Help for English

Obecný test (pre-intermediate) #4

Komentáře k článku: Obecný test (pre-intermediate) 4

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Fanushe vložený před 14 lety

Skvělý testy – děkuji. Jen jsem se chtěla zeptat, zda u té 19) není navít there (to uprostřed)?

Re:

není, viz články o THERE.

pouze 40 %,na mírně pokročilého se mi zdal test těžký,asi ve čtyřech úlohách jsem udělal zbytečně chybu

Re: Re: Re: Re:

Je to tak, jak rika guru vyse – „the police“ se normalne pouziva se slovesem v mnoznem cisle. Podobne jako u podstatnych slov „the goods“ nebo „the staff“

Hanka

Skvělý test, :-D .Jak je to s Family? Pořád se mi to motá. Díky.

otázka 18.

mohlo by být – had been taking ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od petruzelka vložený před 13 lety

otázka 18.

mohlo by být – had been taking ?

Re: otázka 18.

Určitě, ale je to trochu zbytečné. neslyšel teleforn, protože v ten moment byl ve sprše, ne proto, že v ten moment už nějakou dobu byl ve sprše.

už se zlepšuju 90% 8-)

Opět 4 chyby. Ach.

50% ?? Je mi ze sebe zle… :-(

Otázka č. 20 mě úplně zaskočila “How much do you weigh?” mi přijde zvláštní. Mohl bych se zeptat spíše takto “What’s your weight?” to se mi říká mnohem snáze. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pmeloun vložený před 10 lety

Otázka č. 20 mě úplně zaskočila “How much do you weigh?” mi přijde zvláštní. Mohl bych se zeptat spíše takto “What’s your weight?” to se mi říká mnohem snáze. :-)

To je zcela běžná otázka (viz např. Oxford)
:)

U otázky č.19 se zřejmě vyskytuje slovo “there” vícekrát, ale nevim kde být má a kde ne. Anebo jsou přístupné obě možnosti?

  • She asked if there was anybody there but there was no answer.
  • She asked if was anybody there but there was no answer.
  • She asked if there was anybody but there was no answer.
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pmeloun vložený před 10 lety

U otázky č.19 se zřejmě vyskytuje slovo “there” vícekrát, ale nevim kde být má a kde ne. Anebo jsou přístupné obě možnosti?

  • She asked if there was anybody there but there was no answer.
  • She asked if was anybody there but there was no answer.
  • She asked if there was anybody but there was no answer.

Věta je správně:

  1. “Is THERE anybody THERE?” – to je její původní otázka, kterou převedeme do nepřímé řeči.
  2. THERE was no answer. – Nikdo neodpověděl. (doslova “Nebyla žádná odpověď.”)

    Dohromady 3× THERE. ;-)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na to LAST. Někde jsem slyšela větu: “If you last that long…”. Přijde mi to jako podobná situace u Vašeho testu. Jaký je v tom rozdíl? Proč zde je použito last a v tomto testu to nejde? Moc děkuji za odpověď :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od amirah85 vložený před 6 lety

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na to LAST. Někde jsem slyšela větu: “If you last that long…”. Přijde mi to jako podobná situace u Vašeho testu. Jaký je v tom rozdíl? Proč zde je použito last a v tomto testu to nejde? Moc děkuji za odpověď :)

Je to poměrně rozdílná věta – If you last – jestli ty VYDRŽÍŠ.
What took you so long – to ti TRVALO.

Jinak také zde: https://www.helpforenglish.cz/…sloveso-take

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.