Help for English

O zkoušce FCE

Komentáře k článku: O zkoušce FCE

 

Email

Ve writingu bývá někdy kromě dopisu taky email, je nějaký rozdíl v psaní dopisu a emailu?

FCE nebo PET

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat zda-li je možné se přihlásit na zkoušku FCE (nejen se přihlásit, ale také ji úspěšně složit) když navštěvuji 1 letý kurz AJ – 20 hod./týdně, ale od úplných začátku – Měl sem sice již před vstupem do tohoto kurzu AJ na střední škole, ale měl sem stále zmatek v gramatice a časech – teď to již mám celkem ujasněné, ale nevím zda-li je moc reálné se od začátku propracovat za rok až na FCE. A další věc – všude vidím, že když chtějí nějáký certifikát – jak pro pracovní příležitost tak na VŠ – tak min. FCE – je vůbec v běžném životě přihlíženo něják na PET? Moc děkuji za reakci. :?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od scab vložený před 14 lety

FCE nebo PET

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat zda-li je možné se přihlásit na zkoušku FCE (nejen se přihlásit, ale také ji úspěšně složit) když navštěvuji 1 letý kurz AJ – 20 hod./týdně, ale od úplných začátku – Měl sem sice již před vstupem do tohoto kurzu AJ na střední škole, ale měl sem stále zmatek v gramatice a časech – teď to již mám celkem ujasněné, ale nevím zda-li je moc reálné se od začátku propracovat za rok až na FCE. A další věc – všude vidím, že když chtějí nějáký certifikát – jak pro pracovní příležitost tak na VŠ – tak min. FCE – je vůbec v běžném životě přihlíženo něják na PET? Moc děkuji za reakci. :?

Re: FCE nebo PET

Přihlásit se může kdokoliv kdykoliv.
Jestli na to máte, to netuším. To si ověřte podle cvičných testů. Ať o sobě napíšete cokoliv, nic to nemusí znamenat. Cvičné testy většinou jasně ukážou, jak na tom jste.

Re: Platba

Průměruje se to. Hranice je tuším 60%. Pokud jednu zkoníš a ve výsledku s ostatními ti to dá více než je hranice, zkoušku splníš.

Hodnocené

Dobrý den,
Doma jsem si dělal cvičné testy FCE přímo z učebnic Cambridge, ale chtěl bych si spočítat, jestli bych uspěl (nepočítám do toho Speaking a Writing), ale nevím jak je celá zkouška hodnocena,
můžete mi někdo pomoci?
Na kolik bodů jsou části Reading, Use of English a Listening?
Jsou některé odpovědi za dva body?
Kdesi jsem našel,že za každou část je 40 bodů, ale třeba Use of English má 42 otázek, takže mi to připadá jako blbost…

Moc děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman vložený před 14 lety

Hodnocené

Dobrý den,
Doma jsem si dělal cvičné testy FCE přímo z učebnic Cambridge, ale chtěl bych si spočítat, jestli bych uspěl (nepočítám do toho Speaking a Writing), ale nevím jak je celá zkouška hodnocena,
můžete mi někdo pomoci?
Na kolik bodů jsou části Reading, Use of English a Listening?
Jsou některé odpovědi za dva body?
Kdesi jsem našel,že za každou část je 40 bodů, ale třeba Use of English má 42 otázek, takže mi to připadá jako blbost…

Moc děkuji

Re: Hodnocené

Ano, v klíči to většinou píšou, za kolik je která otázka a dokonce když je něco za dva body, tak co je za jeden a co je za dva.

Dobrý den,

mám takový blbý dotaz. V červnu jsem dostal fce certifikát a teď ho potřebuju zmínit v odvolání na výšku, ale nevím co jsem to vlastně dostal, protože já ho znám jako „First certificate in English“, ale jako „nadpis“ je tam „Cambridge ESOL Level 1 Certificate in ESOL International*“ a pak dole ještě „Council of Europe Level B2“.

Můžete mi prosím poradit co napsat? „K žádosti příkládám… .“

Díky moc předem

dotaz

Dobry den,

pochopil jsem správně, že pro samostudium na zkoušku FCE je podle Vás nejvhodnější knížka Objective First Certificate Self-study.

Případně bych se chtěl zeptat, jaky jiny material doporučujete? (např. na slovní zásobu ke zkoušce FCE apod.)

Předem děkuji za odpověď.

Ahojte všichni, chtěl bych se zeptat, zda-li je na originále certifikátu uvedená známka. Děkuji za odpověd :-)

Kvalita versus cena

Zdravím všechny, je to tu opravdu pěkně, detailně popsané. Děkuji.

Vložím sem také můj poznatek a trochu i otázku, respektive podnět k zamyšlení, a to, proč jsou ceny za zkoušku tak diametrálně odlišné (myšleno stejná zkouška v jiné zemi).

Proto doporučuji si opravdu udělat nějaký kurs (promiňte jsem už starší ročník:) kurz či pracovní pobyt kupříkladu v Anglii a jít na zkoušku, která je řádově o 20–30% cenově přijatelnější. Ano, jak již zde bylo zmíněno, je tu risk kvality zkoušky. Ale myslím, že víte důvodů je pro než proti. Hodně štěstí :)

poslech

Dobrý den, plánuji složit zkoušku z FCE (písemnou verzi) ale mám strach u listeningu že špatně uslyším z magnetofonu, protože jsem na hluchá na jedno ucho. Hledala jsem někde nějaké informace, zda budou brát na to nějak ohled ( nebo aspoň že mě posadí úplně dopředu) ale nenašla jsem nikde nic

fce jako záruka znalostí?

Dobrý den,chtěla bych se zeptat, jetsli někdy měl někdo z vás zkušenost s tím, že vzaměstnavatel nebo zahraniční škola po Vás tento certifikát vyžadovala.Já sama jsem studovala v angličtině na zahraniční univerzitě a u nás mám státnici z angličtiny na fakultě.Přivy­dělávám si výukou angličtiny a chodí mi i nabídky od jazykovek, přestože nemám tento certifikát.Také mě zaráží celoživotní platnost, znám mnoho lidí, co si FCE udělali po maturitě a dnes nedají dohromady kloudnou větu, protože aj nepoužívají. Nechci snižovat smysl certifikátu, ale snažím sedoprat toho, jestli je opravdu nutné si ho dodělávat, když ho po mě nidky někde nechtěl, i když jsme pracovala v britské firmě.Děkuji za odpověď.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.