Help for English

Halloween

Komentáře k článku: Halloween

 

Poučné,aktuálne..a naviac i zrozumiteľné…vďa­ka…

good job

Mno, samozremejme souhlasim s diky za hezky clanek. ALE…
Takze ja jsem 31.1. nakoupil nejake ty sladkosti abych kdyby nahodou nekdo zabloudil k memu domu nebyl za vychodoevropskyho burana. Ale, v hned v patek navecer me muj housemate varoval abych nereagoval na klepani na dvere ze to jsou haranti co chteji penize. A jak jsem se mohl presvedcit, jeho pozorovani bylo opravnene. Takze bych chtel jenom zminit ze tento opravdu hezky obycej byl v 21. stoleti jako asi vetsina veci zkomercilizovan a realita muze byt ze i nevinne deti budou zadat „treat“ ve formne financi hotovosti. Jak smutne chce se mi zde poznamenat…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 15 lety

Mno, samozremejme souhlasim s diky za hezky clanek. ALE…
Takze ja jsem 31.1. nakoupil nejake ty sladkosti abych kdyby nahodou nekdo zabloudil k memu domu nebyl za vychodoevropskyho burana. Ale, v hned v patek navecer me muj housemate varoval abych nereagoval na klepani na dvere ze to jsou haranti co chteji penize. A jak jsem se mohl presvedcit, jeho pozorovani bylo opravnene. Takze bych chtel jenom zminit ze tento opravdu hezky obycej byl v 21. stoleti jako asi vetsina veci zkomercilizovan a realita muze byt ze i nevinne deti budou zadat „treat“ ve formne financi hotovosti. Jak smutne chce se mi zde poznamenat…

Re:

31.10 samozrejme :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 15 lety

Re:

31.10 samozrejme :)

Re: Re:

trick-or-pay
:-D

Škoda, že Halloween není tak populární i u nás:(

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Chrissy vložený před 14 lety

Škoda, že Halloween není tak populární i u nás:(

Re:

Souhlasím, je to pěkný svátek a děti by ho určitě milovaly. Já se svými dětmi o víkendu vyřezával dýni. Na balkóně nám teď svítí krásný Jack O'Lantern.

Krátký gramatický dotaz

Proč je:
It is relatively a young holiday

a nikoliv

It is a relatively young holiday

Děkuji

zdroje

Dobrý den, podle mne jsou Vaše stránky úžasné pro studenty i učitele… Měla bych jen takový nápad: už od SŠ jsem cepovaná za to, že musím citovat… a tak si myslím, že by nebylo špatné uvést, z jakých zdrojů autoři článků čerpají – citace dle norem ČSN ISO nejsou třeba, stačilo by jen na konci uvést internetové stránky nebo knížku a autora. Jestli to tak píšete a já si toho nevšimla, tak se omlouvám :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od la_patata vložený před 14 lety

zdroje

Dobrý den, podle mne jsou Vaše stránky úžasné pro studenty i učitele… Měla bych jen takový nápad: už od SŠ jsem cepovaná za to, že musím citovat… a tak si myslím, že by nebylo špatné uvést, z jakých zdrojů autoři článků čerpají – citace dle norem ČSN ISO nejsou třeba, stačilo by jen na konci uvést internetové stránky nebo knížku a autora. Jestli to tak píšete a já si toho nevšimla, tak se omlouvám :-D

Re: zdroje

Citace jsou nutné tam, kde autor používá myšlenky někoho jiného. Při psaní článku jsem nevyužíval ničeho jiného, než svých vlastních pozorování, poznatků apod., tedy to, co jsem viděl, co jsem slyšel. Citovat bych také musel, kdyby se jednalo o akademickou práci, školní esej apod. Populárně naučném textu, jako jsou např. články v časopisech apod. se (pokud se nejedná o slova, která autor od někoho převzal) necituje. Pokud by někdo můj text chtěl použít ve své eseji apod., musel by citovat mě, a nebo si příslušné údaje najít v „důvěryhodnějších“ zdrojích, např. historických pramenech apod.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 14 lety

Krátký gramatický dotaz

Proč je:
It is relatively a young holiday

a nikoliv

It is a relatively young holiday

Děkuji

Re: Krátký gramatický dotaz

Může být obojí. Ta druhá varianta je dokonce častější.

Re:

šlo, ale na jiných stránkách.

den sv. patrika

Dobrý den, chtěl jsem se zepat, jestli se na HFE nachází článek o dni Sv. Patrika? díky:)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomáš Kalina vložený před 14 lety

den sv. patrika

Dobrý den, chtěl jsem se zepat, jestli se na HFE nachází článek o dni Sv. Patrika? díky:)

Re: den sv. patrika

Ne, ten tu zatím nemáme.

Trick and treat

V USA mi někdo říkal, že za jeho dětství to ještě bylo „trick and treat“, ve smyslu „něco předvést a za to dostat odměnu“. Podobná zmínka je v
phrases.org.uk/me­anings/trick-or-treat.html

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.