Help for English

Slovíčko KEEP

Komentáře k článku: Slovíčko KEEP

 

BEING RUDE

Dobrý večer,
vím, že je to off topic, ale nevím, kde jinde se zeptat.Dnes jsem narazil na gramatický jev, který neznám. Věta: „I am being rude“. Znám pouze formu, kdy někomu řeknu „You are rude“. Jedná se o nějaký gramatický jev, k němuž je i článek s vysvětlením? Pokud ano, nasměrujte mě prosím a dotaz pak klidně za pár dnů smažte. Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Salamo vložený před 12 lety

BEING RUDE

Dobrý večer,
vím, že je to off topic, ale nevím, kde jinde se zeptat.Dnes jsem narazil na gramatický jev, který neznám. Věta: „I am being rude“. Znám pouze formu, kdy někomu řeknu „You are rude“. Jedná se o nějaký gramatický jev, k němuž je i článek s vysvětlením? Pokud ano, nasměrujte mě prosím a dotaz pak klidně za pár dnů smažte. Děkuji.

Re: BEING RUDE

Ale proč to píšete sem???

Vždyť jste zaregistrovaný a můžete se zeptat na našem diskuzním fóru…

Jinak jde o zdůraznění současného stavu. Prostě že TEĎ ZROVNA jsem neslušný, ale normálně ne.

Příště se prosím zeptejte na našem fóru. Určitě se najde spousta lidí, kteří vám rádi pomohou a najdou i odkaz na článek.

Já jsem takový článek nepsal, ale Marek Vít to určitě někde zmiňuje, jen nevím přesně kde.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 12 lety

Re: BEING RUDE

Ale proč to píšete sem???

Vždyť jste zaregistrovaný a můžete se zeptat na našem diskuzním fóru…

Jinak jde o zdůraznění současného stavu. Prostě že TEĎ ZROVNA jsem neslušný, ale normálně ne.

Příště se prosím zeptejte na našem fóru. Určitě se najde spousta lidí, kteří vám rádi pomohou a najdou i odkaz na článek.

Já jsem takový článek nepsal, ale Marek Vít to určitě někde zmiňuje, jen nevím přesně kde.

Re: Re: BEING RUDE

OK. díky moc.

Proč to ma tolik významů?????:-x ach jo!!!ale je fakt,ze slovicko KEEP mi vždycky vrtalo hlavou a nemohla jsem se kolikrát dopidit co znamená a tu je to krasne vysvětleny :-) moc děkuju ;-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.