Help for English

Pleteme si: take, bring, fetch, carry, hold

Komentáře k článku: Pleteme si: take, bring, fetch, carry, hold

 

Moc pěkně zpracováno. :-)

Absolutně super. Díky moc. :-)

Sloveso fetch jsem vůbec neznal, díky.

Fetch jsem taky neznala. Článek se mi velice líbí, je přehledný a srozumitelný, díky!

“Fetch” znám z The Princess Bride: “Farm boy, fetch me that pitcher” “As you wish” :-)

Já znám FETCH z “Come and Play” učebnice, z které jsme se učili v 3. třídě. :)

Super článok, ešte by som poprosil vysvetliť, aký je rozdiel medzi hold a catch, ich správne použitie. Napr. dieťatu chyť ma za ruku. ďakujem

HOLD = držet
CATCH = chytit (něco, co se pohybuje)

Pokud narážíte na “hold my hand”, tak oni vlastně neříkají “chyť mě za ruku”, ale “drž mě za ruku / drž moji ruku”.

Mě by napadlo jako první GRAB.

Jak si prosim stoji BRING ALONG? Je to v podstate stejne jako samotne BRING?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 11 lety

Jak si prosim stoji BRING ALONG? Je to v podstate stejne jako samotne BRING?

ano

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 11 lety

Jak si prosim stoji BRING ALONG? Je to v podstate stejne jako samotne BRING?

Myslím, že BRING ALONG znamená, že máte něco/někoho vzít s sebou, když jdete/jedete na nějakou událost, jako třeba na dovolenou, na večírek apod. Jeho použití je tedy poměrně užší než BRING.

Možná by se tu hodila ještě zmínka o GET, které se dá použít právě ve významu uvedeného FETCH…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od orim vložený před 11 lety

Možná by se tu hodila ještě zmínka o GET, které se dá použít právě ve významu uvedeného FETCH…

Jistě, ono by se toho našlo určitě víc…

Nevím jak hodně je “fetch” používáno, ale určitě ho znám odsud :-)

London's burning, London's burning. Fetch the engines, fetch the engines. Fire fire, Fire Fire! …

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.