Help for English

Rod podstatných jmen v angličtině

Komentáře k článku: Rod podstatných jmen v angličtině

 

Díky za vysvětlení.

hmm

:-) dobrý,jsem se poučila,myslela jsem,i když je to divný,že v aj nejsou rody,ale jako je to jasný no… :-D

Dik

Zvirata v nezivotnem rode — nemel jsem o tom ani tuseni.
Dik

Pane Víte !

Moc vydařené stránky :idea: :-)

elephant

Tuším, že jsem někde četl, že pro nějakého konktétního slona (elephant) se taky používá (s)he namísto it. Snad že jde o tak velké a majestátné zvíře, že si zaslouží být odkazován „něčím víc než pouhým it“.
To jsem si asi vsugeroval pěknou blbost, že? :-)

is,are

Zdravím! Chcem sa spýtať neviem možno už tu je článok o tom, že kedy sa požíva is a kedy napr.
Everybody is happy.
neviem či som to napísal správne, ale myslím si to tak, že v ktorých prípadoch je is a kedy are alebo people are/is ja by som dal is ale nie som si moc istý tak ak je článok tak kde ale asi nie lebo som hľadal a ak nie tak potom v budúcnosti ak je možné urobiť ale ak sa to dá pár vetami vysvetliť.ĎAKUJEM!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ficko vložený před 15 lety

is,are

Zdravím! Chcem sa spýtať neviem možno už tu je článok o tom, že kedy sa požíva is a kedy napr.
Everybody is happy.
neviem či som to napísal správne, ale myslím si to tak, že v ktorých prípadoch je is a kedy are alebo people are/is ja by som dal is ale nie som si moc istý tak ak je článok tak kde ale asi nie lebo som hľadal a ak nie tak potom v budúcnosti ak je možné urobiť ale ak sa to dá pár vetami vysvetliť.ĎAKUJEM!

Re: is,are

No, určitě se o tom v nějakém článku zmíním. Ale jen tak ve zkratce – EVERYBODY = každý, je to jednotné číslo, proto vždy IS, nikdy ARE.

ALL THE PEOPLE – všichni lidé – množné číslo, proto ARE.

Dobrý den, jak tedy říct, že jsem byla s kamarádem- male-friend? děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mufina vložený před 15 lety

Dobrý den, jak tedy říct, že jsem byla s kamarádem- male-friend? děkuji

Re:

with a friend většinou stačí. Když chcete zdůraznit, že je to KAMARÁD a ne KAMARÁDKA, musíte si nějak poradit. AMLE FRIEND je taky řešení. Pokud to ale není potřeba zdůrazňovat, nechal bych jen A FRIEND.

Dobrý den, píšu takovou báseň a potřeboval bych poradit s tím, jaký životný rod bych měl přiřadit těmto podst. jménům: Fish, blossom, river, sea. :) Díky! :)

Re:

netuším… Historicky myslím řeky braly jako dárci (dárkyně) života, tedy jako matky, proto byly v ženském rodě, i když v němčině je to mužského rodu… a řece Mississippi se říká OLD MAN RIVER. Takže těžko říct.

Pokud je slovo germánského či románského původu, zkuste se podívat, jaký rod mají v němčině či v latině. FISH v němčině je mužského, vět má v němčině rod ženský. Apod.

Ale fakt neví, třeba to básníci obecna používají jinak, nebo to používají, jak se jim zachce a hodí. Netuším.

Dítě

Dobrý den,
a jak je to s dítětem, když o něm mluvím celkově a neznám jeho pohlaví? Je to IT, nebo THEY?
Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 15 lety

Dítě

Dobrý den,
a jak je to s dítětem, když o něm mluvím celkově a neznám jeho pohlaví? Je to IT, nebo THEY?
Děkuji.

Re: Dítě

záleží, jak v které větě. Např. když dva čekají mímo a nevědí, používají IT. Pokud jde třeba o nařízení školy obecně pro každé dítě, bylo by tam THEY.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Dítě

záleží, jak v které větě. Např. když dva čekají mímo a nevědí, používají IT. Pokud jde třeba o nařízení školy obecně pro každé dítě, bylo by tam THEY.

Re: Re: Dítě

Děkuji. Myslím to třeba, když mi někdo řekne, že má dítě a já se ho chci zeptat jak je staré. Takže můžu takhle? How old is it?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 15 lety

Re: Re: Dítě

Děkuji. Myslím to třeba, když mi někdo řekne, že má dítě a já se ho chci zeptat jak je staré. Takže můžu takhle? How old is it?

Re: Re: Re: Dítě

Když někdo řekne, že má dítě, pravděpodobně řekne SON nebo DAUGHTER. Když ne, nejdřív se zeptáte „Son or daughter?“ a pak teprve HOW OLD IS HE/SHE. A když se před tím nezeptáte, zeptáte se jen „HOW OLD?“

Prostě použít pro dítě IT je takové velmi divné. Když někdo mluví o dítěti jako o ‚it‘, je to člověk, který např. nemá rád děti. Takže se tomu prostě vyhnete. Je to zcela přirozené.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.