Help for English

Výslovnost: Vázání slov v angličtině

Komentáře k článku: Výslovnost: Vázání slov v angličtině

 

?!I saw it?!

Jsem nějaký pátek v Londýně a divila jsem se proč jak a nač sorry :-) v běžném dialogu A ono to bylo /ai so:rit/ :-D
Osobně s tím mám velký problém. Učím se to spojovat někdy s úspěchem jindy je z toho pazvuk první katekogie :-D

Re: Re: Re:

Přesně tak. Říct si, jsem začátečník, tohle vypiluju za pár let = problémy, problémy, problémy. Ono to totiž nepřijde „samo“, ani kdyby se člověk učil anglicky 20 let, tohle je o píli a o preciznosti :( Pak se totiž lehce stane, že v gramatice je člověk výborný, ale v mluvené anličtině pořád jenom „starter“ : ((((

Mohu se zeptat, jak správně vyslovit dokupy slova „would they“?? Vynechat [d] od would?? Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ZuzziR vložený před 15 lety

Mohu se zeptat, jak správně vyslovit dokupy slova „would they“?? Vynechat [d] od would?? Děkuji

Re:

Chtěla jsem napsat „vynechat d u slova would“

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ZuzziR vložený před 15 lety

Mohu se zeptat, jak správně vyslovit dokupy slova „would they“?? Vynechat [d] od would?? Děkuji

Re:

Při rychlé ledabyle vyslovované řeči to tak asi někdy znít může ale rozhodně to není přesné. To D a TH se spojí a vznikne z toho většinou takové TH, při kterém dojde k zastavení proudu vzduchu. Při normálním TH k tomu nedochází.

Re: Re:

Chtěl bych se zeptat na podobnou věc. V CZ se při plynulé řeči většinou vynechává poslední souhláska u slova, pokud následující slovo začíná na stejnou, např: „AhoJendo!, vidíMíšu…“. Zajímalo by mě, jestli je v Eng při rychlé řeči něco podobného. Třeba „thanothing …“

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ivan vložený před 14 lety

Re: Re:

Chtěl bych se zeptat na podobnou věc. V CZ se při plynulé řeči většinou vynechává poslední souhláska u slova, pokud následující slovo začíná na stejnou, např: „AhoJendo!, vidíMíšu…“. Zajímalo by mě, jestli je v Eng při rychlé řeči něco podobného. Třeba „thanothing …“

Re: Re: Re:

ano, k tomu samému dochází i v angličtině.

Re: Re: Re: ako sa vyslovuje?

Kdo Vám řekl, že ne?

Zajimala by me vyslovnost napr. „s“ za kterym nasleduje „TH“ (spise znele). Prijde mi, ze se to velmi spatne vyslovuje, kdyz mam sevrene zuby a rychle mam vyslovit zubni hlasku.

Napr. ve vete: „What is_that?“

Nemel by jste nejakou radu ? diky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Washington Irving vložený před 14 lety

Zajimala by me vyslovnost napr. „s“ za kterym nasleduje „TH“ (spise znele). Prijde mi, ze se to velmi spatne vyslovuje, kdyz mam sevrene zuby a rychle mam vyslovit zubni hlasku.

Napr. ve vete: „What is_that?“

Nemel by jste nejakou radu ? diky

Re:

no, je potřeba to nacvičit. Na s je jazyk nahoře na patře a na TH je mezi zuby. je potřeba naučit se tím jazykem plynule sklouznout mezi zuby.

Zkuste si vyslovit např. SIXTH SENSE – je tam S TH S hezky za sebou. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re:

no, je potřeba to nacvičit. Na s je jazyk nahoře na patře a na TH je mezi zuby. je potřeba naučit se tím jazykem plynule sklouznout mezi zuby.

Zkuste si vyslovit např. SIXTH SENSE – je tam S TH S hezky za sebou. :-)

Re: Re:

Jo, myslel jsem si, ze to bude o cviku :-) diky.

Mohl bych se zeptat, nikde jsem to nenašel. Dělá mi problém vázat slovíčka s T a D. Vím například, že u slovíčka geT Dressed ( vyslovuje gedresd )
ale například když mám minulý čas : It seemed to be vyslovím to ( it sýmd tu bý ?) nebo například needed it ( nýdidit ?)
Rád bych si v tomto udělal pořádek, děkuji moc

Odkaz na příspěvek Příspěvek od godfather vložený před 13 lety

Mohl bych se zeptat, nikde jsem to nenašel. Dělá mi problém vázat slovíčka s T a D. Vím například, že u slovíčka geT Dressed ( vyslovuje gedresd )
ale například když mám minulý čas : It seemed to be vyslovím to ( it sýmd tu bý ?) nebo například needed it ( nýdidit ?)
Rád bych si v tomto udělal pořádek, děkuji moc

Re:

1) GET DRESSED se vyslovuje na konci s T (drest)
2) ano, SEEMED TO BE bude v britské angličtině s krásným T. (V americké se T v nepřízvučných slabikách čte podobně jako D, takže tady by to splývalo)
3) NEEDED IT se sváže na /ní:didit/

Re:

Nezkrátí. D a O ale vytvoří slabiku – bude potom /teip dou vr/

Pekný príklad vety je – Can I bet on that ? Mám trochu problém aby som to povedal tak rýchlo ako herec v seriáli. :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.