Help for English

Přídavná jména s předložkami

Komentáře k článku: Přídavná jména s předložkami

 

Pěkný testík na začátek školního roku.

Tak tenhle testík se mi obzvášť zamlouval!!! Jsem rád, že i já jemu…i když moje jistota nebyla tolikprocentní jako výsledek… :-)

Děkuji a přimlouvám za další… :-)

jo,jo souhlasím s „orim“. Super. Taky se přimlouvám za další.Předložky přímo „miluju“ :-D

20 procent… tak todle je docela ufff… neumíííím :(

podle intuice by bylo vše dobře, jenže jsem si to 2× rozmluvila :-D
Pěkný test, díky.

Překvapení velké a příjemné. :-D

Re:

souhlasím, testík je pěkný a předložky nejsou má silná stránka, takže procvičení se vždycky hodí

Re:

Ano, šlo by to.

chapem tomu spravne, ze ked ide o veci, je to what's wrong about it a ked ide o ludi, tak je to what's wrong with me/you/them..?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomas vložený před 13 lety

chapem tomu spravne, ze ked ide o veci, je to what's wrong about it a ked ide o ludi, tak je to what's wrong with me/you/them..?

Re:

Ne, to, jestli je to věc nebo člověk, na předložce nic nemění. There's something wrong with me / with our TV.

Odpovědi jsme pozměnili.

Dobry clanek

vyborny clanek, neuskodil by dalsi podobny test :-)

Zdravím,vaše testíky jsou pěkné ale uváději mě do zmatků ve výsledku při porovnání s knihou FRAUS- přehladná anglická gramatika, již poněkolikáte vyzněly vaše výsledky rozdílně.Např.: přídavná jména s předložkami----kniha uvádí–dissapointed with,ve vašem testu je možno použít – viz vysvětlivka---dissapointed at a nebo about?????????

Tam se skoro nejde minout s disappointed jde: at, with, about, by st.

http://www.ldoceonline.com/…disappointed.

Je dobré se vždy mrknout do nějakého online slovníku.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od fikovnik vložený před 10 lety

Zdravím,vaše testíky jsou pěkné ale uváději mě do zmatků ve výsledku při porovnání s knihou FRAUS- přehladná anglická gramatika, již poněkolikáte vyzněly vaše výsledky rozdílně.Např.: přídavná jména s předložkami----kniha uvádí–dissapointed with,ve vašem testu je možno použít – viz vysvětlivka---dissapointed at a nebo about?????????

Jakákoliv ‘přehledná gramatika’ je jen jakýsi výcuc. Navíc v tomto případě nejde vůbec o gramatiku, ale spíše o slovní zásobu, do které spadají i kolokace, předložková spojení apod.

Jak říká swimmer, odpověď téměř na cokoliv týkající se slovní zásoby najdete v kvalitním slovníku. Swimmer říká ‘v online slovníku’, já si dovolím doplnit ono ‘kvalitním’.

Kvalitní slovníky jsou vypsané tady: http://www.helpforenglish.cz/…darma-online

Dobry den nahodou nejaky clanok k tejto teme nie je?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.