Help for English

Word formation #13

Komentáře k článku: Word formation 13

 

Hm, těžké – jen 60%, ale ve zbylých případech jsem byl třikrát velmi blízko. Pokud jsem si dobře všiml, tak si Lucka oblíbila LOTR :-) Chválím a děkuji za bezva test.

:-) Díky. Ano, The Lord of the Rings mám pod kůží, ale možná trochu jinak, než je běžné. :-) Jsem blázen do Tengwaru a Sindarin. :-)

v devitce jsem doplnil enchanter a neuznalo mi to. Teoreticky by to tam mohlo pasovat, ne?

Teoreticky ano, to máte pravdu.

soberness je nesprávně?

No hrůza :P :D

Diky za super test Lucko. Doplnovacky ty ja muzu.

P.S. Jsem jediny komu to prislo lehke?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Geo vložený před 11 lety

soberness je nesprávně?

Soberness mi žádný slovník nepotvrdil.

Šlo by u 7. věty použít “warlord” místo “warrior”?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 11 lety

Soberness mi žádný slovník nepotvrdil.

Já si byla skoro jistá, že jsem to někde slyšela…tak jsem si teď pro jistotu zadala “střízlivost” do Lingey a kromě sobriety tam je i soberness, našla jsem to i ve dvou internetových slovnících (thefreedictionary a thesaurus). Ale asi to nebude moc rozšířený výraz…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Geo vložený před 11 lety

Já si byla skoro jistá, že jsem to někde slyšela…tak jsem si teď pro jistotu zadala “střízlivost” do Lingey a kromě sobriety tam je i soberness, našla jsem to i ve dvou internetových slovnících (thefreedictionary a thesaurus). Ale asi to nebude moc rozšířený výraz…

U slovníků se řiďte těmi doporučenými… u těch máte jistotu, že svá data berou z korpusů, tedy obrovských databank současného jazyka, psaného i mluveného. Pokud to tyto slovníky neuvádějí, znamená to, že se slovo v korpusech neobjevuje. Taková slova, pokud nejsou nějak vyloženě odborná a nepotřebujete je pro svůj obor, jako studenti můžete zcela ignorovat.

Thefreedictionary není vůbec slovník určený pro studenty, vůbec nedoporučuji. Najdete v něm spoustu věcí, za které by Vás učitel angličtiny nepochválil. Např. ACTUAL ve významu ‘aktuální’ nebo spojení DESPITE OF.

prostě se držte těch kvalitních studijních slovníku Oxford, Cambridge, macmillan, Longman, Merriam-Webster (viz čřlánek o online slovnících zdarma).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Geo vložený před 11 lety

Já si byla skoro jistá, že jsem to někde slyšela…tak jsem si teď pro jistotu zadala “střízlivost” do Lingey a kromě sobriety tam je i soberness, našla jsem to i ve dvou internetových slovnících (thefreedictionary a thesaurus). Ale asi to nebude moc rozšířený výraz…

To slovo sice existuje, avsak v jinem vyznamu nez je opak slova “drunk”, viz zde. V normalnich (rozumej renomovanych studentskych) slovnicich se nevyskytuje, protoze jeho frekventovanost je zanedbatelna (6 vyskytu v COCA).

A já tam napsal “enchantment”, ale pak jsem si řekl, blbost, to je kouzlo v přeneseném významu a vymazal jsem “en-”… :-P :evil:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cortes vložený před 11 lety

Šlo by u 7. věty použít “warlord” místo “warrior”?

myslim, ze ne, protoze koren slova warrior je war a rior je pripona. Warlord je potom compound a korenem je lord

Děkuji panu Vítovi, Karlovi a Jiřímu za jejich odpovědi. :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.