Help for English

Slovesa s předložkami

Komentáře k článku: Slovesa s předložkami

 

správné odpovědi: 4
špatné odpovědi: 6
úspěšnost: 40 %

průměrná úspěšnost ostatních uživatelů v tomto testu: 57%

chjo predložky mi nejdouu :(

Po létu, dovolené a hledání střípků gramatiky v paměti jsem s 80 % spokojená. Kdyby to tak bylo pokaždé.

Nekdy se i pro test hodi zapamatovat si texty nekterych pisni. Remind se mi vryl do pameti kvuli Medical Love Songu od Monty Pythonu: „Inflammation of the foreskin reminds me of your smile“ :-)

Vedeli jste, ze v pekle maji na zvonku napsano PREPOSITIONS ?
40% with the skin on my teeth

Odkaz na příspěvek Příspěvek od elopin vložený před 13 lety

Vedeli jste, ze v pekle maji na zvonku napsano PREPOSITIONS ?
40% with the skin on my teeth

Re:

:))), mám je pade, budu si to muset dát znova

Včera myslím 60%, dneska 100%. Ještě párkrát někde procvičit a snad to v hlavě zůstane :)

je správne aj:
„I agree with that.“ ?

Re: Re:

Stáčí stále opakovat dokola, dokud se to nezažije. 6 dobře 4 špatně

U věty “The little baby smiled AT…” jsem zvolil správnou předložku.
Nicméně se chci zeptat, zda se dá použít (v trochu jiném významu) smile TO smb.? Znám to z téhle písně Mika Oldfielda:
http://www.sing365.com/…6A2C000D2142

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 10 lety

U věty “The little baby smiled AT…” jsem zvolil správnou předložku.
Nicméně se chci zeptat, zda se dá použít (v trochu jiném významu) smile TO smb.? Znám to z téhle písně Mika Oldfielda:
http://www.sing365.com/…6A2C000D2142

Já myslím, že dá. Je to hodně netypické..třeba usmát se na skupinu lidí stojících opodál. řekl bych, že má to co do činění s shout at versus to.

Dobry den,

je správně: look at the map? dá se použít i jiná předložka? Look to the map?

děkuji

LOOK AT THE MAP, případně např. CHECK THE MAP nebo CONSULT THE MAP – tam už je to bez předložky.

Dobrý večer, je prosím spárvně otázka: Who are you sitting next to? /Vedle koho sedíš?/ Děkuji. Naďa

Správne, bez chyby.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.