Help for English

Budoucí průběhový čas

Komentáře k článku: Budoucí průběhový čas

 

je mi 15 a chci se hlásit na jazykovku.Díky těmto stránkám jsem pochopila hodně věcí,a to stokrát víc než od učitelky.Tyhle stránky jsou fakt dobry,lepší jsem zatím neviděla,tak je hlavně nezrušte :-D :-D

aník

Tyhle stránky sou fakt suprovy !!! Je to tady vsechno vysvetleny fakt do podrobna a diky tomu mam sami 1 z AJ :) tk dííík moc

super

chci na dobrou školu a myslím,že tyhle stránky mi opravdu pomůžou vyplnit moje mezery v ájině.

otazka

prosim Vas, ja mam v jednem knihe k tomuto casu este napisane ze: „we also use will be -ing in a different way: to talk about complete actions in the future. For example: The government will be making a statement about the crisis later today. Will you be going away this summer?“ prosim Vas to teraz ako to myslia? Som z toho fakt jelen uz:S

Jak je to s „want“?

Dobry den,rada bych se zeptala na sloveso WANT.Myslela jsem, ze ho nelze uzit v -ing tvaru. V jedne ucebnici jsem ale objevila vetu:„What will you be wanting to eat when you arrive?“ Jak to teda prosim je?
Dekuji moc.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Butri vložený před 13 lety

Jak je to s „want“?

Dobry den,rada bych se zeptala na sloveso WANT.Myslela jsem, ze ho nelze uzit v -ing tvaru. V jedne ucebnici jsem ale objevila vetu:„What will you be wanting to eat when you arrive?“ Jak to teda prosim je?
Dekuji moc.

Re: Jak je to s „want“?

Je to zcela specifické použití velmi zdvořilostní vazby WILL BE WANTING. Normálně to použít nejde. Pouze v podobné větě, jako je tato… nějaký služebníček se ptá svého pána: Ráčíte si přát xxxxx?

Prosím o kontrolu

Chtěl bych se zeptat, jestli je tato věta správně nebo by tam měl být spíš předbudoucí čas( I will have arrived).
This time tomorrow I will be arriving in Acapulco.
Děkuju za odpověď :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Kingston vložený před 13 lety

Prosím o kontrolu

Chtěl bych se zeptat, jestli je tato věta správně nebo by tam měl být spíš předbudoucí čas( I will have arrived).
This time tomorrow I will be arriving in Acapulco.
Děkuju za odpověď :-)

Re: Prosím o kontrolu

I WILL BE ARRIVING – právě budu přijíždět
I WILL HAVE ARRIVED – už tam budu

Každá znamená něco jiného.

Dobrý den
Chtěl bych se zeptat jestli u futute continuous platí u going to stejná pravidla jako u prostého budoucího času.
I will be studying English when you arrive tonight.
= pravděpodobně budu studovat angličtinu, teď mě to napadlo

I am going to be studying English when you arrive tonight.
= už jsem o tom dřívě přemýšlel

Děkuji za odpoveď

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Duke7 vložený před 13 lety

Dobrý den
Chtěl bych se zeptat jestli u futute continuous platí u going to stejná pravidla jako u prostého budoucího času.
I will be studying English when you arrive tonight.
= pravděpodobně budu studovat angličtinu, teď mě to napadlo

I am going to be studying English when you arrive tonight.
= už jsem o tom dřívě přemýšlel

Děkuji za odpoveď

Re:

Ano.

vďaka týmto stránkam príde veľa učiteľov o prácu ^^

Dobrý deň, ako správne povedať – zatvárajú o 10minút. Aký je rozdiel vo vetách? They are closing in 10 minutes. They will be closing in 10 minutes. ďakujem

They are closing in 10 minutes. They will be closing in 10 minutes

Významově jsou tyto věty stejné, obě znamenají totéž.

EDIT: viz. článek.

Do testu mám doplnit FUTURE PERFECT nebo FUTURE COUNTINOUS sloves v závorce, prosím o pomoc.

LIFE IN 2050 People (THROW AWAY) their ovens and kitchen utensils, and robots (cook) their family meals. The price of beauty treaments (FALL DOWN), so everybody (LOOK) good.

dobrý den,
chci se zeptat, jestli budoucí průběhový čas značí také jenom předpoklad, domněnku jako budoucí prostý čas. He will be shopping- Bude nakupovat- můj předpoklad

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.