Help for English

CH v angličtině

Komentáře k článku: Písmeno CH v angličtině

 

Macocha

To mi připomíná příhodu, kdy kolegu mého taťky zastavili v Blansku dva afro-američani a ptali se, kudy se jde k „Makoča“ :-)

nice article about CH :-)

Často jsem nad tím přemýšlela, protože se jmenuji Chocholová a nedokážu si představit jak by tohle cizinec vyslovil .. proto mi raději všude říkají jménem :-))) Nějaké nápady??

Odkaz na příspěvek Příspěvek od reddwarf.dva vložený před 14 lety

Často jsem nad tím přemýšlela, protože se jmenuji Chocholová a nedokážu si představit jak by tohle cizinec vyslovil .. proto mi raději všude říkají jménem :-))) Nějaké nápady??

Re:

Mysklím, že ve vašem případě automaticky CH vysloví jako K. Podobně se DAVID DUCHOVNY (X-Files, Californication) vyslovuje /du'kovni/

To není nejhorší, s Č by to bylo podstatně horší :-) Děkuji!

Dik

Jste opravdu dobry web.Tohle mi nikdo nekde nerekl.Dik

Hello Marku,

take me napadlo, ze se CH nekdy nevyslovuje vubec, napr. YACHT 🙂 Ale vic prikladu me nenapada.. Diky za super stranku, ucim uz roky a hodnekrat mi pomohla 🙂

PS: Jinak rodice manzela (Anglicani) kdyz prijedou, tak take vzdy radi navstivi ‚Čeb‘ nebo ' Čomutov' 🙂

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lenkahar vložený před rokem

Hello Marku,

take me napadlo, ze se CH nekdy nevyslovuje vubec, napr. YACHT 🙂 Ale vic prikladu me nenapada.. Diky za super stranku, ucim uz roky a hodnekrat mi pomohla 🙂

PS: Jinak rodice manzela (Anglicani) kdyz prijedou, tak take vzdy radi navstivi ‚Čeb‘ nebo ' Čomutov' 🙂

Dobrý den, ano, jistě máte pravdu, v některých cizích slovech je CH bez jakékoliv odpovídající souhlásky. Kromě YACHT jich ale moc nebude. Třeba jméno autora Jurského parku: Michael Crichton.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.