Help for English

Slovíčko KEEP

Komentáře k článku: Slovíčko KEEP

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od bongo vložený před 15 lety

Prosím Vás prečo je hneď v prvej príkladovej vete „I LIKE TO KEEP BUSY.“ a nie „I LIKE KEEPING BUSY.“?

Re:

Po LIKE nemusí být vždy -ING.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 15 lety

Re:

Po LIKE nemusí být vždy -ING.

Re: Re:

a ako sa teda líší význam LIKE + ING a LIKE + INF?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od bongo vložený před 15 lety

Re: Re:

a ako sa teda líší význam LIKE + ING a LIKE + INF?

Re: Re: Re:

Přečtěte si článek GERUNDIUM V ANGLIČTINĚ. Je to ve spodní části jako samostatné sloveso.
Stačí zadat do vyhledávače vlevo nahoře GERUNDIUM.

upozorňuji na malý překlep v keep a tight rain on sb, mělo by tam být rein

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Battlefield vložený před 15 lety

upozorňuji na malý překlep v keep a tight rain on sb, mělo by tam být rein

Re:

To teda není malý překlep, ale pořádný :-) Děkuji

Jaký je rozdíl mezi keep a maintain když se bavíme o udržování v nějakém stavu?
Je mi jasné, že více formální je maintain.
Ale spíš mi jde rozdíl v použití a pokud je tak i ve významu, prostě abych bych schopen mezi těmito slovíčky rozlišit. Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Battlefield vložený před 15 lety

Jaký je rozdíl mezi keep a maintain když se bavíme o udržování v nějakém stavu?
Je mi jasné, že více formální je maintain.
Ale spíš mi jde rozdíl v použití a pokud je tak i ve významu, prostě abych bych schopen mezi těmito slovíčky rozlišit. Díky

Re:

KEEP i MAINTAIN mají samozřejmě více významů, ale i v rovině ‚udržet něco v nějakém stavu‘, což se dá říct u obou, má KEEP myslím daleko ‚větší záběr‘.
Maintain popisuje udržování, kde dává důraz na to, že se o to budeme muset starat (pracovat na tom), udržujete váhu, kontakt s někým, dobré vztahy, stabilitu. Maintenance je pak údržba, což s tím trochu souvisí.
Pak jsou situace, kde lze použít obojí a maintain je knižnější, jak píšete. Ale ono to souvisí i s volbou kolokací s maintain. Můžete třeba ‚keep in touch‘ ale ‚maintain contact‘, což určitě není vazba, která by se hodila do běžné konverzace třeba v hospodě.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 15 lety

Re:

KEEP i MAINTAIN mají samozřejmě více významů, ale i v rovině ‚udržet něco v nějakém stavu‘, což se dá říct u obou, má KEEP myslím daleko ‚větší záběr‘.
Maintain popisuje udržování, kde dává důraz na to, že se o to budeme muset starat (pracovat na tom), udržujete váhu, kontakt s někým, dobré vztahy, stabilitu. Maintenance je pak údržba, což s tím trochu souvisí.
Pak jsou situace, kde lze použít obojí a maintain je knižnější, jak píšete. Ale ono to souvisí i s volbou kolokací s maintain. Můžete třeba ‚keep in touch‘ ale ‚maintain contact‘, což určitě není vazba, která by se hodila do běžné konverzace třeba v hospodě.

Re: Re:

Opravdu jste mi pomohl, moc díky.

des

Som urovnou pre-intermediate, zo zvedavosti som to tu rozklikla, asi som to namala robit, ine jazyky su menej zaludne

keep a stiff upper lip

neviete mi niekto prosim povedat co znamena nehnout brvou po slovensky ? :D dakujeeeeeeeem

Odkaz na příspěvek Příspěvek od wewronda vložený před 14 lety

keep a stiff upper lip

neviete mi niekto prosim povedat co znamena nehnout brvou po slovensky ? :D dakujeeeeeeeem

Re: keep a stiff upper lip

zachovat kamennou tvář, nedát na sobě nic znát

Chtěl jsem se zeptat, co znamená vazba KEEP IT REAL ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Footballer vložený před 14 lety

Chtěl jsem se zeptat, co znamená vazba KEEP IT REAL ?

Re:

Záleží na kontextu. Třeba ‚být sám sebou‘

Podívejte se třeba na urbandictionary.com

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 14 lety

Re:

Záleží na kontextu. Třeba ‚být sám sebou‘

Podívejte se třeba na urbandictionary.com

Re: Re:

Jj takže něco jako zůstaň sám sebou, buď sám sebou. Ok díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Footballer vložený před 14 lety

Re: Re:

Jj takže něco jako zůstaň sám sebou, buď sám sebou. Ok díky

Re: Re: Re:

ano

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.