Help for English

"Speaking a Dead Language" by Joy Williams

Komentáře k článku: "Speaking a Dead Language" by Joy Williams

 

83% .. něco mi prostě nešlo.

Ale nádherná melodie i text …

83…nádhernej song!

Briliantná interpretka. Všetko čo som zapísala, bolo správne. Nabudúce to tak rýchlo nenechám.

Ta melodie je úžasná… mystická, elfí, citlivá. Posluchač prostě musí věřit každé slovo.

Díky za tu melodii.

Z poslechů Upper-intermediate jsem měl před chvílí 100%.
Tady to bylo něco přes polovinu :-D

83%… jedna chyba spellingu takze to nepocitam, ale ten meaining a brick to tam fakt neslysim, hlavne ten meaning je strasne spatne rozumnet

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Karel vložený před 13 lety

83%… jedna chyba spellingu takze to nepocitam, ale ten meaining a brick to tam fakt neslysim, hlavne ten meaning je strasne spatne rozumnet

Re:

Já nedal brick, breath a pak ještě jedno, ovšem ten meaning mi tam pasoval tak nějak sám od sebe.
Spíš jsem naposlouchanej z audioknih, a tam zřejmě artikulujou líp, takže s písničkami mívám potíže.

To jsem fakt první, co má 100%? :shock: … text hezkej, některý věci bych doplnil správně už jen podle smyslu… jenom koukám, že jsem napsal „toward“, pže „towards“ jsem tam fakt neslyšel a to jsem si to kvůli tomu S pouštěl třikrát :o

výběr slov

Mimochodem, Marku, podle jakých kritérií vybíráš slova, která necháváš hádat (obecně v open-cloze testech)? A rozmýšlíš to dlouho, nebo ti to tak nějak vyplyne z povahy textu skoro hned?
Dík.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 13 lety

Re:

Já nedal brick, breath a pak ještě jedno, ovšem ten meaning mi tam pasoval tak nějak sám od sebe.
Spíš jsem naposlouchanej z audioknih, a tam zřejmě artikulujou líp, takže s písničkami mívám potíže.

Re: Re:

přemýšlel jsem, jestli tam vynechat MEANING a nebo FADE. FADE je lépe rozumět,a le MEANING je zase o tom pokusit se domyslet si, co by se do textu hodilo. Tahle zpěvačka hodně ty konce polyká, což není nic neobvyklého. I u českých písniček často není slyšet každé písmenko, ale v hlavě si to dáme dohromady a rozumíme. Teď jsem naučit se to i v angličtině.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 13 lety

výběr slov

Mimochodem, Marku, podle jakých kritérií vybíráš slova, která necháváš hádat (obecně v open-cloze testech)? A rozmýšlíš to dlouho, nebo ti to tak nějak vyplyne z povahy textu skoro hned?
Dík.

Re: výběr slov

U CLOZE textů je to samozřejmě daleko složitější proces, vybrat vhodná slovíčka, tam se navíc zaměřuju na gramatická slova. U písniček to beru tak, že je to spíše pro zábavu a tak je výběr jednodušší… snažím se naopak vybírat významová slovíčka a pokud možno slova podobné úrovně obtížnosti… i když samozřejmě některá místa jsou lehčí a jiná těžší.

BTW ta fotka z profilu je úžasná:-) Moc hezká

Naozaj nádherná pieseň, ani ma nemrzí, že 100% nebolo…:)

Tohle jste mi hned po ránu neměl dělat, teď budu rozhozená celý den (a to nemám na mysli body) :-)
To je někdy opravdu neskutečné, jak někdo umí vyjádřit bolest (ještě mě to mrazí). Přesto za tu píseň moc děkuji.

Amanita: Já tu píseň slyšel od včera snad 20× :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.