Help for English

Sloveso CONSIDER

Komentáře k článku: Sloveso CONSIDER

 

Pěkný článek. CONSIDER bylo v některém z posledních testů, měl jsem to taky špatně no :-)

učím se slovíčka tak, že se napřed podívám, jestli k tomu slovíčku, které se zrovna učím, není tady na webu nějaký článek a tak vám chci moc poděkovat nejenom za CONSIDER… Skvělá práce :-)

Velmi dobré vysvětlení:)

Kdybych chtěl říci že moje ségra se považuje za chytrou tak to bude takhle?

My sister considers herself to be a clever girl.

Re:

ano, a nebo SHE CONSIDERS HERSELF A CLEVER GIRL.

To je neskutečný…tohle blbnou snad všichni…

chcem sa opýtať či je za nejakých okolností správne použiť CONSIDER s predložkou AS
Nedávno som to počul v jednom britskom podcaste, bolo to čítané z britských novín ‘The Independent’ -
When certain individuals claim that the Maya calendar is predicting the ‘end of the world’ we must consider it as a very generalised statement based on a variety of wrong perceptions.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mandant vložený před 11 lety

chcem sa opýtať či je za nejakých okolností správne použiť CONSIDER s predložkou AS
Nedávno som to počul v jednom britskom podcaste, bolo to čítané z britských novín ‘The Independent’ -
When certain individuals claim that the Maya calendar is predicting the ‘end of the world’ we must consider it as a very generalised statement based on a variety of wrong perceptions.

Oxford proti tomu nic nemá, akorát říká, že as je velmi často vynecháváno.

Pokud jsem přeložil dobře, tak v Oxfordu píšou, že může být za consider použito TO BE i AS a můžou být obě vynechané. A že za regard AS vynecháno být nemůže…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.