Help for English

Jak na to: Přijímací zkoušky na VŠ

Komentáře k článku: Jak na to: Přijímací zkoušky na VŠ

 

neco jsem slyšel že na tyto obory se převážně hlásí lidi co byli několik let v Anglii nebo jsou už starší a učí se na jazykovkách. Prý si prostě gymplisti čerstvě po maturitě na to netroufnou, nebo je trumfnou ti starší.
Loni mě trumfli a to už sem byl rok po maturitě. Letos zkouším znovu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od teetotaller vložený před 15 lety

neco jsem slyšel že na tyto obory se převážně hlásí lidi co byli několik let v Anglii nebo jsou už starší a učí se na jazykovkách. Prý si prostě gymplisti čerstvě po maturitě na to netroufnou, nebo je trumfnou ti starší.
Loni mě trumfli a to už sem byl rok po maturitě. Letos zkouším znovu.

Re:

Samozřejmě, že jistý poměr těch, co jsou už rok či více od školy, tam je. Není to ale pravidlo. A to, že byl někdo několik let v Anglii vůbec, ale VŮBEC, nic neznamená!

Re:

Koukám sme na tom podobně. Angličtinu máme jako pokročilý ale 9 z 11ti jsou horší než začátečníci. Učitelka je úplně pitomá a celkově mě to brzdí. Vtipný…no nebo spíš smutný, že celá škola angličtinářů pokročilých má stejnou učebnici pro pre-intermediate, maturanti se znova učí kdy použít this, that, these, those apod. Ráda bych na vejšku zaměřenou na překládání – tlumočení ale nevim nevim…v těchto podmínkách :D

Zrovna zítra přijímačky dělám, tak snad to dopadne:)

VŠ vs. Certifikáty

Dobrý den,

myslíte že je velký rozdíl mezi studováním katedry anglistiky a lektorstvím angličtiny co se týče výstupu a obsahu? Když jsem to zkoumal, přišli mi předměty ± stejné,anglická literatura 19. století, drama atd… z těch méně záživných „nepotřebných“, víte jak to myslím :-), nemyslíte si, že stačí udělat si nějaký certifikát na úrovni C1,C2 plus TEFL a jít do učitelství? Nebo si zaměstnavatele základají na tom, aby tam bylo to Mgr. před jménem :-D ?
Děkuji moc za odpověď

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MarekS vložený před 15 lety

VŠ vs. Certifikáty

Dobrý den,

myslíte že je velký rozdíl mezi studováním katedry anglistiky a lektorstvím angličtiny co se týče výstupu a obsahu? Když jsem to zkoumal, přišli mi předměty ± stejné,anglická literatura 19. století, drama atd… z těch méně záživných „nepotřebných“, víte jak to myslím :-), nemyslíte si, že stačí udělat si nějaký certifikát na úrovni C1,C2 plus TEFL a jít do učitelství? Nebo si zaměstnavatele základají na tom, aby tam bylo to Mgr. před jménem :-D ?
Děkuji moc za odpověď

Re: VŠ vs. Certifikáty

Ve školství (u nás) se samozřejmě hraje na tituly. Máte titul? Máte potřebné vzdělání. Nemáte titul? Nemáte potřebné vzdělání. Zaměstnají Vás možná taky, ale budete v jiné tabulce.

Na jazykových školách apod. sice titul nepotřebujete, ale škola dá přednost někomu s titulem, když si může vybrat, protože to na venek působí lépe.

Pokud budete pracovat soukromě, titul před jménem působí na lidi věrohodnějí než informace o nějaké lidem nic neříkající zkoušce TEFL.

Re: Re: Re:

Já jsem taky na gymplu v pokročilé skupině, půjdu do druháku, ale taky budeme ještě chvíli v pre-intermedate:-( Já bych se střašně chtěla naučit kloudně anglicky, ale gympl mi na to stačit asi nebude…

skvělé..

Děkujiza tenhle článek, je výborně napsaný. Sama se příští rok chystám na vysokou, takže mě příjímačky čekají. Určitě se na ně budu připravovat s vaším webem…
Napadlo mě, že byste mohli napsat článek o anglických učebnicích pro samostudium, kde byste mohli doporučit ty, které se opravdu vyplatí koupit. Já jsem si například teď koupila English grammar in use od Raymonda Murphyho a nedám na ní dopustit.

Re: Re:

Já mám zřejmě štěstí na učitele. Začínám teď čtvrťák na gymplu a v naší pokročilejší skupině studujeme už Upper Intermediate. Samozřejmě většina nestačí, ale já se snažím, takže to zvládám. Učitelka je hodně náročná, přímo mi přijde, že nás připravuje na FCE. Za tři roky studia tady jsem se díky ní dostala z pre-intermediate na to upper intermediate.
Začala jsem teď i s intenzivním samostudiem, protože bych se ráda taky dostala na vejšku se zaměřením na angličtinu – nejlépe anglistiku.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lana vložený před 15 lety

skvělé..

Děkujiza tenhle článek, je výborně napsaný. Sama se příští rok chystám na vysokou, takže mě příjímačky čekají. Určitě se na ně budu připravovat s vaším webem…
Napadlo mě, že byste mohli napsat článek o anglických učebnicích pro samostudium, kde byste mohli doporučit ty, které se opravdu vyplatí koupit. Já jsem si například teď koupila English grammar in use od Raymonda Murphyho a nedám na ní dopustit.

Re: skvělé..

Podívejte se do naší sekce RECENZE. Tam recenzujeme myslím většinou jen materiály určené pro samostudium. Mrkněte tam. I na Raymonda Murphyho tam narazíte. :-)

Re: Re: Re: Re:

No tak to naše učitelka se mi někdy zdá jako by byla o dvě lekce napřed. To naše školství neumí nějakým způsobem zjistit jestli ten člověk je pro svůj daný obor užitečný a použitelný? Naše paní učitelka snad ani neví, že existuje nějaký internet. Když doděláme cvičení v knížce jdeme na další lekci ať už to chápeme nebo ne :-D… Jedinkrát jsme rozebírali věty abychom rozpoznali časy, ale bohužel jsme měli v učebnici všechno uděláno tak jsme rozebrali ty co byli udělané. Jako by nemohla sednout k tomu počítači a pár ukýzkových vět najít na internetu. Učitel, který se v té hodině neprojevuje je podle mě na nic, to se toho naučím víc doma z učebnic, které jsou k tomu určeny.

Díky za článek. Chtěl jsem se zeptat Marku, nejedete náhodou prezentovat Vaši školu na Gaudeamus příští týden do Brna?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od dkk vložený před 13 lety

Díky za článek. Chtěl jsem se zeptat Marku, nejedete náhodou prezentovat Vaši školu na Gaudeamus příští týden do Brna?

Re:

Nene, ani nevím, kdo tam od nás bude.

Re: Re: VŠ vs. Certifikáty

Tohle je hodne individualni, ja zadny titul nemam, jen maturitu z AJ plus FCE a CAE a ucim v pohode jak soukrome, tak i pro nekolik jazykovych agentur. Zatim jsem se ze strany agentur setkala spis s tim, ze si me protestovaly a pozvaly na ustni pohovor v AJ, aby videly, co skutecne umim (on totiz ani ten titul neni zaruka, ze to clovek umi). A ze strany soukromeho uceni lidi spis ohromi ty certifikaty nez titul, navic ja obvykle davam prvni hodinu zdarma, kde si vsechno hned vyrikame, moje metody, jejich pozadavky a ocekavani, materialy, ktere budeme pouzivat, styl vyuky atd. atd. a zatim se mi to osvedcilo.

Myslíte, že by se příjmačky na FF daly přirovnat k vyšší verzi státní maturity?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.