pekne prehledný

jak si tak čtu komentáre zaráži mne: Vloženo před 5 lety

myslela sem že to je novej článek, nebo nerozumím nebo nejakej bug? :D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ar vložený před 12 lety

Dík za článek pekne prehledný

jak si tak čtu komentáre zaráži mne: Vloženo před 5 lety

myslela sem že to je novej článek, nebo nerozumím nebo nejakej bug? :D

Viz facebook: Pokud se Vám stále pletou slovíčka FOOD /MEAL / DISH, máme pro Vás další ‚recyklovaný‘ článek z roku 2006.

Obnovují pro nás staré články. :-)

aha šak som bola na fb :) ešte je príliš skoro ráno, nevnímam poriadne. Takže si článok prečítam asi ešte raz :) dík za vysvetlenie rewey

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.