Help for English

The United Kingdom vs. Great Britain

Komentáře k článku: The United Kingdom vs. Great Britain

 

Video

na Youtube je pěkné video ohledně tohoto tématu, stačí si vyhledat:The Difference between the United Kingdom, Great Britain and England Explained (5:15) kdo by nestíhal, tak jsou udělané i české titulky na jednom nejmenovaném serveru..

Ne, že bych to neznal. ale přečetl jsem si to celé od začátku až do konce. Velice poutavé :-) . Navíc opakováního není nikdy dost :-D

Tak já v tom jasno nemela, teď snad to bude lepší.
Dekuji

Dvě poznámky z vlastní zkušenosti

Moc hezké shrnutí. Dovolím si připojit dvě poznámky.

Dřív jsem míval ve zvyku si zkracovat „Great Britain“ jen na „Britain“. Přišlo mi to jasné, protože žádná jiná Británie, než ta velká, přece není. Jenže ona tak trochu je. Když se budete bavit s Francouzem a řeknete jen Britain, tak si bude myslet, že máte na mysli Bretaň, poloostrov na západě Francie. Ve francouzštině je to totiž Grande-Bretagne (Velká Británie) versus Bretagne (Bretaň).

Druhá poznámka patří Irské republice. Spoustě Irů pořád leží v žaludku okupace severní části Irska Anglií, a spousta Irů „Ireland“ a „Republic of Ireland“ striktně rozlišuje. Říkají – toto je Ireland, jsme jeden ostrov, jeden národ, jehož část je „momentálně“ okupována Anglií. Většinou to asi bude jedno, ale může se stát, že narazíte na téma a na člověka, kterého se záměna může dotknout (osobní zkušenost).

pane Romane díky moce za opět super článek. Já v tom jasno mám, ale je až neuvěřitelné, že i starší děti v tom mají „hokej“ a ve škole (kde se také učí aj)jim to většinou nikdo ani nevysvětlí. Že by v tom také měli „hokej“? Snad ne . :-) Díky a krásné Vánoce. :-D

Re:

tak to jsme na tom stejně :c)

Díky za článek

Super článek

Velmi výstižný článek, moc se mi líbí to přerušení „zatím nečtěte dál a pokuste se odpovědět“ :-).

Moc pěkný článek, díky. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od IM vložený před 12 lety

pane Romane díky moce za opět super článek. Já v tom jasno mám, ale je až neuvěřitelné, že i starší děti v tom mají „hokej“ a ve škole (kde se také učí aj)jim to většinou nikdo ani nevysvětlí. Že by v tom také měli „hokej“? Snad ne . :-) Díky a krásné Vánoce. :-D

Já učím dospělé a většina z nich také netuší, jaký je v tom rozdíl. ;)

Prosím a jaká zkratka se má správně používat na dopisech – dle ISO normy je to právě GB, a ne UK? Děkuji

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.