Help for English

Jak se kdo jmenuje

Komentáře k článku: Jak se kdo jmenuje

 

Re: POZOR !!!

Rudojardo, ty už tam máš velmi úspěšně nakročeno (vzhledem k obsahu a tónu tvých příspěvků do zdejších diskusí). Trošku jsi navíc odbočil, nejasnosti ohledně svého světonázoru si budeš muset řešit na jiných fórech.

Otázka

Chcem sa opýtať, či na otázku (a jej podobné) : What's his girlfriend's name?

sa dá odpovedať:

She is Jane alebo musím Her name is Jane alebo His girlfriend) s name is Jane…

a ako mám postupovať pri podobných otázkach (napr. What are your parents' names? stačí They are Mike and Jane?)

Inak stránky som veľmi dobré, ešte by trebalo urobiť viac lekcií pre začiatočníkov (pretože hoci sa učím už vyše 9 rokov mnoho týchto elementary vecí 100% neovládam)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od wobo vložený před 16 lety

Otázka

Chcem sa opýtať, či na otázku (a jej podobné) : What's his girlfriend's name?

sa dá odpovedať:

She is Jane alebo musím Her name is Jane alebo His girlfriend) s name is Jane…

a ako mám postupovať pri podobných otázkach (napr. What are your parents' names? stačí They are Mike and Jane?)

Inak stránky som veľmi dobré, ešte by trebalo urobiť viac lekcií pre začiatočníkov (pretože hoci sa učím už vyše 9 rokov mnoho týchto elementary vecí 100% neovládam)

Re: Otázka

No, nejlépe na to odpovíte tak, že tam dáte jen to jméno. A nebo celou větou HER NAME IS… THEIR NAMES ARE. Věta SHE IS… nebo THEY ARE není úplně nejlepší, ale špatně to není.

Mna by zaujimalo ci existuje v anglictine otazka „Ake su vase mena?“ ked sa napriklad pytam 2 ludi naraz, alebo sa musim pytat postupne 1. a potom 2.?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od DuFuS vložený před 16 lety

Mna by zaujimalo ci existuje v anglictine otazka „Ake su vase mena?“ ked sa napriklad pytam 2 ludi naraz, alebo sa musim pytat postupne 1. a potom 2.?

Re:

Jistě, je to „What are your names?“

Help me, please.

Takto vysvetlené je to very well a rozumiem tomu. Zdá sa mi to logické a trúfam si vytvoriť podobné vety sám. Naozaj ste to tu vysvetlili prehľadne. Ale príde na „lámanie chleba“ v praxi /posluch/ a tam s tým mám problémy pretože jednoducho nestíham spracovávať informáciu. Je to určite hlavne o tréningu. Máte nejaké cvičenia pre Starter prípadne, čo mi môžte poradiť Vy, pan Vít?
Seriály som skúšal, nejaké ukážky na YouTube, ale neviem, zdá sa mi, že to nie je zatiaľ pre mňa. Alebo si mám zaobstarať nejaký seriál, aby som to mal aj s titulkami a učiť sa vety, ktorým je ťažšie rozumieť, naspamäť?
No, nato, že som začiatočník-samouk, klobúk dolu. Keby som sa učil z knihy, už by som to asi vzdal. Tieto stránky sú úžasné a nielen mne dodávajú chuť a energiu. Thanks.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od legoWeDo vložený před 15 lety

Help me, please.

Takto vysvetlené je to very well a rozumiem tomu. Zdá sa mi to logické a trúfam si vytvoriť podobné vety sám. Naozaj ste to tu vysvetlili prehľadne. Ale príde na „lámanie chleba“ v praxi /posluch/ a tam s tým mám problémy pretože jednoducho nestíham spracovávať informáciu. Je to určite hlavne o tréningu. Máte nejaké cvičenia pre Starter prípadne, čo mi môžte poradiť Vy, pan Vít?
Seriály som skúšal, nejaké ukážky na YouTube, ale neviem, zdá sa mi, že to nie je zatiaľ pre mňa. Alebo si mám zaobstarať nejaký seriál, aby som to mal aj s titulkami a učiť sa vety, ktorým je ťažšie rozumieť, naspamäť?
No, nato, že som začiatočník-samouk, klobúk dolu. Keby som sa učil z knihy, už by som to asi vzdal. Tieto stránky sú úžasné a nielen mne dodávajú chuť a energiu. Thanks.

Re: Help me, please.

Seriály apod. určitě pro startery nejsou úúplně to pravé. Až budete mít alespoň základy upevněné, potom určitě ano.

Ale jdete na to dobře. Vytvářejte podobné věty. Pokračujte dál pěkně krok za krokem.

Angličtina je velmi složitý komplex (jako každý jazyk) a je jasné, že na začátku se dotýkáte jen špičky ledovce. Když se pak dostanete do nějaké skutečné situace, dostáváte se do kontaktu s ledovcem celým. Tím se ale nenechte odradit. Čím více budete angličtinu poznávat, tím méně hrozivě ten ledovec bude vypadat. Proste se tomu člověk musí dostat pod kůži.

Chceme

Dobrý den, pod větou: His name is Jack. následuje odstavec: Pokud ale nelze použít zájmeno a cheme se např. Ve slově chceme chybí C.

Test

skoda, ze nemate u kazde lekci testy na procvicovani :(

Re: Re: apostrof

Děkuji za odpověd taky mi to nebylo jasné.

Hezký den. V poslední příkladové větě v sekci Množné číslo je napsána věta: What are your children's names. Neměl by být apostrof až za písmenem s, childrens' names? Děkuji za vysvětlení.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pepa vložený před 8 lety

Hezký den. V poslední příkladové větě v sekci Množné číslo je napsána věta: What are your children's names. Neměl by být apostrof až za písmenem s, childrens' names? Děkuji za vysvětlení.

Neměl, protože množné číslo je CHILDREN, nikoli childrens. Jednomu dítěti bychom přivlastňovali takto: child's (nebo kid's), v množném čísle children's (nebo kids'). U podst.jm. KID se apostrof dá až za podst.jm., protože tvoří množné číslo pravidelně, tedy včetně koncovky -s.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.