Help for English

Family Vocabulary #1

Komentáře k článku: Family Vocabulary 1

 

Pro pojmenování matky také existuje tvar mama, tuším.

Jinak s tou mumií to je povedený. :-D

Toto je naozaj super stranka. Ja ako vecny zaciatocnik som tu uz par dni prilepena a prechadzam si lekciu za lekciou. Zatial ma to bavi stale viac a viac.
Velka vdaka Mr Vit.
Ak by som vsak mohla jednu poznamku, chyba mi tu viac testov, alebo cviceni na preskusavanie, ci trenovanie danych javov. Inak to preskusavanie slovicok je SUPER !!!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ľudmila vložený před 16 lety

Toto je naozaj super stranka. Ja ako vecny zaciatocnik som tu uz par dni prilepena a prechadzam si lekciu za lekciou. Zatial ma to bavi stale viac a viac.
Velka vdaka Mr Vit.
Ak by som vsak mohla jednu poznamku, chyba mi tu viac testov, alebo cviceni na preskusavanie, ci trenovanie danych javov. Inak to preskusavanie slovicok je SUPER !!!

Re:

Ano, samozřejmě všechno tu nemůže být hned. Cvičení a testy budou přibývat. Nejprve bych rád dal celému kurzu nějakou strukturu a potom postupně doplňoval testy a cvičení.

To je nevýhoda toho, že sem vše dávám postupně. Ale zase lepší, než kdybych si všechno rok psal jen tak do šuplíku a teprve potom až vše vydal najednou. Takhle mám zpětnou vazbu a tudíž i víc motivace k další práci.

Preklep

V odstavci „Manželé“ /uprostred odstavca/ chýba manželom písmenko „n“.
A ešte som nepochopil jeden z komentárov /tretí v poradí/. Neviem, či sa jeho autor vôbec učí anglicky a či si len nezmýlil stránky. Inak bezva, THANKS.

Vynikající stránky, našla jsem je teprve teď, tedy na doporučení naší učitelky angličtiny. Jsem už pokročilejší, ale procházím si to pěkně od začátku, je to super. Díky a stále rozšiřujte články i testy.

otázka

nepíšese mom mum? Prože jsem se stím už setkal.

Proč, se u věty Máš nějaké sourozence píše GOT – Have you got any brothers or sisters? Děkuji :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honza-e60 vložený před 11 lety

Proč, se u věty Máš nějaké sourozence píše GOT – Have you got any brothers or sisters? Děkuji :-)

Je to typické pro britskou angličtinu. Znamená to to samé, jako do you have. Have je v tomto případě pomocné sloveso.

První význam (I have got) v http://www.helpforenglish.cz/…sloveso-have

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Olee.H. vložený před 12 lety

otázka

nepíšese mom mum? Prože jsem se stím už setkal.

MOM – americký pravopis, MUM – britský pravopis

Zdravím :).. zajímalo by mě jaká je zdrobnělina pro babičku a dědečka :)

Píšete s “wife” a “husband” se nepoužívá “my”, takže
My son will come later.
ale
Moje manželka přijde později bude:
Wife will come later.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Maik vložený před 10 lety

Píšete s “wife” a “husband” se nepoužívá “my”, takže
My son will come later.
ale
Moje manželka přijde později bude:
Wife will come later.

Asi jste se přehlédl. V článku stojí, že se neříká my man = “můj muž” (dtto s manželkou).
my husband / my wife je ale zcela v pořádku. 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 10 lety

Asi jste se přehlédl. V článku stojí, že se neříká my man = “můj muž” (dtto s manželkou).
my husband / my wife je ale zcela v pořádku. 

díky, blbě jsem koukal

Zdravím lidi, používá se neurčitý člen u granfather atd.děkuji

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.