Help for English

Škola, kámen úrazu

Komentáře k článku: Škola, kámen úrazu

 

mmm, velmi dobrý článek! pomohl! ještě by se hodil nějaký testík…zkrátka great :-)

Dobrý večer, lze použít větu:

„I attended the master's program in Communications / Radio Engineering / Special Education…“ ?

Konkrétně mi jde o to jak do jedné věty vtěstnat slovní spojení „magisterský program“ a název tohoto programu.

Děkuji!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Bára vložený před 14 lety

Dobrý večer, lze použít větu:

„I attended the master's program in Communications / Radio Engineering / Special Education…“ ?

Konkrétně mi jde o to jak do jedné věty vtěstnat slovní spojení „magisterský program“ a název tohoto programu.

Děkuji!

Re:

Ano, tak se to používá.

Re: Re:

Děkuji.

Dobrý den,
mám dotaz ohledně této věty – After graduation I'm going to go to a college.
1)může tam být go nebo je lepši attend?
2)má být před college člen nebo ne? Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AJLeArNeR vložený před 14 lety

Dobrý den,
mám dotaz ohledně této věty – After graduation I'm going to go to a college.
1)může tam být go nebo je lepši attend?
2)má být před college člen nebo ne? Děkuji

Re:

GO TO COLLEGE – bez členu. ATTEND by bylo se asi se členem, ale ATTEND je jako že tam člověk bude docházet, GO TO je, že tam půjde – půjde na vejšku.

Dobrý den,
pokud do školy chodíte jako personál (učitel, uklizečka, sekretářka apod.), tak bude tam předložka IN nebo AT..? Např.: I'm in the school from 6 am evrery morning.
Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AJLeArNeR vložený před 14 lety

Dobrý den,
pokud do školy chodíte jako personál (učitel, uklizečka, sekretářka apod.), tak bude tam předložka IN nebo AT..? Např.: I'm in the school from 6 am evrery morning.
Děkuji

Re:

IN nebo AT ale se členem. IN THE SCHOOL nebo AT THE SCHOOL. Nebo AT WORK.

Dobrý den,
zajímalo by mě, jak je to v této větě se členem a předložkou: AT/IN THE school I attend is emphasized good behaviour. (Ve škole do které chodím je kladen důraz na chování). Jaká tam má být předložka a je tam člen…? Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AJLeArNeR vložený před 14 lety

Dobrý den,
zajímalo by mě, jak je to v této větě se členem a předložkou: AT/IN THE school I attend is emphasized good behaviour. (Ve škole do které chodím je kladen důraz na chování). Jaká tam má být předložka a je tam člen…? Děkuji

Re:

myslím, že by tu bylo AT. Ale zamyslete se nad slovosledem, který jste ve větě použil.

Cviceni

Jak by se reklo cviceni, jako doplnek k prednaskam na VS? U nas ve skole to nazyvaji Exercise ale jak jsem tak hledal tak jsem dospel ke slovu tutorial.
A jeste bych se chtel zeptat, da se zamenovat lecture a class ve smyslu prednasky na VS?
Predem dekuji za odpoved.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Karel vložený před 14 lety

Cviceni

Jak by se reklo cviceni, jako doplnek k prednaskam na VS? U nas ve skole to nazyvaji Exercise ale jak jsem tak hledal tak jsem dospel ke slovu tutorial.
A jeste bych se chtel zeptat, da se zamenovat lecture a class ve smyslu prednasky na VS?
Predem dekuji za odpoved.

Re: Cviceni

např. seminar, workshop apod. Záleží přesně na typu hodiny.

opět skvělé

hodně mi tento článek pomohl! thanks a million!

Test on

Možná bych ještě rozšířil, že test z něčeho je „test ON“. Např. We're taking a test on irregular verbs tomorrow." Ale nechci hnidopišit, už takhle je toho na úroveň pre-int ažaž :-)

Nechci tu mít dva komentáře pod sebou, ale nemůžu jinak… Jak by se řeklo, že má někdo matematiku za jedna? Nebo např. „mám FCE za A“? … nevím si rady s tou předložkou :?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.