Help for English

Grammar Theme Park: U2

Komentáře k článku: Grammar Theme Park: U2

 

no

tak tohle mi nevyšlo nejlépe :oops:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od freebeast vložený před 14 lety

no

tak tohle mi nevyšlo nejlépe :oops:

Re: no

ani u me to slavne nejak nebylo

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Josef Zacek vložený před 14 lety

Re: no

ani u me to slavne nejak nebylo

Re: Re: no

Taky jsem se nevyznamenal.

v Australii

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 14 lety

Re: Re: no

Taky jsem se nevyznamenal.

Re: Re: Re: no

No po přečtení vašich třech komentářů jse si řekl „jdu na to!“, ale výsledek tu raději ani nenapíšu…
:oops:

Já se teprve svým výsledkem nechlubím. Ale nedá mně to a musím se zeptat, proč není v 6.větě předminulý čas „…I had been“? Myslela jsem si, že když si přeji, aby něco bylo v minulosti jinak, mám použít předminulý čas. Anebo je to myšleno tak, že bych si přála být tou dívkou teď? Anebo ještě jinak? :oops:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od amanita vložený před 14 lety

Já se teprve svým výsledkem nechlubím. Ale nedá mně to a musím se zeptat, proč není v 6.větě předminulý čas „…I had been“? Myslela jsem si, že když si přeji, aby něco bylo v minulosti jinak, mám použít předminulý čas. Anebo je to myšleno tak, že bych si přála být tou dívkou teď? Anebo ještě jinak? :oops:

Re:

je to přání obecně pro přítomnost – kéž bych byla tou dívkou ALE NEJSEM.

Samozřejmě by tam předminulý čas teoreticky být mohl – kéž bych bývala byla tou dívkou, ALE NEBYLA. Jenže to je divné, protože člověk nemůže být každou chvíli někým jiným. Prostě je někým. A tady lituje, že není tou dívkou.

Předminulý by byl třeba ve větě – I WISH BONO HAD BROUGHT ME ON STAGE INSTEAD OF THAT GIRL – kéž by mě býval vzal… (ALE NEVZAL).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re:

je to přání obecně pro přítomnost – kéž bych byla tou dívkou ALE NEJSEM.

Samozřejmě by tam předminulý čas teoreticky být mohl – kéž bych bývala byla tou dívkou, ALE NEBYLA. Jenže to je divné, protože člověk nemůže být každou chvíli někým jiným. Prostě je někým. A tady lituje, že není tou dívkou.

Předminulý by byl třeba ve větě – I WISH BONO HAD BROUGHT ME ON STAGE INSTEAD OF THAT GIRL – kéž by mě býval vzal… (ALE NEVZAL).

Re: Re:

Děkuji za vysvětlení. Aspoň v tom není žádná záludnost, které jsem se obávala. :-)

40% :oops:

me osobne nici treba veta c.6, chce se mi chce rict…I was

I were.. mi nejde pres jazyk :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gabi73 vložený před 13 lety

me osobne nici treba veta c.6, chce se mi chce rict…I was

I were.. mi nejde pres jazyk :-)

Re:

Doporučuji naučit se v těchto vazbách I WERE. Je to zcela běžné. A když už to nebudete používat, musíte se smířit s tím, že je to ZCELA běžné. Viz článek na téma KONJUNKTIV v angličtině.

rumor??

rumour british, rumor american??

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mr.mood1 vložený před 13 lety

rumor??

rumour british, rumor american??

Re: rumor??

nechápu otázku.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.