Help for English

Předpřítomný čas průběhový

Komentáře k článku: Předpřítomný čas průběhový

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od marek_proksa vložený před 14 lety

dobrý, chci se zeptat..v článku je uvedeno že se předpř. průb. v zap. větách většinou nepoužívá…jak teda správně říct, jsem unavený, protože jsem špatně spal…i am tired, because i have not slept good…nebo i have not been sleeping good…když to že jsem unavený je výsledek toho že jsem špatně spal…děkuji moc, hezky den :idea:

Re:

tady můžete obojí.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re:

tady můžete obojí.

Re: Re:

..děkuji…stejně mam pocit že čím víc se to učím,tím v tom mam větší hokej..:-)

Re:

o ALREADY, YET a STILL tu máme samostatný článek. Tam najdete odpověď.

Re: Re: sloveso to have

Dotazy, na které potřebujete rychlou odpověď, prosím směřujte do diskusního fóra.

Jiank sloveso HAVE má více významů, než jen ‚mít/vlastnit‘. V průběhovém nemůže být právě v tomto významu. HAVE LESSONS ale není ve významu ‚vlastnit‘. Stejně jako HAVE BREAKFAST, HAVE A GREAT TIME apod. může být v prostém i průběhovém čase, dle významu sdělení.

Viz články o slovesu HAVE a o stavových a dynamických slovesech.

V maji mam statnicu z anglictiny a vcera na kurze sme mali preklad za domacu ulohu,bola tam vete Zijem tu uz 5 rokov, ucitelka povedala ze nemozno pouzit nic ine ako predpritomny priebehovy, vy hned v uvode ste pisal ze na v niektorych viet ked uz to nie je uplne kratko mozno dat aj obycajny, ze ak to berieme tak ze uz sa tam citia ako doma, a to bolo aj v texte, ze uz sa citi ako domorodec, tak som dala obycajny predpritomny, a povedala som jej toto vysvetlenie, a ona ze to sa tak nepouziva a ze ani u I have lived here all my life, sa vobec nedava obycajny ale priebehovy, ze by mi to neuznali, ale brali ako gramaticku chybu, tak ako to teda je? Preto ze ma to akurat pekne poplietlo teraz

Re: Re:

no ja by som dala ten prvy a ak priebehovy tak max tak minuly priebehovy

Re: Věta

I ´ve been up for 10 minutes ale mozno by som aj dala normal pritomny, no veru taka lahka veta a clovek este aj nad nou duma:)

Chybička ?!

Zdravím, mám takový pocit, že v příkladu: You have been surfing the net for two hours? má být Have you been když je tam ten otazník. :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jura1992 vložený před 13 lety

Chybička ?!

Zdravím, mám takový pocit, že v příkladu: You have been surfing the net for two hours? má být Have you been když je tam ten otazník. :)

Re: Chybička ?!

A četl jste článek o otázkách s oznamovacím slovosledem?
zde: h4e.cz/c2009010202

Re: dotaz

tomu dotazu nerozumím. Když je košile čistá, tak je to výsledek toho, že tu košili vyprala. Košile je vypraná. SHE HAS BEEN WASHING IT by znamenalo, že např. je teď unavená, protože mu prala košile.

vypuštění předložky „FOR“

Dobrý den,

v textu jsem se dočetl, že lze předložku FOR v moderní ANG vynechávat.

Lze tedy použít (?):

I´ve studied English 10 years.

Díky

f.

ráda bych se zeptala, jak je to s větou „včera jsem tam čekala dvě hodiny“. proběhlo to tedy v minulosti, nemá to žádnou souvislost s přítomností, jak to lze tedy vyjádřit? děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od hapo vložený před 13 lety

ráda bych se zeptala, jak je to s větou „včera jsem tam čekala dvě hodiny“. proběhlo to tedy v minulosti, nemá to žádnou souvislost s přítomností, jak to lze tedy vyjádřit? děkuji.

Re:

I waited for two hours.

pokud to chápu dobře a řekl bych, že studuji angličtinu 6 let, tak by to bylo cca takhle? ,, I have been studying english language for 6 years. '' ? 8-) 8-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od benq vložený před 12 lety

pokud to chápu dobře a řekl bych, že studuji angličtinu 6 let, tak by to bylo cca takhle? ,, I have been studying english language for 6 years. '' ? 8-) 8-)

Re:

jen ENGLISH bez LANGUAGE. Jinak ano.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.