Help for English

Předpřítomný čas #2: Něco je jinak

Komentáře k článku: Předpřítomný čas 2: Něco je jinak

 

Myslím, že vaše články přijdou vhod i pokročilejším studentům, protože i my jsme byli učeni podle zmiňovaných „polovičatých“ pravidel :-D Je to smutné, ale je to tak..

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Barbie
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Johnnie vložený před 14 lety

Myslím, že vaše články přijdou vhod i pokročilejším studentům, protože i my jsme byli učeni podle zmiňovaných „polovičatých“ pravidel :-D Je to smutné, ale je to tak..

Re:

souhlasím! žadnou jinou poučku jsem nikdy neuměla lépe než tu co to je předpřítomný čas :-D

O těchto polovičatých pravidlech je také zmiňováno v Practical English Usage (p. 444).

Elementary? :oops: :-)

Poučné

I když jsem už o nějakou tu úroveň výše, tak přesto mě tenhle článek obohatil – což je důkaz kvality článku.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od andul vložený před 14 lety

Elementary? :oops: :-)

Re:

Ano, předpřítomný čas je jedním ze ZÁKLADNÍCH časů. Student na úrovni ELEMENTARY už s tím to jevem musí začít koketovat.

Sláva

Děkuji, konečně jsem pochopil jak přesně to je – viz školní poučka.. To byl můj přoblém – vždy jsem to řešil v kontextu, ale zaplétal jsem se do toho – např. I won olympic game or I have won olympic game… – bylo to v minulosti, ale už navždy budu olympijským vítězem… a už bylo dilema jestli minulý nebo předpřítomný… Ted už to chápu…
Jenom mě zase překvapuje to rozdělování… elementary by měl s předpř koketovat? Neumím nic, nerozumím BBC, a přitom předpřítomný používám normálně…

Teda to jsem vůbec nevěděla, že když říkám za kolik jsem si auto koupila, že už použiji minulý čas, bude to stejně i s touto větou I have got married a I got married to … – že když uvedu za koho jsem se provdala, tak je to už zase minulý čas? Děkuji

Re:

Ale ne, když jste se za někoho provdala, tak to znamená, že JSTE za někoho provdaná. Předpřítomný je OK.

Když říkáte, za kolik jste auto koupila, tak už se to k přítomnosti nevztahuje.

Jen na obranu nás, co učíme tyto polovičaté pravdy, představte si, jak tohle vysvětlujete 12, 13letému – který už po první poučce vypíná :-) Je pravda, že někdy si „troufnu“ zabřednout i do větších detailů, ale jen u těch, kde si to můžu dovolit.
Ale pokaždé zakončuji vysvětlování něčeho nového, že i tohle pravidlo má x vyjímek, ale o nich že se dozvědí až na střední nebo i později.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od vrabec vložený před 14 lety

Jen na obranu nás, co učíme tyto polovičaté pravdy, představte si, jak tohle vysvětlujete 12, 13letému – který už po první poučce vypíná :-) Je pravda, že někdy si „troufnu“ zabřednout i do větších detailů, ale jen u těch, kde si to můžu dovolit.
Ale pokaždé zakončuji vysvětlování něčeho nového, že i tohle pravidlo má x vyjímek, ale o nich že se dozvědí až na střední nebo i později.

Re:

Vám přijde to, co jsem tu napsal, jako nějaká složitá teorie?

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Archer
Odkaz na příspěvek Příspěvek od vrabec vložený před 14 lety

Jen na obranu nás, co učíme tyto polovičaté pravdy, představte si, jak tohle vysvětlujete 12, 13letému – který už po první poučce vypíná :-) Je pravda, že někdy si „troufnu“ zabřednout i do větších detailů, ale jen u těch, kde si to můžu dovolit.
Ale pokaždé zakončuji vysvětlování něčeho nového, že i tohle pravidlo má x vyjímek, ale o nich že se dozvědí až na střední nebo i později.

Re:

Dobrý den, je mi 14 a mohu vás ujistit, že snad každá třída u nás na škole se dělí na dvě části – jedna se anglicky chce naučit pořádně a druhé jde jen o aspoň trochu slušnou známku z písemky (sice to nechápu, ale skutečně to tak je, i u nás, na víceletém gymnáziu). Proto si myslím, že se rozhodně vyplatí všechno vysvětlovat tak, aby to nevedlo k chybám v projevu žáků/studentů. Kdo se to naučit chce, ten se to naučí. Kdo se to naučit nechce, stejně to hned zapomene, případně se to ani nenaučí a do písemky to opíše z taháku, takže je jedno, jak mu to vysvětlíte.

Myslím, že by se věta Columbus has discovered America dala v mnoha kontextech bez problémů použít. :)

dobrý den ,chci se zeptat, proč je I have just bought a car.
I bought a car just now.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mufina vložený před 14 lety

dobrý den ,chci se zeptat, proč je I have just bought a car.
I bought a car just now.

Re:

nechápu dotaz.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.