Help for English

Učíme se anglicky s televizními seriály

Komentáře k článku: Učíme se anglicky s televizními seriály

 

Re: seriál

Na amazon.co.uk

stiahnut serial

super článok, ale má to háčik. Ten seriál, čo by som si rada stiahla/kúpila alebo aspoň pozerala, nemôžem nikde zohnať. Volá sa to A gurls wurld a originál je v angličtine. Prosím, poradíte mi, kde to môžem stiahnuť? na youtube som našla len ukážky. :-( A najviac ma na tom láka práve to, že som ho nikdy nevidela a ani neexistuje v slovenčine alebo češtine. Natáčal sa na zaujímavých miestach -Austrália, Nemecko, Singapur atď …Originál je v angličtine.
neviete mi poradiť, kde to môžem zohnať?

Re: Re:

Pokud můžu přidat vlastní zkušenost. Mě se osvědčili právě Friends, protože jsem spoustu toho, co říkali znala, mnohem lépe se mi to potom spojovalo s těmi anglickými ekvivalenty (hlavně ty těžší fráze a idiomy). Každý si musí najít svůj ideální postup! Ten Vám nikdo neporadí;-)

Obratel

Všimla jsem si, že nám v článku zůstalo slovíčko „obratel“ ze soutěže o seriál Bones. Pro nezasvěcené může být text „Anglické titulky mají obratel obrovskou výhodu…“ trošku matoucí :-D
Ještě bych si dovolila jeden dotaz. Při sledování seriálu HIMYM jsem narazila na větu „Since when do you guys know each other?“ Proč tady není použitý předpřítomný čas, když se vlastně ptáme na něco, co začalo v minulosti a trvá to do přítomnosti?
Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Evka_d vložený před 13 lety

Obratel

Všimla jsem si, že nám v článku zůstalo slovíčko „obratel“ ze soutěže o seriál Bones. Pro nezasvěcené může být text „Anglické titulky mají obratel obrovskou výhodu…“ trošku matoucí :-D
Ještě bych si dovolila jeden dotaz. Při sledování seriálu HIMYM jsem narazila na větu „Since when do you guys know each other?“ Proč tady není použitý předpřítomný čas, když se vlastně ptáme na něco, co začalo v minulosti a trvá to do přítomnosti?
Děkuji.

Re: Obratel

Díky, obratel je pryč.

Co se té otázky v HIMYM týče, musíte si uvědomit, co přesně ta otázka znamená. Barney se neptá na dobu, jak dlouho se znají, ale takové to překvapené ODKDY SE VY DVA ZNÁTE? On nevěděl, že se znají, teď se jen ptá JAK TO? ODKDY?

V češtině používáme podobný obrat:

1 + 1 = 3 – cože? Odkdy je jedna plus jedna tři?

Toto ODKDY vlastně není ODKDY. Jako odpověď nebude např. ‚od patnáctého století‘.

Re: Re: Re: platba na Amazon

Ja to resim tak, ze jsem si pro platby na netu zridila zvlastni ucet a poridila k nemu virtualni kartu (papir s udaji). Tu mam zadanou i v PayPal. Vzdy, kdyz chci neco objednat (nebo se mi blizi platba za hrani online hry World of Warcraft), preposlu si na tento ucet penize (castku, kterou budu potrebovat plus par stovek navic, protoze kurzy casto skakaji sem a tam). Takhle muzu byt v klidu, ze kdyby „se neco stalo“, zmizi mi jen to, co jsem si tam poslala a tech par stovek, ale ne vic.

Re: Re:

Pokud chcete sehnat seriály co nejlevněji, ta je dobré porovnávat i jiné amazony než britský nebo americký, zrovna teď jsem viděl stargate za 95 euro na amazon.fr (anglicky) – srovnej amazon.co.uk – 107 liber.

Re: Re: serialy online

asi nikde, ale to by jste přece nedělali , vždyť je to nelegální :-)

Myslite, ze je serial Weeds vhodny pro mirne pokrocileho?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od amous vložený před 13 lety

Myslite, ze je serial Weeds vhodny pro mirne pokrocileho?

Re:

Je tam možná trochu více slangu… ale pokud Vás takové věci a témata baví, proč ne? Buťe ale připraven, že některé věci, některé konverzace apod. nepochopíte. Určitě se pak k seriálu vraťte až trochu pokročíte.

Re: Re: Re: Tak toto je článek na diplomku ;-)

Nojo, záleží na tom, kterým směrem od Brna ti mladíci bydlí :-D

Fanfictions

Nebyla jsem si jistá, kam jinam tento dotaz umístit, ale vzhledem k tomu, že to se seriály úzce souvisí, píšu to sem.
Mezi fanoušky seriálů jsou velmi populární takzvané fanfictions neboli fanouškovské povídky napsané na základě nějakého seriálu. Tyto povídky z těch seriálů přímo vychází, hlavními postavami jsou dané charaktery. Autory pak jsou samozřejmě fanoušci těchto seriálů. Chtěla jsem se zeptat: za předpokladu, že autorem je rodilý mluvčí – myslíte si, že je tyto povídky možná brát co by jeden z materiálů, jak se učit anglicky? Minimálně co se týče slovní zásoby? Já teda čtu fanfictions již několik měsíců (česky, anglicky) a rozhodně to nevypadá, že bych chtěla přestat. Zajímal by mne však váš názor + jestli byste to doporučili – třebas těm, co se s fanfictions ještě nesetkali a chtěli by si nějakým způsobem rozšířit svoje znalosti jazyka.
Díky, Joli

Odkaz na příspěvek Příspěvek od sgjoli vložený před 12 lety

Fanfictions

Nebyla jsem si jistá, kam jinam tento dotaz umístit, ale vzhledem k tomu, že to se seriály úzce souvisí, píšu to sem.
Mezi fanoušky seriálů jsou velmi populární takzvané fanfictions neboli fanouškovské povídky napsané na základě nějakého seriálu. Tyto povídky z těch seriálů přímo vychází, hlavními postavami jsou dané charaktery. Autory pak jsou samozřejmě fanoušci těchto seriálů. Chtěla jsem se zeptat: za předpokladu, že autorem je rodilý mluvčí – myslíte si, že je tyto povídky možná brát co by jeden z materiálů, jak se učit anglicky? Minimálně co se týče slovní zásoby? Já teda čtu fanfictions již několik měsíců (česky, anglicky) a rozhodně to nevypadá, že bych chtěla přestat. Zajímal by mne však váš názor + jestli byste to doporučili – třebas těm, co se s fanfictions ještě nesetkali a chtěli by si nějakým způsobem rozšířit svoje znalosti jazyka.
Díky, Joli

Re: Fanfictions

*možné brát coby… (ach ty překlepy)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od sgjoli vložený před 12 lety

Fanfictions

Nebyla jsem si jistá, kam jinam tento dotaz umístit, ale vzhledem k tomu, že to se seriály úzce souvisí, píšu to sem.
Mezi fanoušky seriálů jsou velmi populární takzvané fanfictions neboli fanouškovské povídky napsané na základě nějakého seriálu. Tyto povídky z těch seriálů přímo vychází, hlavními postavami jsou dané charaktery. Autory pak jsou samozřejmě fanoušci těchto seriálů. Chtěla jsem se zeptat: za předpokladu, že autorem je rodilý mluvčí – myslíte si, že je tyto povídky možná brát co by jeden z materiálů, jak se učit anglicky? Minimálně co se týče slovní zásoby? Já teda čtu fanfictions již několik měsíců (česky, anglicky) a rozhodně to nevypadá, že bych chtěla přestat. Zajímal by mne však váš názor + jestli byste to doporučili – třebas těm, co se s fanfictions ještě nesetkali a chtěli by si nějakým způsobem rozšířit svoje znalosti jazyka.
Díky, Joli

Re: Fanfictions

Určitě čtěte, co Vás baví. Jakýkoliv kontakt s jazykem je přínosný, četba textu v angličtině rozhodně.

Misfits

Já dávám přednost britským seriálům před americkými. Třeba Skins a Misfits, moje nejoblíbenější, jsou to oba seriály novější a o teenagerech, podle mě skvělá volba pro mladší, sice je v nich trochu víc sprostých slov, ale i to se může hodit ne? :D A hlavně poznáte řeč co se používá třeba ve škole a poznáte život mladých lidí v jiné zemi, to jak se baví apod.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.