Help for English

Miscellaneous Upper-Intermediate Test #26

Komentáře k článku: Miscellaneous Upper-Intermediate Test 26

 

93%

chybka ve dvojce, podle mě ho v tý kapse bouchnul :-D ae co se chci zeptat. Marku, v otázce 6 mě zmátlo „for“, protože se taky používá jako „protože“. Jaký je v tom tedy rozdíl? Vždycky jsem měl slova since, as, for za synonyma…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Johnnie vložený před 13 lety

93%

chybka ve dvojce, podle mě ho v tý kapse bouchnul :-D ae co se chci zeptat. Marku, v otázce 6 mě zmátlo „for“, protože se taky používá jako „protože“. Jaký je v tom tedy rozdíl? Vždycky jsem měl slova since, as, for za synonyma…

Re: 93%

Viz článek:
h4e.cz/2009040806

be a go

V souvislosti s have a go v osmičce, používá se i výraz be a go?
Tuším, že jsem něco takového zaslechl ve filmu o Jasonu Bourneovi, kdy jej Conklin vysílá na jeho první misi (ať vystoupí z auta a jde někoho sejmout) výrazem: „… you're a go.“
Nebo jsem asi rozuměl špatně? Dík.

taky 93 procent. Tentokrát se mi to zdále docela lehký, akorát jsem zmastil poslední otázku.

Ještě bych se chtěl zeptat, jestli musí být v ot. 9 čárka? „… shadows, watching her.“

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 13 lety

taky 93 procent. Tentokrát se mi to zdále docela lehký, akorát jsem zmastil poslední otázku.

Ještě bych se chtěl zeptat, jestli musí být v ot. 9 čárka? „… shadows, watching her.“

Re:

Ne, bez čárky by to ale bylo trochu něco jiného. Bez čárky by to byla určující vztažná věta. SOMEONE WHO WAS WATCHING HER. Tady je to ale jako další informace. THERE WAS SOMEONE AND THE SOMEONE WAS WATCHING HER.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 13 lety

be a go

V souvislosti s have a go v osmičce, používá se i výraz be a go?
Tuším, že jsem něco takového zaslechl ve filmu o Jasonu Bourneovi, kdy jej Conklin vysílá na jeho první misi (ať vystoupí z auta a jde někoho sejmout) výrazem: „… you're a go.“
Nebo jsem asi rozuměl špatně? Dík.

Re: be a go

YOU'RE A GO znamená něco jako „máž zelenou“ či „můžeš jet“ či „můžeš se do toho pustit“

87 %, výborný testík, nebyl tolik těžký.

George, Lennie and mice

2. věta = Of Mice and Men by John Steinback. Náhodička, zrovna dneska jsme psali z avantgardní literatury super těžkou písemnou práci :) Steinbackovy novely nemohly chybět. Kéž by i ten test byl tak jednoduchý, jako tento.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Bretislove vložený před 13 lety

George, Lennie and mice

2. věta = Of Mice and Men by John Steinback. Náhodička, zrovna dneska jsme psali z avantgardní literatury super těžkou písemnou práci :) Steinbackovy novely nemohly chybět. Kéž by i ten test byl tak jednoduchý, jako tento.

Re: George, Lennie and mice

jj, rád se ve svých testech inspiruju něčím reálným. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Bretislove vložený před 13 lety

George, Lennie and mice

2. věta = Of Mice and Men by John Steinback. Náhodička, zrovna dneska jsme psali z avantgardní literatury super těžkou písemnou práci :) Steinbackovy novely nemohly chybět. Kéž by i ten test byl tak jednoduchý, jako tento.

Re: George, Lennie and mice

Taky jsem to hned poznal :P

93…zkazil jsem č. 14 :/ …toto pravidlo, kdy je u sebe více „modifiers of a noun“ je pro mě nezapamatovatelné.

Ta 10 mě rozesmála :D

quantity

ještě mám jeden dotaz, který má co dočinění s 15. Jak se chová quantity…? Jako amount, number nebo snad obojí?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 13 lety

quantity

ještě mám jeden dotaz, který má co dočinění s 15. Jak se chová quantity…? Jako amount, number nebo snad obojí?

Re: quantity

obojí

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 13 lety

93…zkazil jsem č. 14 :/ …toto pravidlo, kdy je u sebe více „modifiers of a noun“ je pro mě nezapamatovatelné.

Ta 10 mě rozesmála :D

Re:

Jo, pořadí přídavných jmen se mi taky špatně pamatuje :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 13 lety

93…zkazil jsem č. 14 :/ …toto pravidlo, kdy je u sebe více „modifiers of a noun“ je pro mě nezapamatovatelné.

Ta 10 mě rozesmála :D

Re:

Učitelka na střední nás donutila :) zapamatovat si slovo OPSHACOM, které v těchto případech pomáhá. Vždycky, když je něco podobného v testu, vzpomenu si na ni.
OP – opinion (beautiful)
SH – shape (tiny)
A – age
C – color (red)
M – material

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.