Help for English

Podstatné jméno TIME

Komentáře k článku: Podstatné jméno TIME

 

Tak na tento článek jsem už dlouho čekal. Ale nevím, zda-li se mám stydeť, protože moje úroveň je poněkud vyšší než elementary a přesto jsou tu věci, u kterých jsem neměl doposud úplně jasno…:-D Každopádně díky, článek je super.

Další z velké řady užitečných článků…

Děkuji za článek…když už si myslím, že už konečně „do té angličtiny začínám trochu vidět“ – Vaše články mě vždy vrátí na zem! :-D

Pekny clanok. Chcem sa spytat na vetu: We rarely have snow at this time of year.
RARELY robi zapor?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martin0703 vložený před 14 lety

Pekny clanok. Chcem sa spytat na vetu: We rarely have snow at this time of year.
RARELY robi zapor?

Re:

Ano, RARELY, BARELY, SCARCELY apod. patří mezi zápory.

Výborný článek :)
The train arrived on time so I got to work in time. – Tak tuto větu bych si ráda v hlavě zafixovala, abych to už nikdy nepopletla.

Super

Články na Help for English jsou skvělé. Vždy tady najdu co potřebuji. Díky za Vaši práci.

In time / on time jsem se mohl učit tisíckrát, ale stejně jsem si to nezapamatoval :) Teď snad budu díky hezkému příkladu.

Díky za článek, zrovna nedávno jsem začal číst knížku A time to kill od J.Grishama a nevěděl jsem proč tam je ten člen. Teď už jsem moudřejší.

ja som niekde videl vetu It's about time to leave ,a lamem si hlavu co to moze byt , alebo veta She was about …

Odkaz na příspěvek Příspěvek od simon rajnik vložený před 13 lety

ja som niekde videl vetu It's about time to leave ,a lamem si hlavu co to moze byt , alebo veta She was about …

Re:

IT'S ABOUT TIME WE LEFT – je nejvyšší čas, abychom odešli.

It´s time

Chapu to dobře, že všechny věty sou dobře a znamenaji to same? Díky.

It´s time for bed.
It´s time to go to bed.
It´s time I went to bed.

Re: It´s time

ano, víceméně. Ta poslední je taková více direktivní, jako že bych FAKT už měl jít…

Jaký je prosím rozdíl mezi on time a right on time? Předem díky.

RIGHT jen zdůrazňuje, že to bylo ÚPLNĚ přesně.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.