Help for English

Základy telefonování

Komentáře k článku: Základy telefonování

 

Re: super

Přesně tak, když jsem četla recenzi p. Víta na knihu Telephone English, tak jsem si říkala, co je na telefonování zvláštního, že vydávají učebnici, ale je to asi tak. Tady mám vysvětlení. Já mám k tomu daleko, hned tak telefonovat nebudu (radši), ale článek si schovám a využiju určitě později. A slovíčka se hodí.

toto je mooc důležité téma. Díky za něj thumbs up :-)

ahoj Romane, tak díky tomuto článku se už nebudu bát v práci zvednout telefon pokaždé, když zazvoní… :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Monika vložený před 16 lety

ahoj Romane, tak díky tomuto článku se už nebudu bát v práci zvednout telefon pokaždé, když zazvoní… :-D

Re:

:-) Já snad také ne..i když :-)
Jinak musím pochválit závěrečné příklady, ty jsou super!
Díky!

Děkuji za skvělý článek. Víc takových užitečných článků ze života.Díky.

Diky za uzitecny clanek. Jenom mi neni jasne proc je „can you leave a message“ neprijatelne. Zda se mi to proste jako nabidka ze muze nechat zpravu?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 16 lety

Diky za uzitecny clanek. Jenom mi neni jasne proc je „can you leave a message“ neprijatelne. Zda se mi to proste jako nabidka ze muze nechat zpravu?

Re:

Rozhodně YOU CAN LEAVE jako oznamovací věta. V otázce toho člověka prosíte, ať je tak hodný a zanechá vzkaz, ale takovou situaci si moc nedokážu představit.

Telephone English

Je někde k mání Vaše kniha Telephone English? Docela bych si ji koupil.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od zednar vložený před 16 lety

Telephone English

Je někde k mání Vaše kniha Telephone English? Docela bych si ji koupil.

Re: Telephone English

To není ‚naše kniha‘, je to kniha vydavatelství MACMILLAN a je dostání v odborných knihkupecvích, nebo k objednání např. na englishbooks.cz.

zálady telefonování

Dobrý večer,

mám jen dotaz k otázce na to, zda má Mr Jackson jeho telefonní číslo.
Sure. Does he have your number, Mr Jackson?
Proč je zde have a nikoliv has pro třetí osobu ?

Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od detlev vložený před 13 lety

zálady telefonování

Dobrý večer,

mám jen dotaz k otázce na to, zda má Mr Jackson jeho telefonní číslo.
Sure. Does he have your number, Mr Jackson?
Proč je zde have a nikoliv has pro třetí osobu ?

Děkuji

Re: zálady telefonování

Vždyť -S je v pomocném slovesu DOES.

You have…
Do you have…

He has…
Do he has ŠPATNĚ
Does he have

Přečtěte si prosím o základech přítomného prostého času u nás články.

speaking

Vždy když v práci zvednu telefon automaticky řeknu Romana speaking, hallo. Teď si nejsem jistá zda to již několik let nedělám úplně špatně? Mám tedy říkat správně Hallo, this is Romana. ? Děkuji za odpověď!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Romana1010 vložený před 12 lety

speaking

Vždy když v práci zvednu telefon automaticky řeknu Romana speaking, hallo. Teď si nejsem jistá zda to již několik let nedělám úplně špatně? Mám tedy říkat správně Hallo, this is Romana. ? Děkuji za odpověď!

Re: speaking

Můžete říct This is Romana speaking.

Vyborny clanek. Akorat mi ted neni jasny, zda se “Hello, this is xxx” da pouzit jen kdyz nekomu volam ja, nebo i kdyz nekdo vola mne… A pokud se smim jeste zeptat, co se nejcasteji rika, kdyz mi vola nekdo, koho trochu znam? “Hello, xxx speaking” nebo “xxx, how may I help you” mi prijdou moc formalni, to bych pouzil asi jen kdybych zvedal telefon nekde ve firme. Nebo se pletu? Predem dekuji za odezvu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Boffin vložený před 10 lety

Vyborny clanek. Akorat mi ted neni jasny, zda se “Hello, this is xxx” da pouzit jen kdyz nekomu volam ja, nebo i kdyz nekdo vola mne… A pokud se smim jeste zeptat, co se nejcasteji rika, kdyz mi vola nekdo, koho trochu znam? “Hello, xxx speaking” nebo “xxx, how may I help you” mi prijdou moc formalni, to bych pouzil asi jen kdybych zvedal telefon nekde ve firme. Nebo se pletu? Predem dekuji za odezvu.

Když vám někdo volá, tak záleží, jak začne. Pak podle toho zareagujete.

Ano, toto je spíše formálnější. Když někoho znáte, tak můžete začít “How are you?”

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.