Help for English

Jak oslovovat v angličtině

Komentáře k článku: Jak oslovovat v angličtině

 

p. magistr

Pokud jsem zvyklá nékoho oslovovat „pane magistře“ a příjmení, jak co potom, když se v angličtině nepoužívají tato spojení. Např.Vy : „Pane magistře Víte?“

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

p. magistr

Pokud jsem zvyklá nékoho oslovovat „pane magistře“ a příjmení, jak co potom, když se v angličtině nepoužívají tato spojení. Např.Vy : „Pane magistře Víte?“

Re: p. magistr

Ne, tyto tituly se v angličtině pro oslovování nepoužívají. Místo ‚pane magistře Víte‘ by stačilo ‚Mr Vit‘.

Re:

ano, dá se to tak říct.

Re: Re: Jak začít?

Chtěla bych poděkovat za tyto stránky,po letošní dovolené jsem pochopila,že angličtina je opravdu nutností a Vaše stránky mě ohromily…jen jsem se chtěla podívat a už sedím asi 5 hodin.Je to perfektní,a opravdu pro úplné začátečníky.Hezky vysvětlené a dobrá je výslovnost…Dě­kuji,konečně mě to začlo bavit

Dobrý den, jenom malý dotaz ohledně titulu Mr – je to zkrácenina slova Mister? :shock:
Děkuji :-)

Hello, hi !

Nemám zatím ještě žádný dotaz, jen Vás chci všechny pozdravit. Jsem tu dnes poprvé a už tu zůstanu, neboť stránky jsou bezvadné. Jako několikanásobný začátečník tu začnu už naposledy! Takže hurá na další cvičení. See you later.

Re: Re: Re: Re: Madam x ma'am

Dobrý den pane učiteli, chtěla jsem si to zkrácené Ma'am zkusit pustit, abych věděla, jak se to vyslovuje (jak to říci jednou slabikou), ale pc mlčí. Je chyba na mém přijímači nebo na Vašem vysílači? :o) Díky a zdravím. KD

lékař

Moc chválím web,naprosto úžasný.Rovnou přidám dotaz-jak se oslovuje lékař? Taky jen sir nebo Mr. a příjmení?Tam se nepoužívá něco jako pane doktore?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od vieruna vložený před 14 lety

lékař

Moc chválím web,naprosto úžasný.Rovnou přidám dotaz-jak se oslovuje lékař? Taky jen sir nebo Mr. a příjmení?Tam se nepoužívá něco jako pane doktore?

Re: lékař

Používá se samotné DOCTOR. Může za tím být i příjmení ale nemusí.

hello teacher

dobrý den, navazuji na dotaz, jak je oslovován lékař. Platí tedy to samé, pokud chci oslovit /i jako žák/ svého učitele „hello teacher“? děkuji

Re: hello teacher

ne, učitel se oslovuje většinou jménem (Mr. Smith / Mrs. Smith / Ms. Smith) a nebo jen Sir/Miss/Madam.

Mma, Rra

V knize jsem se setkala s oslovením Mma pr ženu a Rra pro muže. Mma mi přišlo, že by mohlo být zkrácené madam ale co by bylo Rra, to nemám tušení. Ve slovníku jsem nic nenašla.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marcela vložený před 13 lety

Mma, Rra

V knize jsem se setkala s oslovením Mma pr ženu a Rra pro muže. Mma mi přišlo, že by mohlo být zkrácené madam ale co by bylo Rra, to nemám tušení. Ve slovníku jsem nic nenašla.

Re: Mma, Rra

S tím Vám enporadím, nikdy jsem to neviděl. V jaké knize?

Re: Re: Mma, Rra

Je to z knížky The good husband of Zebra drive. Je to z prostředí Afriky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marcela vložený před 13 lety

Re: Re: Mma, Rra

Je to z knížky The good husband of Zebra drive. Je to z prostředí Afriky.

Re: Re: Re: Mma, Rra

Třeba je to nějaké africké oslovení, jako třeba HERR v němčině. Anglické to není, tedy pokud vím.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.